1. 1.
  Eğer ortada ödenmesi gereken bir para varsa ödenmelidir. Ama şehit düştükten hemen sonra böyle işlere girişmeleri pek yakışı kalmamış.

  Edit: başlık başa.
  4 -2 ... benimnickimyirmibesharfli
 2. 2.
  Şehit evine haciz getirtebilen karaktersiz avukat, o takım elbisenin içinde durabilecekse cidden vatan millet sevdanızı tekrar test etmeye başlayın.
  3 -4 ... alp pacino
 3. 3.
  trafik kazalarında karşı tarafın hasarını "zorunlu trafik sigortası" karşılamaktadır, buradan anlaşılacağı üzere "zorunlu" sıfattaki trafik sigortasını yaptırmamış şehit askerimiz, bu sebeple de kaza yargıya taşınmış, ve hak ettiği ceza kendisine verilmiş.

  parasını talep eden kişinin burada hiç bir kabahati yok, yüksek mebladaki alacağını avukatı üzerinden talep etmesi çok normal, sonuçta suçsuz olarak uğradığı bir maddi kayıp var, bunun telafi edilmesi gerekiyor.

  burada devletin el atıp, tüm borcunu kapatması gerekirdi, ancak daha önce de görüldüğü üzere, şehit olan kişinin yalnızca siyasette değeri var, gerçekte pek de önemli görülmüyor bir kaç kişinin ülke uğruna ölmüş olması.

  sonuçta bir kaç memed öldü diye meclis açılamaz, değil mi?
  8 ... alfisti
 4. 4.
  Cok uzucu bir durum, avukat ve sahsi suclamak yerine biraz mantikli dusunebilsek keske, avukat kafasindan bu parayi istemiyor, tck ya gore bu para yasal yollardan talep ediliyor, yapan a degil, yaptiran a bakacaksiniz.
  1 ... pipisiyle oynayan ergen
 5. 5.
  Su haberi okuduktan sonra hukukçuluğumdan utandim. Bu utancı tasiyacagina vekillikten cekilseydin be kardeşim.
  1 -2 ... abaninaltindakisopa
 6. 6.
  yasalar neyse çalışanlar onu uyguluyor aslında esas yasalarımızın tekrardan düzenlenmesi şart.
  -1 ... leonardo90
 7. 7.
  Bir gün önce yapılan başvuru hemen geliyor mu ? belki şehit olmadan önce işleme konmuştur.
  -1 ... hayy
 8. 8.
  bu da devletin ayıbı olsun şehidim.
  1 -1 ... gri sehrin adami
 9. 9.
  Ölen kişinin borçları yakınları tarafından ödenir. Bu islami ve hukuki bir kural. Ama şehitlik konusunda daha esnek davranılmalı diye düşünüyorum. Arabası hasar görmüş biri var. Yani ortada bir mağduriyet var ve bu giderilmeli ancak zannediyorum ki devletin bu yükü şehit ailenin sırtından alması mümkün. Böylece iki taraf da mağdur edilmez.
  ... yok herif
 10. 10.
  Umarım devlet şehidine sahip çıkar da masrafı karşılar. Belki bir imza kampanyası falan başlatılırsa daha hızlı bir çözüm bulunabilinir.
  ... id est