1. 1.
  bütün dünya'da gerçekleşen hadise. marx'ın kemühleri sızliyii.
  1 -4 ... daikokuten
 2. 2.
  Eyy marx sen kimsin yaaa.
  2 ... salgin
 3. 3.
  gelişime kapalı olmasındandır .
  ... azazel72
 4. 4.
  doğru bir tespittir. dünyadaki tüm liderler kendi sınırlarını, ekonomilerini korumak için milliyetçi söylemlere sarılıyorlar. çünkü bu söylemler seçmende karşılık buluyor.2 kimse ekmeğini, toprağını paylaşmak istemiyor. bu yüzden sol ideolojilerin savunduğu emek, hak, eşitlik gibi kavramlar bir grup marjinalin ütopyası gibi görülüp yok sayılıyor.
  2 -1 ... nadia nadia
 5. 5.
  28.059: bugün açlıktan ölen insan sayısı

  http://www.worldometers.info/tr/

  bu kapitalizm mükemmel bir şeydir yav.
  ... hangi kanal
 6. 6.
  Devrim döneminde 10 milyon kişi doğrudan öldürüldü, 30 ila 45 milyon kişi ise kıtlık nedeniyle yaşamını yitirdi. “Karşı devrimci “ olarak nitelenen 20 milyon kişi ise ömürlerinin önemli bir bölümünü Çin komünizminin vahşetinin sergilendiği ceza evlerinde geçirdi.

  http://tr.euronews.com/20...inayetlerin-50-yil-donumu

  Holodomor ya da Ukrayna Kırımı, 1932–1933 arasında, Stalin döneminin Sovyetler Birliği'nde, şimdiki Ukrayna ve Rusya'nın Kuban bölgesinde suni olarak yaratılan kıtlık sebebiyle 5-10 milyon insanın yok olduğu olaylara verilen addır.

  http://www.internethaber....ketinin-sirri-172690h.htm

  Pol Pot ve Kızıl Kmer yönetimindeki bu uygulamalar Kamboçya'nın ekonomisine pek fayda sağlayamadı. Gerileyen ekonomiyle birlikte açlık ve kıtlık ilerledi. Pirinç tarlalarında çalışmaya zorlanan insanlar arasında salgın hastalıklar yayıldı. Bu tarlalar daha sonraları, ölüm tarlaları namıyla anılacaktır. Siyasi nedenlerle öldürülenler, idam edilenler ve ekonominin bozulması sonucu açlıktan ve açlığın da sebebiyet verdiği sair hastalıklardan ölen insanların toplam sayısının 1.700.000 kadar olduğu tahmin olunmaktadır.

  https://onedio.com/haber/...-bir-lider-pol-pot-740184

  bu komünizm mükemmel bir şeydir yav.
  1 ... daikokuten