1. ?.
  genelde bütün konserlerde yer alan, sahnedeki sanatçının söylediği şarkının bitmesini beklemeden, sonlarına geldiğini düşünüp bir an evvel alkışlamaya başlayan, fakat sesin şarkı bitermiş gibi kısılıp bir anda yükselerek devam ettiği parçalarda çoğu kez keklenen, şarkının sonunu dinlemek isteyen dinleyicilerin zevkinin içine eden insan modelidir. özellikle bazı şarkıların bitişleri, sanatçının bitiş anındaki sesi, verdiği tonlama, enstrümanın son yapacağı solo gibi gerçekten hoş kısımları alkış sesleri arasında kaybolup gitmesine neden olan bu tip insanların çoğu aynı zamanda birileri birşey anlatırken sen onu birak diyen insanlardır.
  4 ... devedikeni
 2. ?.
  yeter artık bitsin bu eziyet diye düşünen ama sanatçının kalbini de kırmadan bu durumu haykırmak isteyen izleyici modeli...
  ... ferrole
 3. ?.
  şak şakçı tiplerdir.
  1 ... febe
 4. ?.
  çok beğendikleri için alkışlamış olmakla birlikte, "hadi kısa kes senden sonraki gelsin" anlamında alkışlamış olmaları da kuvvetli ihtimaldir.
  1 ... gonulcelen
 5. ?.
  muhtemelen sarkı baslamadan sarkı dinleme moduna girerler,bir zaman kayması yaşamıs olabilirler *
  2 ... işletmen
 6. ?.
  ozellikle caz muziğinde herhangi bir enstrumanın emprovize solosundan sonra alkislayan insan modelidir.
  ... rockonbaby
 7. ?.
  (bkz: ota boka model diyen insan modeli)
  ... master
 8. ?.
  (bkz: ota boka ota boka model diyen insan modeli diyen insan modeli)
  3 -1 ... atan alir spor
 9. ?.
  klasik müzik konserinde bu hareketi yaptığınız takdirde* konser adabını bilen insanlar size içlerinden baya şiddetli şekilde sövecektir.
  1 ... shyer
 10. 1.
  kendisinde değil, şakşakçıda bir senkronizasyon problemi olduğunu gösteren durum. zira bu tip durumlarda alkışlama bir görevlinin işaretiyle başlayıp, gene aynı görevlinin işaretiyle sona ermektedir. Senkronizasyonda problem yoksa, şakşakçı gribal bir enfeksiyon kurbanı olup sıksık hapşırmak için elini ağzına götürmekte, acemi seyircimiz de start verildiğini sanıp alkışlamaktadır. Herşey mümkündür, kızmamak gerekir.
  1 ... coincidental magic