1. 1.
  güneydoğu anadolu bölgesindeki bir ilimiz. ismi şanlıurfa olmasına rağmen plaka kodu verilirken urfa ismine göre verilmiştir.
  4 -1 ... palta
 2. 2.
  sabah kahvaltısında bıle ciğer yiyen en meşhur tatlıları şıllık olan 20.zh.tug komutanlığınında kurulu olduğu ilimiz plakasıda ''63''
  2 -2 ... can1907
 3. 3.
  peygamberler şehri olarak bilinen, güneydoğu anadolu bölgesinin en önemli merkezlerinden.
  4 ... auslander
 4. 4.
  (bkz: harran üniversitesi)
  ... wolfshade
 5. 5.
  (bkz: balıklı göl)
  2 ... laulu
 6. 6.
  (bkz: ibrahim tatlıses)
  -2 ... gerko
 7. 7.
  ilginç bir şekilde otobüs , minibüs ..vs gibi toplu taşım aracından inince buram buram isot ve kebap kokan , urfa kebabı dillere destan , parmak ısırtacak kadar güzel olan bir ilimiz.
  3 -1 ... freedean
 8. 8.
  efsaneler ve peygamberler şehridir. burada yaşamış osrene krallığı'nın mirası iki devasa sütunun varlığı bile benzersiz mistik öykülerle açıklanır.
  3 ... cavit
 9. 9.
  siddetli yagan yagmurlardan dolayı bazı ilce ve koylerinin sele teslim oldugu, tum ilce ve koylerinin ise camura bulandıgı sehir.
  ... ms.viking
 10. 10.
  7 yaşımdayken çekilmiş bir resmime baktığımda sapsarı bir ova ve masmavi bir gökyüzü olarak aklıma yer etmiş coğrafya. aklımda kalan diğer şeyler ise közlenmiş patlıcan tadındaki harika köfteler ve bostana dedikleri kıpkırmızı epekşi domates salatası. o tarihlerde süper güneş altında sapsarı ekinler altında bi köye gitmek için bildiğiniz bi akarsuyu reno ile geçebilmek gerekiyordu. şehir merkezinde fransız savaşından kalmış delik deşik duvarları olan tarihi yapılar vardı bi de. ceylanpınar devlet üretme çiftliği denen yerden hep üzerinde düç yazan parlak metal kutularda peynirler gelirdi evimize. bir de bakraç bakraç yoğurt. o kıraç köyden o yoğurt nasıl çıkardı hala anlayabilmiş değilimdir. sonraları orada gerçek ceylanların yaşadığını öğrendim ki.. yaşadığım mecrehan isimli köye daha elektrik bile gelmemişti. dua ederdim bi tır yanaşsa da benzin alsa diye. evimiz petrol ofisinin yanındaydı ve yakıt ikmali için jeneratörü çalıştırıyorlardı.. sonra evimize elektrik geliyodu yarım saat. siyahbeyaz 37 ekran televizyona bakakalırdık kardeşimle.. hep düşünürdüm.. naapıyos biz bu sapsarı ovada diye.. meğer ovanın adı harranmış. ova olduğunu okulda öğrendim.
  6 ... freud