1. ?.
  TERCiH MESELESi. HERKESiN KENDi CENAZESi. VATAN SAĞOLSUN DEMEDiLER DEMEK Ki!
  -1 ... koministimam
 2. ?.
  Cehaletin de böylesi. öldüren pkklilar olmasina ragmen bu ne kin bu neyin nefreti arkadas.
  3 -1 ... bilgisavar
 3. ?.
  diyarbakırlı bir yurttaşın o bayrak uğruna can verdiğini asla gölgelemeyecek olan olay.
  2 -2 ... serdarortacbestesi
 4. ?.
  yıllardır atılan hamaset nutuklarının uyutuculuğunu,askeri törenlerde verilen sözlerin tutulmama samimiyetsizliğini gören, bu şova dur diyen ailedir.
  3 -1 ... pankreas
 5. ?.
  ölen askerin kuzeninin 1 hafta önce cudi'de ele geçirilen 5 teröristten biri olduğu göz önüne alındığında şaşırılmayacak olaydır.
  -1 ... haleos
 6. ?.
  askerliğin zorunluluk olduğunu unutanların anlayamadığı olaydır. adamın kuzeni dağda eşkiya belli ki kendisi ve aileside sempatizan ve askerlikten kaçamamış yahut dağa çıkmayı istememiş. e bu durumda birbirine kırdırma işini güzel yapan devlete tepki gösterilmeside gayet doğaldır.
  3 -1 ... mudahil
 7. ?.
  bu sadece d.bakırda olmadı bazı batı illerinde de aynı durum meydana gelmişti , bir çeşit tepki sanırım bu. her ne kadar ezbere konuşup böyle olmaz desekte orda ki acının tarifi anlatılmaz. sonuç olarak askerimiz vatanı için ölmüştür ama vatan ölene kuru bir törenle kıymet verdiği gibi yaşayana da değer vermemiştir.
  1 ... naturel
 8. ?.
  ölen askerin ailesi gibi pkk yandaşı olması durumunda, şehit olup olmadığı da tartışma konusudur.
  ... intiharederkendayakyiyenadam
 9. 0.
  yine bir kürt cehaleti. bu manzaralara alıştık. vatanın birlik ve bütünlüğü gerçeğini değiştirmedi değiştirmiyor değiştirmeyecek. aksini iddia eden şerefsizler eksileyebilir. entrymin kaç kişiye girdiğini merak ediyorum.

  edit: sadece bir şerefsiz varmış. gelişmelerle karşınızda olacağız.
  1 -3 ... gencturk
 10. 1.
  tanım: iyi yapmışlar bayrak kirlenmemiş.

  eskiden doğuluları devamlı batıya yolluyorlardı şimdi çok şükür düzeldi bu sistem artık şırnaklı olanda şırnak'da askerlik yapabiliyor. Gayet mantıklı neden hep biz öleceğiz? Balıkesirli, izmirli, Bursalı, Edirneli şehit olsun diyarbakırlı batı da yan gelip yatsın. Bunları birbirine kırdıracaksın böyle.
  1 -3 ... kurtcebe noyan