1. 1.
    bir anne ceylan ve 2 yavrusu...
    https://galeri.uludagsozluk.com/r/2112766/+

kendilerine "avcı" diyen şerefsiz, aşağılık, çağdışı, kalitesiz insan diyemeyeceğimiz kişilerce katledilmiş...
    (bkz: orospu çocuğu avcı)

nesli koruma altındaki bu canlıları kaçak olarak avlayan, daha doğrusu katleden bu kişiler, katlettikleri ceylanları heybelere gizleyerek eşek sırtında götürürken yakalanmışlar.
    https://galeri.uludagsozluk.com/r/2112765/+

ve ne yazık ki yakalanan bu şerefsiz mahluklara sadece ve sadece 54 Bin 900 Türk Lirası ceza kesilmiş.

kaynak: http://www.urfa63haber.co...ina-ceza-yagdi-13080.html

halbuki türküsü de var;
    "gezme ceylan bu dağlarda seni avlarlar..." diye.

bu ülkede 4 şey olmayacaksın; kadın, çocuk, ağaç, hayvan...

malesef bu ceylanlar da bu ülkede olmaması gereken 4 şeyden biri.

coğrafya kaderdir.

oysa ki şanlıurfa'nın ceylanpınar adında bir ilçesi bile var.
    ne kadar acı...
    19 -3 ... tengir budun
  2. 2.
    Ca'izdir ey mübarek!

Akıtmış kanını boğazlamış bak besmele de çekmiştir.
    2 ... erecto hz
  3. 3.
    net şekilde idamlıktır. hayvanlar ile derdi olanları sallandırmak gerekmektedir.
    ... dislanmispluton
  4. 4.
    Yakılan o dillere pelesenk türkü boşa imiş... Türküdekinden daha hazin, daha dramatik, daha dokunaklı... Gerçekten de öte... işte Trajedi... 1 Ana ve 2 yavru...

Bunun üzerine, adamı şöyle dayak yemiş gibi hissettiren içli mi içli Bir türkü veya bir ağıt daha yakılır mı dersiniz?!.. kim bilir?.. yakılsa ne olur, hı?!.. kardeşim duymaz eloğlu duyar...

# gezme ceylan bu dağlarda seni avlarlar;

# anadan, babadan, yardan, ayrı koyarlar...

(bkz: hiçbir şeyin hayali gerçeği kadar acıtmaz)
    1 ... vaftiyizci yahya
  5. 5.
    tecavüze uğradıklarından şüphe ettiğim ceylanlardır.
    5 ... acilmayan eti puff paketi
  6. 6.
    O çocuğu avcıların katlettiği üç ceylandır. Ceylan gibi masum ve çok güzel bir hayvana nasıl kıyabiliyorlar, pes doğrusu. S*ktiklerimde merhamet namına hiçbir şey kalmamış. Vallahi yazık üzüldüm. Hayvanları boş yere katledenlerden nefret ediyorum.
    3 ... magicovento
  7. 7.
    Şanlıurfa'dan sonrasını okumayacaktım. Doğunun en kaba insanlarına sahip şehri burası olabilir.

Neden avlanır ki ceylan? Amaç ne?
    O tetiğe bastığınız kollarınız kopsun inşallah!
    4 -1 ... uzak diyarlarda evli barkli
  8. 8.
    Çok güzel görünüyorlar, eti lezzetli midir acaba?

Katliam yapmış o.ç.ları.
    2 ... iyneci bey
  9. 8.
    urfa? walla ne yalan söyliim hiç şaşırtmadı...

şu urfa denen yer türkiye'nin açık ara en berbat ili her halde... adını hiç olumlu bir vesileyle duymadım.. ya çocuklara tecavüz edilir, ya aşiretler birbirine girer, ya elektrik hırsızlığından trafolar patlar, ya aile meclisi kararıyla kız çocukları öldürülür, ya kan davası sebebiyle biri yan köyü basıp 30 kişiyi tarar.. hiç bir şey üretmezler, tamamen zarardırlar..
    (bkz: ayrılıkçı türkler)

ama bir de olumlu tarafından bakalım.. eskiden olsa avcılığa kimse karşı çıkmazdı. hatta avcılık saygı duyulan bir şeydi.. şimdilerde ise "avcı" neredeyse bir küfür kelimesi oldu.. artık avcılık basitlik kokan, alt düzey düşük insanlarla özdeşleştirilen bir faaliyet. tıpkı köpek dövüştürmek gibi.. farkında olmayabiliriz ama insanlık gelişiyor..

walla ben balık dışında et yemeyi tümden bıraktım.. çünkü doğadaki bir ceylanı vurmakla ağıldaki bir kuzuyu annesinin koynundan alıp boğazını kesmek arasında pek bir fark göremiyorum..

tahmin ediyorum ki 100 yıl içinde bu hayvanları öldürüp etlerini yeme işi tümden bitecek.
    7 -4 ... arbutus unedo
  10. 9.
    Şanlı Urfa'nın şanındandır.

Neresi şanlı bu Suriye şehrinin.
    3 -3 ... turko77