1. 19.
  Aktrollerin tek derdi taptıkları putlaşırdıkları adamın eleştirilmemesi.
  Ne yaparsanız yapın ama erdoğan'ı eleştirmeyin.
  Bunların tek derdi bu.
  2 ... federal almanya
 2. 18.
  Davadan Şehit anası değil şikayetçi olan taraf vazgeçmiş. Neticede galiba kamuoyu tepkisinden korkulduğu için vazgeçilmiş olan davadır. Tabi mangal gibi yürek var şehid anasında. Acısı var kadıncağızın. Konuşmuş. Söyledikleri herkesin bildiği konular. Bu sebeple Kim ona ceza verdirip milleti karşısına almaya cesaret edebilir ki? Hiçbir siyasi. Lakin davanın kadın hakimi de vaziyeti idrak edip vicdanen rahatsız olup gereğini yapmış ve beraatını vermiştir.

  --spoiler--
  Şehit annesinin yargılandığı davada neler oldu... Sehven şikayet etmişler

  istanbul Şehit Anaları Derneği Başkanı Pakize Akbaba hakkında 2017 yılında CHP'nin bir etkinliğinde yaptığı, "Açılım sürecini" eleştirdiği konuşmasında Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaret ettiği iddiasıyla açılan dava Ankara'da başladı

  5. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen davayı iYi Parti ve CHP'den çok sayıda milletvekili izledi.

  Duruşma salonuna bastonuyla gelen ve asliye ceza hakiminin, "oturabilirsiniz" demesine rağmen ayakta duran Pakize Akbaba, kimlik tespiti sırasında, "6 çocuğum var. ikincisi şehit oldu, sizlere ömür" dedi.

  AKBABA: BÜTÜN DÜNYANIN BiLDiĞi ŞEYLERi TEKRARLADIM

  Akbaba, kısaca şunları söyledi:

  "Suçlamaları kabul etmiyorum. Makama da kanuna da saygım var. Asla hakaret etmedim. Tamamen kişisel sorunlarımı, herkesin bildiği şeyleri bir anne olarak sordum. Yanlış bir şey konuşmadım. Bir şehit anasının öğrenmek istediğim konulardır. Bütün dünyanın bildiği şeyleri tekrarladım.

  Affınıza sığınarak 1 dakikanınızı rica edeceğim.

  Buraya gelirken, hakim kadın mı erkek mi olur demeden şöyle düşünmüştüm, 'Acaba çocuğumun nasıl şehit düştüğünü, kaç çocuğu olduğunu, neler çektiğimi sorar mı?' diye. Bunları sormanızı beklerdim."

  Akbaba'nın son sözleri üzerine Hakim Hülya Tıraş'ın hüzünlü bir şekilde gülümsediği görüldü.

  Akbaba'nın savunmasından sonra Avukatı Uğur Poyraz, Erdoğan'ın Avukatı Muhammed Aydın'a şikayetçi olup olmadıklarının, Akbaba'nın cezalandırılmasını isteyip istemediklerinin sorulmasını istedi.

  Av. Aydın, "Katılma talebimiz var. Dilekçemizi tekrar ediyoruz" karşılığını verdi. Av. Poyraz da, "Cumhurbaşkanı şikayetçi olmamış. Muhbir bir vatandaş şikayetçi olmuş. Cumhurbaşkanı bu gerçeği bilse şikayetçi olmazdı" açıklamasını yaptı.

  SEHVEN ŞiKAYET ETMiŞLER

  Akbaba'nın diğer avukatı savunma yaparken salona Erdoğan'ın bir başka avukatı geldi. Kısa bir süre sonra Av. Muhammed Aydın araya girip, söz istedi. Ancak itiraz üzerine avukatın beyanının bitmesini bekledi. Akbaba'nın avukatı beyanını tamamlayınca da, "Katılma dilekçemiz sehven gönderilmiştir. Şikayetten vazgeçtiğimizi beyan ediyorum" dedi.

  BERAAT KARARI

  Bu gelişme üzerine Av. Uğur Poyraz, kamuoyunun şehit anasının arkasında olduğunu vurguladı. Hakim Hülya Tıraş da, "Hakimler kamuoyu baskısıyla karar vermez, vicdanıyla verir. Bugüne kadar vicdanımla karar verdim" dedi.

  Beyanların tamamlanmasının ardından Hakim Tıraş, "Unsurları olmayan suçtan beraatine karar verilmiştir" açıklamasını yaptı. Karar alkışlarla karşılanırken, salon dışında da, "Şehitler ölmez vatan bölünmez" sloganı atıldı.

  KUMPASDER Başkanı Ahmet Tatar ve Ali Türkşen'in de izlediği duruşmada, Akbaba'nın savunmasını iYi Partililerin yanı sıra CHP'li avukatlar da üstlendi.

  DURUŞMAYI AKŞENER DE TAKiP ETTi

  Duruşmayı takip eden tek siyasi lider ise iYi Parti Genel Başkanı Meral Akşener oldu. Akşener, adliyeye geldiğinde Pakize Akbaba'ya sarıldı.

  https://odatv.com/sehven-...-etmisler-07111917_m.html
  --spoiler--

  şehit annesi pakize akbaba ya soruşturma açılması
  8 ... gazeloglu
 3. 17.
  Hangi konuşmasından dolayı dava edildiğini sonra şov amaçlı geri çekildiğini bulamadığım olay.

  Ne demiş de dava açılmış. Ne yani küfür mü etmiş.
  1 ... profesyonel kamikaze pilotu ii
 4. 16.
  Önünden yemelisin. Basit bir çelenk yüzünden şehit ailelerine açtığınız davaları biliyoruz.
  Hemende yanyana fotoğraf çekinmeler, pkk yalayıcı mallara bak.
  http://www.haber7.com/siy...-sehit-ailesine-dava-acti
  7 -4 ... desifreleyici
 5. 15.
  https://www.yenicaggazete...dava-basliyor-254998h.htm

  bir soru: sizce video da Pakize Ana'yı alkışlayan chp'liler neden gülüyor?

  hassaten soruyorum. cevap verirseniz sevinirim.
  1 -3 ... judas
 6. 14.
  1 kadın 2 yaşlı 3 en önemlisi vatana en ama en çok sevdiğini vermiş. gelip sopayla beni öldürene kadar dövse kafamı bile kaldıramam.
  4 ... narcomedian
 7. 13.
  Şehit Anasıdır, Canı yanmıştır, ocağına ateş düşmüştür, can havliyle sağa sola bağırabilir, suçlayabilir, hedeftekilerin hoşgörülü olması gerekir. Şehidimizin hatırına sineye çekmeliler idi.
  4 ... deli tugrul
 8. 12.
  kim bu akılları veriyorsa ?

  bence gazı daha daha da köklesin,

  zira bunların

  bu milletin şamarını yemesine

  az kaldı.

  hep birlikte göreceğiz.

  ve milletten bir kere şamarı yiyen

  bir daha da ayağa kalkamaz.

  at fava dursun.
  2 ... pilihozlu haci baron bey
 9. 11.
  "mahkeme başladı.
  şikayetçi taraf -ki bu erdoğan oluyor- avukatlarına soruldu, "şikayetçiyiz" dediler, "gereği yapılsın" dediler.
  sadece 10 dakika sonra "biz şikayetimizi geri alıyoruz" dediler.
  .....
  afedersiniz ama birileri kuyruğunu kıstıra kıstıra r yaptı, geri vites yaptı, tükürdüğünü yaladı..."

  hayır artık bu reklam kokan hareketlerde mantık aramıyorum eyvallah ama kafamda bir türlü şu kahramanlık destanındaki konuyu oturtamadım. hani mahkeme başlarken reisin avukatları şikayetçiyiz deyip de mahkeme salonunda 10 dk içinde reise r , geri vites, tükürdüğünü yalatacak ne gibi bir toplum baskısı görüldü.
  Hani ne bilim 10 dk önce olmayan milyonlar adliyenin kapısına mı yığıldı. pakize ana ceza alamaz diye 10 kişi üstüne benzin döküp kendini mi yaktı, ne bilim tüm türkiyede tencere tava mı çalındı yani ne ettiniz de geri vites yaptırdık diye efeleniyorsunuz az da orayı açıklasanız!
  1 -4 ... mavraci
 10. 10.
  Kemal kılıçtaroğluna saldırıp girdiği evi yakmaya çalışan dıdısının dıdısını yazık acısı var diye savunanlar direkt şehit annesini cbye hakaret etti diye savunmaz.

  Yazık canım vatanım kimlerin elinde böyle.
  4 ... keyf kahyasi