1. 1.
  saçma olmasına rağmen dinleyenin algı zemininde diğer parçalarını bularak toplu ve anlamlı hale gelen saçmalıklar.

  Saçma olmayanlar da az değil..

  (bkz: Something Just Like This)
  (bkz: barış özcan)
  (bkz: sentez)

  "Eski kitapları okuyordum.
  Efsaneleri ve destanları.
  Achilles ve altınları,
  Herkül ve yetenekleri.
  Spiderman'in gücü
  Ve Batman'in yumrukları.
  “Ve açıkçası kendimi bu listede göremiyorum” diyor Coldplay.
  Süper kahramanlar listesi. Bize motivasyon vermek için hep böyle kahramanlar kullanırlar. Olağanüstü yeteneklere sahip insanlar. Bizi korkularımızdan kurtaran ve hayallerimize kavuşturan kişiler.
  Öyle ya. Biz ya bir hayali yaşarız ya da bir korkuyu. Düşük not alma korkusu. Sınav korkusu. işsizlik korkusu. Başarısızlık korkusu. Gelecek korkusu.
  “Esas korktuğun şey senin içinde. Korkularını içine çek. Onlarla yüzleş.” - Batman Begins
  Peki ya hayallerimiz? Hayallerimiz ya hiç yoktur. Ya da bastırılmıştır. Hayallerimizin sesi kısıktır. Neredeyse bir fısıltıdır.
  Oysa hayatı gerçekten yaşamak için tek istemen gereken şey, hayallerinin fısıltısını duymak. Onu hayatının müziği haline getirmek. Tek istediğim bunun gibi bir şey.
  Hayatının her gününde, kulağına tuhaf bir şekilde fısıldayan o hayalinin haykırışlarını duymaya hazır olmalısın. Süper kahramanlara özenmek yerine olman gereken kişi olmalısın.
  Kimsenin seni vazgeçirmesine izin verme. Kimsenin artık çok geç olduğunu, kapıların kapandığını söylemesine izin verme. insan üstü yetenekleri olan birisini aramıyorum. Olman gerektiği kişi olmanı istiyorum. Çünkü olman gereken kişi olduğunda, sen artık bir süper kahramansın.
  Bunun kolay olduğunu söylemiyorum. Eğer kolay olsaydı herkes yapabilirdi. Bunun için korkularınla kendin mücadele etmelisin. Kendini bir tırtıl kadar çirkin ve zayıf hissediyor olabilirsin. Ama unutma! içinde bir kelebeğe dönüşme gücü var.
  Şu anda kendini çok küçük hissediyor olabilirsin. Ama bir gün büyüyeceksin. Öyle ya da böyle bir kelebeğe dönüşeceksin. Ve dünyadaki tüm kelebeklerin bir “kelebek etkisi” vardır. En küçüğü, en zayıfı bile dünyayı değiştirir. Sen nasıl değiştireceksin? iyi yönde mi, yoksa kötü yönde mi? Buna karar ver.
  “Büyüyünce nasıl bir adam olacağına karar vermen lazım, Clark. Çünkü... O adamın karakteri iyi de olsa kötü de olsa... dünyayı değiştirecek.” - Man of Steel
  Dünyayı değiştirmek için tek istemen gereken şey, iyi bir kelebeğe dönüşmek. Onu hayatının müziği haline getirmek. Tek istediğim bunun gibi bir şey.
  Gözlerini kapa ve dönüşmek istediğin o kişiyi gör. Gerçek kendini. Ona ulaşmak için yaptığın hataların seni korkutmasına izin verme. Yeniden hata yap. Daha çok hata yap. Hiç olmazsa bir dene. Yeni bir şeyler dene. Odandan dışarı çık. Doğanın kollarına bırak kendini. Zihnindeki kötü düşünceleri boşalt. Vücudunun işletim sistemi ruhunsa eğer, onu yeniden başlat. Sonra küçük bir adım at. Sonra bir tane daha. Bir tane daha.
  Yapmak istediklerini daha fazla erteleme. Tüm gücünle odaklan. O odaklanma gücünle içindeki güneş enerjisini dışındaki bir kıvılcıma dönüştür. Heyecanlan biraz. Canlan!
  Sonra tekrar o listeye dön. Süper kahramanlar listesi. Hala onlardan biri değilsin. Olmana da gerek yok.
  Kendini kimseyle kıyaslama. Aynada gördüğün kişiden başka. O aynaya baktığında, insan üstü yetenekleri olan birini arama. Süper güçleri olan birini. Kendini ara. Gerçek kendini. Çünkü tüm iyi kahramanlar aslında sıradan insanlardır. Ama kendilerini sıradışı kılan o şeyi bulmuşlardır.
  “Hepimizin içinde bir kahraman olduğuna inanıyorum. Bizi dürüst kılan, bize güç veren, bizi asil yapan, ve son olarak gururlu bir ölümü sağlayan.” - Spiderman 2
  Gerçek kendini bulmak için tek istemen gereken şey, kendi içine bakmak. Onu hayatının müziği haline getirmek. Pelerine ya da maskeye ihtiyacım yok. Mutlu sonla biten bir peri masalına da. Gerçek bir kahramanın gücü kaslarının değil kalbinin kuvvetiyle ölçülür. Aradığım böyle bir kalp. Tek istediğim bunun gibi bir şey.
  Eski kitapları okuyordum.
  Efsaneleri ve destanları.
  Achilles ve altınları,
  Herkül ve yetenekleri.
  Spiderman'in gücü
  Ve Batman'in yumrukları.
  Ve açıkçası artık kendimi bu listede görebiliyorum."

  (bkz: Something Just Like This)
  (bkz: barış özcan)
  (bkz: sentez)
  1 ... siradaninsan
 2. 1.
  Serdar ortaç şarkılarının tamamıdır.
  2 ... mecburi istikamet
 3. 3.
  sevmek bir ömür sürer
  Sevişmek bir dakika.
  Bunu yazan tavşan herhalde.
  ... vatansever terorist