1. 1.
  müzikten az çok anlayanların, kulağı sağlam olanların söyleyebileceği cümledir. insanlardaki bu şebnem ferah hayranlığı nedir gerçekten anlamak çok güç. zevkler ve renkler tartışılmaz ama su götürmeyen bazı gerçekler vardır; şebnem ferah'ın vasatın üstüne çıkamadığı gibi.

  tamam şebnem ferah'ın yazdığı sözleri beğenenler olabilir ama bu kadar abartmanın bir manası olduğunu düşünmüyorum. piyasada bulunan birçok şarkıcı en az şebnem ferah düzeyinde aşk şarkıları yazabiliyorlar. dikkat en az diyorum. en iyi aşk şarkıları yazan kişileri sıralasak şebnem ferah ilk 50'ye bile giremez. bir de bu kadının melankolik tavrına tav oluyorum. karamsar sözler, yalnızlığı ön plana çıkarması belki de insanları etkileyen. dinleyici kitlesinin ergenler olduğunu düşünürsek neden bu kadar fanatiğinin olduğunu anlayabiliriz aslında. ergen bireyler hayranı oldukları kişileri göğe çıkardıkları için çok fazla iyiymiş gibi gözüküyor. halbuki vasat sözleri ve kulağa hoş gelmeyen altyapı ile belli bir seviye üzerine çıkamıyor şebnem.

  şimdi bakın; bir murat göğebakan, kıraç, murat kekilli, sibel can'da yapıyor bu müziği. ama neden şebnem ferah ön plana çıkıyor? belli bir kesim oluşmuş şebnem böyle incredible, şebnem şöyle unusual... şişir babam şişir. ben şahsen belli bir bilgi birikimi olan, olgunlaşmış insanların bu kadını dinlediğini görmedim. 14-17 yaş arası ergenler "şeboooo senin için ölürüm", "şebooo hayatımın aşkıı" tarzı akılları zorlayacak iltifatları yapmacıklıktan başka birşey kazandırmıyor.

  belki rock müzik icraa etmesinden dolayı belli bir sempati kazanabilir gençler arasında ama cidden çok fazla abartılıyor bu kadın. mesaj vermiyor ilk olarak. bakın nihat doğan türkiye'nin en aklı başında sanatçılarından biri ama bazı zavallılar bu adamın üzerinden prim yapma peşinde. gerçeklere dem vurunca hemen bir taşşak konusu haline getirilmeye çalışılıyor. dikkatinizi çekerim nihat ülke sınırları içerisinde en dürüst ve en adam gibi adam sanatçıdır. yok efendim emo olmuş nihat doğan. o zaman şebnem ferah'ta gothic bir apaçidir.

  kısaca diyeceğim şebnem ferah abartılmış bir balondur. eğer at gözlüklerini çıkarıp, entelektüel açıdan ve tarafsız olarak olayları irdeleyebilirseniz bunu daha rahat bir şekilde anlayabilirsiniz.
  24 -41 ... don kulot
 2. 2.
  ismail yk dinlemekten beyni sulanmış insan söylemi.
  20 -5 ... frekans
 3. 3.
  sonuçta balonda olsa sanatçıdır. bu gerçeği kimse inkar etmemeli.
  5 -1 ... golhiat
 4. 4.
  şebnem ferah çok itici bir şarkıcıdır. lütfen biraz kendine çeki düzen ver, insana benze.

  (bkz: uçan balon)
  5 -14 ... nacizhane
 5. 5.
  türkiyenin en iyi kadın rockçısına haketmediği söylemlerin başlığıdır.
  11 -1 ... seniseviyorum
 6. 6.
  muzik zevki olmayan insanların yorumudur. balon olmayan örneklendirme isteme hakkı doğurur.
  4 -1 ... despotice
 7. 7.
  türkiye'de rock müziğin çok gelişmemiş olduğu düşünüldüğünde fazla takılınmaması gereken önerme. zira kadın iyi olmasa bile en azından çabalıyor. böyle çabalayan insanlar gerek.
  4 ... creepy doll
 8. 8.
  yalandır. o kadar balon bile olamamış kendini şarkıcı sanan zat varken neden şebnem ferah. ki entellektüel bakıldığında kadın tarzından ve kişiliğinden ödün vermeden yıllardır güzel güzel albümler yaparak türkçe rock ın boşluğunu doldurmaktadır. seviyesiz haberlerle, absürt kılıklarla gündeme gelmemiş şarkıları ile ön planda olmuştur. sevmeyen de sevmesindir.
  4 -1 ... fierna
 9. 9.
  Müzikten anladığını idda edenlerin söyleyeceği sözdür. nitekim ilk mesajda şebnem ferah sibel canla karşılaştırılmıştır, yazıktır, bari göz göre göre yapmayın bu cehaleti... diyer bir deyişle popüler müzik ile alternatif rock müziği karıştıran insanın söylemesi muhtemel cümlerlerdendir. bu kişilerin düştüğü başka bir yanLış ta şebnem ferah dinLeyiciLerinin çoğunun ergen oLduğunu sanmaLarıdır.

  ülkemizde ismail yk, demet akalın, bengü, hülya avşar, sibel can gibi (örnekleri çoğaltmak mümkün) bir sürü şişirilmiş ve müzikal anlamda üretici olmadıkları gibi su içseler bunun bile haber olmasını sağlamış insanlar varken neden şebnem ferah'ın müziğine ve tarzına takılmış durumda anlaşılmamaktadır. bazı kişiler tarafından ayrı tutulması rahatsız edici olabilir, fakat bu rahatsızlığı "çamur at izi kalsın" mantığıyla yapılması yanlıştır. aklıma gelmişken yazayım, şebnem ferah bu tip insanlar için "sana bilmediğin birşey söyleyemem" şarkısında şöyle bir söz söylemiştir: çamur mu sürmek istiyorsun başkasının duygularına önce senin ellerin kirlenecek.

  kendisini, müziğini, tarzını sevmeyebilirsin ama ortadan yapılan bazı işler vardır ciddi anlamda müzik yapan birisine söylenmemesi gereken bir sözdür, yazıktır...
  5 -3 ... tamara
 10. 10.
  Son albümüne kadar katıldığım düşünce.Ta ki ne zaman istiklal caddesi kadar'ı dinledim o zaman anladım ne büyük bir üstad olduğunu...
  2 ... lidyalidya