1. 1.
  olgun şimşek in eski eşi olan komedi oyuncusu. ayşen gruda nın tahtının adaylarındandır.
  2 ... imhotep
 2. 2.
  (bkz: bana mastikayı çalsana)
  ... fevkaladenin fevki
 3. 3.
  (bkz: mücver abla)
  1 ... rsbrnch
 4. 4.
  ismi sürekli şebnem dönmez ile karıştırılan madure tiyatro oyuncusu.
  3 -1 ... handushka
 5. 5.
  1968 yılında istanbul'da doğan Şebnem Sönmez, tiyatroya lise yıllarında Pendik Gençlik Tiyatrosu'nda başladı. Burada "Göç" ve "Emekli" adlı oyunlarda, Kartal Sanat Tiyatrosu'nda "Bu Zamlar Bana Karşı", "Vur Bir Mastika" ve "Küçük Küçükler"(Çocuk Oyunu) adlı oyunlarda ve Taner Barlas Mim Tiyatroları'nda "Konçinalar", "Kozalar" adlı oyunlarda yer aldı.

  Tiyatroyla uğraşırken bu arada da istanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı'na girdi. 1991-1992 tiyatro sezonunda Dormen Tiyatrosu'nda "Hastalık Hastası", "Alo Arkadaş", "5'ten 7'ye", "Arapsaçı", "Şarkılar Susarsa" ve "Ayının Fendi Avcıyı Yendi"(Çocuk Oyunu) adlı oyunlarda sahneye çıktı. "Eksik Etek" adlı dizi ile televizyonla tanışan sanatçı, daha sonra "Yaz Evi", "Bir Demet Tiyatro", "Güneş Yanıkları" ve "7 Numara" adlı dizilerde rol aldı. 1997-1998 tiyatro sezonunda Tiyatro Stüdyosu'nda "Balkon" adlı oyunda yer aldı ve bu oyunla Avni Dilligil En iyi Yardımcı Kadın Oyuncu Ödülü'nü aldı.

  "Sen Hiç Ateş Böceği Gördün mü?" adlı oyunla BKM ailesine katılan Sönmez, bu oyundaki rolüyle Afife Jale En iyi Yardımcı Kadın Ödülü'nü aldı.1988-1994 yıllarında çeşitli anaokulları, ilkokul ve liselerde drama öğretmenliği ve 1985'te sınıf öğretmenliği yapan sanatçı, 1991-1993'te kendi okulunda "Yaz Tiyatrosu" adı altında bir ekip kurdu ve bu çalışmalarını hala sürdürmektedir.

  Başarılı sanatçı "Vizontele" filminde rol aldıktan sonra, son olarak "Abdülhamit Düşerken" adlı sinema filmiyle sinemaseverlerin karşısına çıktı.

  http://www.kimkimdir.gen.tr/kimkimdir.php?id=2697
  1 ... by the way
 6. 6.
  göz var nizam var sebnem dönmez ile kim karisitirir anlamiyorum.
  4 -3 ... ankakusu
 7. 7.
  7 numara dizisiyle komedi rollerinde edindiği yeri elveda rumeli ile iyice perçimlemektedir.
  1 ... arpaci kumrusu
 8. 8.
  son zamanların, türkiye sinamasında sıklıkla boy gösteren oyuncu. yetenekli ve güzel.** emre altuğ'un klibinde ise aşık olunasıdır.
  1 -1 ... ses123
 9. 9.
  çok yetenekli bir oyuncu.
  1 ... nuhun gemisi
 10. 10.
  ne zamanki şu platform da http://www.ozurdiliyoruz.com/ismini gördüm , benim gözümde zerre kadar değeri kalmayan oyuncu...*
  1 ... dr seuss