1. 1.
  üzerinde az miktarda para barındıran ve deli gibi içmek isteyen 3-5 kişilik arkadaş gurubunun 2 ytl lik 2 adet şarap alıp yanında bir de 2 bucuk litrelik gazoz alması ve bunları plastik bardaklarda içmesidir. çay döker gibi once demi* sonrada suyu* plastik bardaga dokerek büyük bir hazla icerler. ne yapsınlardır, onlarında canı vardır ve içmek istemişlerdir. genelde içebilecekleri mekanlar sanayinin bulunduğu yeşillik mekanlardır. bu kadar basit görünmesine rağmen bu ortamda genelde hoş sohbetlerde görülebilmektedir...
  4 -3 ... darkerway
 2. 2.
  (bkz: ev yapımı şampanya)
  4 -2 ... paleface
 3. 3.
  (bkz: afiyet olsun)
  4 ... nearly insane man
 4. 4.
  genellikle ogrencilerin vazgecilmez alkollu icecegidir. kopek olduren olarak tabir edilen saraplara eklenen fruko gazozun verdigi tat muhtesemdir.
  3 -1 ... radament
 5. 5.
  Kadiköy moda sahilinde bolca raslayabileceginiz görüntü.
  1 ... enginar
 6. 6.
  (bkz: şargoz)
  4 -1 ... dermatolog
 7. 7.
  (bkz: sözlük yazarlarının kokteyl tarifleri)
  4 -1 ... lavinya_
 8. 8.
  köpeköldüren diye tabir edilen şarapların vazgeçilmez olayıdır. şöyle ki artık bu tarz ucuz şarapları tüketmekten midesi iflas eden kişilerin, şarabın sirkemsi havasını yumuşatmak adına giriştikleri iştir. ayrıca beyaz şarapla gazoz, kırmızı şarapla kola karışımı gayet iyi sonuçlar verir.
  (bkz: kendimden biliyorum)
  2 -1 ... and oceans
 9. 9.
  bir zamanlar beyaz güzel marmara ile uludağ gazozuyla yapılan müthiş içecek.
  1 -1 ... birdy
 10. 10.
  ev yapımı köpüklü şarap elde etmenin en kolay yolu. amaç bu mu dersen tabii ki değil. maksat ucuz şarabın boktan tadını gazozla açıp kafa bulmak üstüne de serinlemek. beyazıyla olduğu kadar kırmızısıyla da aynı sonuç elde edilmekte.
  (bkz: gagoz)
  2 -1 ... nobetci baykus