1. 1.
    dün gece hakkari'de şehit düşen piyade sözleşmeli er murat şahin'in giresun'un espiye ilçesi yeniköy köyündeki baba ocağıdır.
    şehit murat şahin in giresun daki evi

aşağıdaki fotoğrafta ise ülkemizin beka sorununu çözmek için(!) beştepe'deki millet külliyesinde ejder meyveli smoothie içip 35 bin lira maaş alan abd vatandaşı mariam kavakçı'yı görüyorsunuz;
    şehit murat şahin in giresun daki evi

-----------------------
    -----------------------
    sözleşmeli er nedir?

sözleşmeli er, şartları zorlamasına rağmen sivil hayatta ailesini geçindirecek güzel bir iş bulamayan, zorunlu askerlik hizmetini tamamlayıp işsiz kalmamak için, ailesini geçindirebilmek için teskere bırakan ve sözleşme imzalayan türk gençlerinin tercih etmek zorunda kaldıkları meslek...
    15 -2 ... tengir budun
  2. 1.
    şehit olan askerin evi

bakın, giresun'lu dün gece şehit olan askerin baba evi.

"Evi yıkık, halısı hasır, döşeği çuldur.
    Oğlu şehit, torunu yetim, gelini duldur.
    Neden hep vatanı koruyanlar yoksuldur ?"
    40 -3 ... he gulum he he de gitsin
  3. 2.
    Yıllar önce türküsü yakılmış insanların baba ocaklaridir.

-zenginimiz bedel verir, askerimiz fakirdendir.

Edit: bu memleketin kaderidir aslında o fotoğraf. Kodamanlarin, zenginlerin, saraylarda saltanat süren padişahların içine ettiği memleketi bu fakir, yetim çocuklar gelir canlarını vere vere kurtarır. Selanikli yetim Mustafa gelir, cephe cephe sürülen Mehmetçiğin yetim çocuğu gelir çıkarır kör karanlıktan. içim yanıyor diyecek sözüm yok. Yaradan sehadetinizi kabul etsin, mekaniniz cennet olsun.
    11 ... abaninaltindakisopa
  4. 3.
    tüm enerjimi emmiş, moralimi düşürmüş, görerek silkelenmiş olsam da keşke görmeseydim dediğim ev.
    allah rahmet eylesin, boğazım düğümlendi.
    10 ... deep house
  5. 4.
    bunu hem ülkeyi yönetenlere hem de apo'nun heykelini dikme hayaliyle yaşayan demirtaş'ı takdirle karşıladığını söyleyen imamoğlu'na göstermek lazım.
    8 -4 ... buzkutlesi
  6. 6.
    dünyaya lanetler okuyorum. neden hayattan tekmeyi hep fakirler yer ki?
    2 -1 ... lomer
  7. 7.
    işte Anadolu insanı Allah onlardan razı olsun

Bu insanlar;

hakkında ileri geri konuştuğunuz insanlar değil mi?

Şimdi mi aklınıza geldi?

Şurda bu başlığa entry görenlerin en az yüzde 70 nin Anadolu insana tepeden bakan hakaretvari ( çomar vs tarzı) entrysi vardır.

iki yüzlülük yapmayın

O insanların inançlarına saygı duymayanlar, inançlarımızla ilgili ileri geri konuşurken bundan sonra iki kere düşünsün derim.
    5 -7 ... isminiunutanadam
  8. 8.
    Senelerdir aynı edebiyat.

Siz her ne kadar kabul etmesenizde onların mesleğidir o.
    Ekmeğini oradan kazanırlar. Tehlikesi vardır zordur, parası olan biri neden tehlikeli bir iş yapsın ki zaten.
    Sen zengin olsan inşaatta çalışır mısın ? Çıkar mısın iskeleye?
    iner misin karanlık madene?
    2 ... once upon a time in cizre
  9. 9.
    selo'nun çizgisini beğendiğini söyleyen imamoğlu, 20 nisan 2019 çukurca saldırısında şehit düşen askerlerimiz için ne düşünüyor acaba?
    3 -3 ... seruven44
  10. 10.
    O garibanLara "kelle" diyen pezevengin yalayıcıları bakarken biraz olsun utanıyorlar mı acaba?
    4 -4 ... dinsiz kitapsiz kafir