1. 1.
    Tebligat gereğince Terör bölgesindeki meskun mahal ve kırsalda kullanılması sakıncalı bulunan tüfeklerdir. Çünkü emniyet birimleri sizi bir terörist sanabilir hele ki elinizde ak 47 ve ya m 16 ya benzeyen bir yivsiz tüfeğiniz varsa. Bu yüzden belirlenmiş atış alanlarında kullanılması tavsiye edilir.
    ... vexillarius of theodopolis
  2. 2.
    Poligon dışında kullanılmasını uygun bulmuyorum. Avcılık etiğine karşı bence. Hani aşırı tehlikeli hayvanların olduğu bir bölge olmadığı sürece av için uygun görmüyorum. Bireysel silahlanma tam olarak yasallaşamadığı için tepkileri azaltmak için alternatif sunulmuş bence.

Ki yivli av tüfeğinin bile önü açıldı ise yakında yivli piyade tüfeklerinin de önü açılacaktır. Sonuçta türkiye de silah üretme yarışına girdi. Para kazanması gerek sektörün. Mpt76 satışa çıkar ise düşünmeden alırım şahsen.

O nasıl silah kral öyle. Gravür işletme imkanım olsa üzerini gravürler ile süslerim. Baya hoşuma gidiyor..

Türk mavzerinin de tekrar üretilmesini isterim. bilgisi olan var mı ben üretilmiyor diye biliyorum. Fakat yivli av tüfeği satışı olduğu düşünülünce bence üretilmeli tekrardan.
    ... uzay muhtari
  3. 3.
    Görsellerdeki gibidir. Genelde keleş kullanmak isteyip de almayı göze alamayanlar alır.

Bir de bunların tam otomatik olanları var, av tüfeği kategorisine pek girmezler.tabi türkiyede otomatik silah yasak olduğu için alamazsınız. (bkz: aa-12) (bkz: usas-12)

şarjörlü av tüfeği
    şarjörlü av tüfeği
    şarjörlü av tüfeği
    ... wizzy respect for the kobe