bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 44.
    insan dediğimizde vicdan felan olur ama siz, size yapacak yorumum yok.
    ... ahmetgonulx
  2. 43.

yukarı da ki başlığını benim açtığım ama dinci ve milliyetçilerin altına bir şey yaz(a)madığı en-try her şeyi anlatıyor.

çürümekte olan toplum böyledir yalandan cazgırlık yaygara.

mhp milletvekili 2 yıl önce gazi ve şehitlerin icralık ve bankaya borçları ödensin diye kanun teklifi vermiş. kimse yani iktidar ve yancısı ilgilenmemiş. inkarcılık ve ahlaksızlık avukat ve alacaklı olarak da devam ediyor. alacaklı ben demedim avukata derken avukat müvekkilim işleme koy dedi diyor.
    bu arada avukatın yazıhanesi yakılıp yıkılıyor.
    yıkanlar yakalanmıyor. yakalanmadıkları gibi şehit ve gazilerin borçları ertelensin kanununu çıkartmayan akp ve yancısına destekleri sürüyor.(olay yozgat'ta oluyor,anlayın)

ortada bu işleri oy ve çıkarları için kullanan bir sürü siyasetçi ve vatandaş var.

sonra solcular ,sosyalistler hain. bunlar sütten çıkmış ak kaşık vatansever.

ne yazık ki...

utanma olmayınca böyle,yüz kösele.
    1 ... baris hemen simdi
  3. 42.
    Oncelikle baskasinin parasiyla kahramanlik yapan bordo klavyelere selam olsun !

Ulan got laleleri, madem bu kadar hassassiniz bu konuda, kaciniz cikaripta o aileye 10 lira gonderdi ????

Alacakli olan adamda uzulmustur en az senin benim kadar ama tabikii ilk once kendi ailesini dusunecek.... Tabikii alacaginin pesine dusecek... Avukatta istesede istemesede tabikii vekilinin haklarini koruyacak

Burada asil uzerine gorev dusen devlettir. Kimse kimsenin borcunu silmek zorunda degil... Sehdimiz icin , onun ailesi icin, borclari icin ne gerekiyorsa yapilmasi gereken ne varsa, bu devletin gorevidir.
    ... dinsiz kitapsiz kafir
  4. 41.
    şehidin işlediği suç karşılığında zarara uğrayan tarafın zararını tanzim etme isteğine orospu çocukluğu deniliyor.

ulan şehit dediğin kişi benim her sene 4 araç için sike sike yaptırdığım trafik sigortasını yaptırmasın, gitsin o halde çarpsın adamlara, arabalarının amına koysun, insanları vücut kırıklarıyla günlerce hastaneye hapsetsin, sonra şehit oldu diye bu borç talep edilmesin.

yok ya?

siz amma zekisiniz he, fazla yaşamazsınız bu zekayla benden söylemesi. madem sizin malınız canınız hiç değerli değil, sizin değerleriniz farklı, siktirin gidin bir zahmet o bahsedilen rakamları mehmetçik vakfına bağışlayın? götünüz yer mi? bence yemez. çünkü burada duyar kasıp laf söylemeye çalışan ibikler hala para için babalarına avuç açıyorlar.

siz hayat bu kadar kolay sanıyorsunuz tabi ananızın kucağından. ben her sene 4 araba için binlerce tl vergi ödeyeyim, zorunlu sigorta poliçeleri için sike sike binlerce lira domalayım, arabalarım değerli diye o kadar kasko parası domalayım, sonra zorunda olduğu bir şeyi yapmayan adam gelsin beni maddi manevi zarara uğratsın. kimse kusura bakmasın ama ben enayi değilim, siz istediğinizi yapın ben o zararın tanzim edilmesini isterim.

sike sike de ödetirim.
    -4 ... alfisti
  5. 40.
    nerede kaldı milliyetçilik? adam vatanı için şehit düştü. bu da yetmiyormuş gibi soydaşı elini yakasından çekmiyor.
    -3 ... selia
  6. 39.
    Avukatlar kendi meslek kanunlarının verdiği yetkiler dahilinde işlem yapar, vekillik vazifesi yerine getirirler. Hukukçu olarak avukatın ve müvekkillerinin aciklamasi uzerinden konuşuyorum.

-avukata gore haciz şerhi işlemi talebi muvekkillerinden gelmiş ve avukat hanim bu duruma üzülmüş. Üzülme o zaman kardeşim ben böyle bir talebi yerine getiremem de çekil vekâletten. Çekilmiş mi ? Hayır. Muhtemelen olay kamuoyunda duyulunca bu açıklamayı yaptı.
    -muvekkillerine gore avukat onlara danışmadan gidip haciz şerhi talebinde bulunmuş. O zaman soru şu; bu duruma uzulduyseniz neden avukatı vekillikten azletmediniz ve bu is bu hale geldi? Demek ki siz de en az onun kadar bu isin oluruna bakmışsınız. Hal boyle çıkıp vicdani mastürbasyon yapmanızı kimseye anlatamazsiniz.
    -icra memurları yaptıkları işlemlerden sorumludur. Gerektiği hallerde hem işlem hem işlemi yapan memur şikayet edilebilir. Avukatın durumu ise meslek etigi anlaminda değerlendirilecektir büyük ihtimalle.

Benim asil kizdigim ise şehit düşen askerler için devletin takındığı tavir. Bu milletin orasına koyacağız diyen bir holding patronunun milyonluk vergi borcunu sileceginize, ona buna kaynak aktaracaginiza, para ağalarını koruyup kollayacaginiza mevcut iktidar için çocuk oyuncağı olan su maddeyi geçirin meclisten. Yapamadınız mı? Bir khk'ye bakar çıkarmanız. Oneriyorum buradan "vatani görevi esnasında şehit düşen personelin ve emniyet mensuplarının tüm borçları hazineye devrolunur. Mirasçıları bundan sorumlu tutulamaz. Borçlar devlet tarafından ödenir" bu kadar net ve kısa bir kanun... Borcumuzu ödemeye yetmez o gencecik aslanlara ama belki bir teselli olur ve boyle bir kanuna tek bir Türkiye cumhuriyeti vatandaşı karşı çıkmaz.
    3 ... abaninaltindakisopa
  7. 38.
    maşallah maşallah, bütün yiğitler, cengaverler toplanmış yine. nasıl gidiyor gençler, halk özel harekat da burada mı? avukatı bulabildiniz mi?

hemen gaza gelmeyin gençler, önce olayı bir araştırın.
    2009 yılında meydana gelmiş bir kaza ve o kaza neticesinde açılan bir dava, bir borç söz konusu. 2016 yılında maaşına haciz konulmuş bu arada.
    avukatın buradaki en büyük hatası, şehit düştüğü haberini aldıktan bir gün sonra harekete geçmesi ve emekli ikramiyesi alacağına ve aracına haciz koydurması. müvekkilleriyle konuşabilir, ilgili icra dairesine gidip olayın seyri, zamanı ve borçlunun ailesinin özel durumunu bildirebilir, bir zamanaşımı durumu varsa bunu bertaraf etmek amacıyla işlem tesisi talep edebilirdi. ki olayda zamanaşımı durumu da yok.

yani burada bir kanunsuzluk, hukuksuzluk yok ama bariz bir ahlaksızlık var. hukuk sadece kanun maddelerini uygulamak değil, aynı zamanda vicdan meselesidir ve ne avukat ne de alacaklı aile o vicdani muhasebeyi ne yazık ki yapamamış. bu da onların ayıbı.

yalnız şurada avukata atıp tutanlara, linç edenlere, hatta bazı mafyatik oluşumlara gönderme yapıp açık açık hedef gösterenlere ve adeta kelle isteyenlere de allah akıl fikir versin. olum manyak mısınız, devlet denen bir şey var. varsa bir müeyyidesi devlet yapar, şu hareket bu hareket neyin nesi amk.

ayrıca 100 tl için cinayet işleyecek potansiyeli olanlar gelmiş burada ahlak dersi veriyor ya, o da ayrı komedi. o zaman aranızda toplayın 109 bin tl, ödeyin o ailenin borcunu bakalım. ama yok, yapabileceğiniz tek şey oturup klavye başında vatan- millet- sakarya kasmak, sağa sola tehditler, küfürler savurmak.
    2 ... boromiro
  8. 37.
    Avukattan çok müvekkil yadırganmalıdır diye düşünüyorum ama avukat davayı kabul de etmeyebilirdi, eğer icrayı avukat başlatmışsa çok adice bir durum. Yok avukat işini yapıyor falan geçin bunları, şerefli bir avukat o davayı kabul etmez.
    -2 ... tecrubekonusuyor
  9. 36.
    köleci toplum/devlet hukukunda ki köle sahipliği ile ilişkin köle kanunları mülkiyet ile ilgili ilk kanunlardır . yazılı veya değil.

değiştiremezsiniz. köle kanunları o kadar sertti ki örneğin kendi devletinde roma(n) imparatorunun bu kanuna müdahale hakkı yoktu. zaten hukukve savunman(avukat) olayı da roma(n) hukukunda şekillenmiştir.( sinema san'atından bir örnek vereyim -gladyatör filminde generalin(russell crowe) köle olması)

avukat davayı alıp resmileştirdiği anda kamu görevlisi olarak işleri takip eder. yasaların sınırlarını aşamaz ve şartsız müvekkilinin haklarını korumak ile mükelleftir.

burada da bir hukuk olayı var. müvekkili icrayı gerçekleştirin demiş ve avukatı eyleme geçmiş. burada da iki şık var ya müvekkiline işi bırakıyorum der yada eylemi gerçekleştirir. fakat (senin taleplerini) yapmıyorum diyemez. suç olur.

ortada bir mağduriyet varsa iki tarafı karşısına alır (çağırır) uzlaşma yolunu açar uzlaşmaya çalışır bu uzlaşmada bazen kendi inisiyatifini de kullanabilir fakat bunu da önce veya sonrasında müvekkiline bildirmek zorundadır.avukat bundan başka hiç bir eyleme giremez. eğer müvekkilini mağdur edecek para ve hak kaybına uğratacak bir eylem girerse yukarıda yazdığım gibi suç olur. müvekkilinin uğradığı zararı (tabi yine başka bir dava olayıdır) karşılamakla karşı karşıya gelir. hatta avukatlık ruhsatı iptal edilebilir.
    avukat müvekkilinin söylediğini yapmak zorundadır. en fazla tavsiye verir verdiği tavsiyeyi kendisinin inisiyatif göstererek uygulama hakkı / durumu yoktur.

açıkça yazayım olay biraz ahlak sınırlarını aşar gözüküyor. fakat adalet bakanlığını saçmalığı da rezalet ve hukuk bilmemezlik.zaten bir yazar arkadaş bunu belirtmiş.

o para mirasçılarından eninde sonunda davacı davadan çekilmedikçe alınacaktır. ha devlet mi öder ,mehmetçik vakfı mı (zaten galiba vakıf devreye girip ödemiş) mirasçısı mı fark etmez.

hukuk budur.ilk meta köle (mal) tanımlamasından beri.

not: burada yayara edenler yine hamasetle kendini tatmin ediyor. açın bakın sgk yani devlet kaç tane şehidin kaç tane gazinin evine haciz göndermiş.

kıbrıs gazisi bir teğmen(yedek) abimiz vardı. kadıköy yeldeğirmen'li.öldü allah rahmet eylesin. ışık içinde yatsın. kıbrıs'ta savaş esnasında kaza yaptıkları (savaş sırasında taciz ateşinden kaçarken) jeep'in çıkan masrafı için tsk tarafından icraya verilmişti. hukuk böyle bir şey hep egemene işler.
    7 ... baris hemen simdi
  10. 35.
    çok afedersiniz yozgat barosu na kayıtlı avukattır.

davacı "avukatım kendi başlatmış icrayı" diyor, avukat "davacı istedi" diyor.

gaydiri gubbak üniversiteleri'nde hukukçu yetiştirirsen, mülakat yapmadan ipini koparanı hukuk fakülteleri ne doldurursan bu kadar oluyor.
    -1 ... bugun variz yarin yokuz