1. 1.
  aslında imkansız olan onun gibi çığlık atabilmektir. sözlerin neye kime itafen neden yazıldıgına bakılmalıdır. sebnemde şunu gordum duyguları simgeleştirmeyi cok iyi beceriyor
  1 ... liberty
 2. 2.
  Şebnem Ferah'ın,Ünlü ispanyol şair Lorca nın şiirlerinden arak şarkı sözlerini bestelediğini duymuştum bir kaynaktan.**
  -1 ... endless
 3. 3.
  düşünülmesi bile fanteziye kaçacak fikirdir,akla geldiği anda hayalkırıklığına uğramamak için vazgeçilmelidir *
  ... faithful lover
 4. 4.
  aşka bir kadın gözüyle bakıldığında gerçekleşebilecek eylemdir. hiçbir erkek bir kahve içip de sarılarak ayrılmak istemez nihayetinde..
  ... janis joplin
 5. 5.
  yazana helal olsun dedirten söz...
  ... debora
 6. 6.
  imkansız degildir ama derin felsefeler içermesi gerekir.

  (bkz: içine girdiğin küçük kaygan deliği yeni ve büyük bir dünya mı sandın?)
  ... blager
 7. 7.
  efendim öncelikle böyle bir yazıma girebilmek için özel hayatınızda birtakım değişiklikler yapmanız gerekmektedir. fakat yapılacak değişikliklerin de nitelikleri önemlidir, burada amaçlanan değişikliklerin hayatınıza renk katması değil, aksine mümkün olduğunca sizi alt üst etmesi, bunalımlardan bunalımlara gark etmesidir. bunun için önerilerilen bir kaç standart değişiklik vardır: sevgilinizi terk ediniz, ebeveynlerinizle kavga ediniz ya da öyle olmasa bile yıllardan beri onlarla hiç anlaşamadığınızı düşününüz, en yakın arkadaşlarınızla selam sabahı kesiniz ve çantanıza i am anti-social yazan rozetler takınız, akşamları dışarı çıkınız birileriyle kesişiniz ama niha-i sonuca ulaşmayıp, eve gidip ağlayınız,sık sık sarhoş olunuz( özellikle şarap içilmesi tavsiye edilir), eğer hala kızsanız bi an önce bekaretinizi veriniz ve ardından evlenmeden ilişkiye giren kızlara türk toplumunun nasıl baktığını bir kere daha hatırlayınız, eğer erkekseniz içine girilecek kaygan bir delik bulunuz... bu ve buna benzer alıştırmalardan sonra içinizde gerekli olan duygu birikimine sahip olacaksınız ve sizde artık şebnem ferah gibi şarkı yazabilme yetisine kavuşacaksınız.
  tabi yazdığınız şarkıları okuyacak kişiye de büyük bir görev düşüyo çünkü şebnem ferah şarkıları asıl gücünü, sözlerin değerini artıran vokal tarzından almaktadır. bunun için de kimi zaman okulda arkadaşları tarafından alay edilmiş kadın çığlığı, kimi zaman bi erkek tarafından ilişki sonrası terk edilmiş kadın çığlığı, kimi zaman toplumsal anlayışa isyan eden kadın çığlığı kimi zaman da boş çığlık atmanız ama illa ki çığlık atarak şarkıları söylemeniz gerekmektedir. ihtiyacınız olan tüm şeyler bunlardır. yürüyünüz dostlar yürüyünüz.
  2 ... gibberish
 8. 8.
  her yiğidin harcı değildir. bu şekilde yazıp kitleleri peşinden sürükleyen çok az kişi var.
  ... esinduyqu
 9. 9.
  onun gibi değil ama çok dinleyip etkisinde kalınarak benzer konularda benzer cümleler kurmakla benzer şarkılar oluşturulabilir.
  ... cnsun