1. 1.
    içişleri bakanı süleyman soylu açıklaması.

Bu hadiseye ilişkin tamamen art niyetli olarak yorum ve tezviratlara şahit olduk. Yalan yanlış bilgiler verildi, olayla ilgisi olmayan resimler paylaşıldı, başka yerde çekilmiş bir başka personelin videosu son konuşma olarak servis edildi. Öncelikle şunu ifade etmek istiyorum bunların hiçbirisinin gerçekle ilgisi yoktur. Şehit olan askerlerimiz üzerindeki giysi ve ekipman, jandarmanın kullandığı dünya standartlarında, dünyadaki bir çok orduya üretim yapan standartlar şeklinde elde edilmiştir. Ağır kış şartları için özel olarak üretilmiş ekipmanlardır.

Bu olayla ilgili sorumluluğumuzu hissediyoruz. Ben bakan olarak, en alt birimdeki arkadaşlarımız sorumluyuz. Hemen müfettişlerimizi görevlendirdik, onlar gerekli incelemeleri yapacaklar. Eksiğimiz neredeydi? Eksiğimiz var ise biz bunu bulmak zorundayız. Sorumlu varsa bulmak zorundayız.

http://www.milliyet.com.t...4-mevsim-siyaset-2768920/

jandarma lojistik tümgeneral de askerin operasyonlarda giydiği kış donanımı kıyafetlerini tanıtmış

http://www.hurriyet.com.t...-tek-tek-anlatti-41002525
    1 -2 ... daikokuten
  2. 2.
    bir muhalif olarak

"
    ben bakan olarak, en alt birimdeki arkadaşlarımız sorumluyuz. hemen müfettişlerimizi görevlendirdik, onlar gerekli incelemeleri yapacaklar. eksiğimiz neredeydi? eksiğimiz var ise biz bunu bulmak zorundayız. sorumlu varsa bulmak zorundayız.
    "

açıklamasını beğendim. soruşturma başlatır, operasyonel hata mı, yönetmelikte eksiklikler mi var bakarsın. senin öncelikli derdin bunun tekrar yaşanmaması olmalıdır. günah keçisi bulmak değil. insan hatasıysa eğitimini geliştirirsin, değilse kuralları, ilkeleri gözden geçirir düzeltirsin.

devlet böyle olunur.
    4 ... gemideninmem
  3. 3.
    Aslına bakarsan devlet olarak askeri harcamalardan pek kesinti yaptığımız söz konusu olmuyor. Öyle ki bir çok alanda hele özel timler için coniler ile denk kıyafetler giyiliyor.

Birde çokça ed stafford izlediğimizden biliyoruz ki yükseklerde tipide kaybolmuş ve hele ki ıslanmışsan ne kadar termal kıyafet giyersen giy korunaklı bir yer bulmaz ve ateş yakmazsan o kadar kısa sürede hipotermiye düşüyorsun ki kurtuluşun çok zor.
    ... mavraci
  4. 4.
    bir çok şey sallamasyon bence bizimde askerken giydiğimiz giysiler yok su geçirmiyor üstüne dökülen sıvı kayıyor gidiyor leke tutmuyor nanoteknolojik giysi falan filen diyolardı ama denedik gördük bunun sözde kaldığını.
    ... fenomenmehmet
  5. 5.
    bu açıklamanın ardından şu gelmiş

(bkz: donan askerlerin araştırma önergesinin reddi)

ulan bir gün de şu vatana yakışan bir iş yapın, övelim be.
    ... gemideninmem
  6. 6.
    (bkz: bu işin fıtratında bu var)
    ... sassanach