bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  genelleme yapılırsa, bina yapımı adı altında, alt yapı tekniklerinden bihaber, yeşil alan katliamıdır. türkiye'de genel olarak gecekonducular meslek edinmiştir kendilerine. hiç diilse binayı sağlam yapmaktadırlar, ancak belediyeden kaçamamaktadırlar, villakonducular hariç..
  planlı yapılanmalar, son zamanlarda , paşa resort, bey resort, gülsümbülhanımelisiteleri vs.., şeklinde anılıp, aralara yeşillik serpiştirilip suni göllerle göze hitap etmekle birlikte, genelde bataklık üzerine, "üç günlük dünya hepimizin gideceği yer orası" mantığıyla inşa edilmekte ve vatandaşa sunulmaktadır.
  ... olric
 2. 2.
  ülkemizde pek yer tutamayan konulardan biridir. bunun sebebi ise istanbul gibi bir şehrin bile bir planının olmamasıdır. yani bizde şehirciler plan yapmadan halk kafasına göre planlar yapmış, sonra devlet ah vah diye cırlamaya başlamıştır. keşke eskiden beri şehir planlarımız olsa da ona göre doldursaydık bu şehirleri.
  ... palta
 3. 3.
  Şehir planlaması yapan kurumlar veya kişiler bunu şehirlerin daha sağlıklı, daha güzel olması için yapmıyor ki. Bu kurumların rant, ihale, rüşvet üçgeninde süründüğüne defalarca şahit oldum ne yazık ki.
  2 ... the flying finn
 4. 4.
  Zeytinburnu'nda olmayan şeydir.
  2 ... petit beurre
 5. 5.
  işini iyi yapamayan insanlarla dolu olan ülkemde şu anki durumdan daha fazlasını da beklemem zaten. Şehir planlaması yapanlarda gelişmiş bir göz estetiği ve sanat algısı da gerekli ama sadece kağıt üstünde eğitim sağlayan sistemde yeri yok böyle şeylerin.
  ... siyahyelken
 6. 6.
  Bizim türkiye de Olmayandır. Nerde o çok düzenli avrupa kentleri... bizde her önüne gelen istediği yere dikeceği gökdeleni dikiyor hiç planlama yok...
  1 ... idealistadam
 7. 7.
  Bizim ülkede random yapıyolar. Biraz şuraya bina serpelim, ormanı boşver oraya avm yap.
  ... desper
 8. 8.
  şehir plancısı arkadaşların yaptığı olaydır.
  ülkemiz o kadar bedbah bir haldeki düzeltmek için binalar yıkıp şekillendirmek, alt yapıyı ve üst yapıyı yeniden dizayn etmek gerekiyor.
  7 ... i am lucifer
 9. 9.
  şehir planlaması
  11 ... totonok folmondoko boton gomo
 10. 10.
  mantıklıdır. şimdi yangın oluyor itfaiye oraya araç sokamıyor sonra insanlar yanarak ölüyor ve üzücü bir durum. ayrıca kent planlaması bir bütünlük içinde ayrı bir görsel şölendir. mantıklı ikna oldum.
  2 ... allah yok din yalan