1. 1.
    reşit oluyorum diye sevinen yazarların mutlu olduğu sevindiği durumdur. reşit olunca bir halt olacağını sanmakta ayrı bir mesele tabi. artık üniversiteye doğru yol almak, yeni hayaller ve umutlar kurmanının zamanı gelmiştir. şaka maka 18 oluyorum.
    (bkz: yazar burada yaşını belli etti)
    4 -3 ... ilk jedi kiz
  2. 2.
    çok heveslenilip daha sonraki yıllarda keşke büyümeseydim dedirtecek durumun başlangıcı.
    4 ... scarface182
  3. 3.
    hayallerin kurulabileceğinin ve umutların kurulamayacağının öğrenildiği yaşa gelmektir.
    ... guiliano
  4. 4.
    reşit olmanın türkiye de pek bir olumlu yönü olmadığını bilen insana koyan durumdur .

-anne ben artık 18 yaşındayım , yeter ama ha...
    anne: bey , ne diyor bu çocuk .
    baba: ulan deyus siktir git odana , elimde kalırsın bak .
    1 ... earthquake
  5. 5.
    insana çok farklı farklı bir duygu yaşatan,insanın kendi kendine;büyüdüm laaan resmen.. dedirtecek durum.sorumlulukların başladığı dönem.hele bir de üniversiteyi kazanmadın mıı vayy haline.üniversite kazandın mı en azından 4 yıl daha teselli ederim kendimi diyebilirsinz ama tabi üniversite de kazanılmadı mı insanı buhranlara sürükleyebilecek bir dönemdir.fakat tabi bu kişiden kişiye degişiyor.
    ... kendi yorumunu begenen adam
  6. 6.
    (bkz: eee yani)
    1 -2 ... tsira
  7. 7.
    (bkz: şaka maka derken ölüp gitmek)
    ... zaknafien
  8. 8.
    Çok beklenilen gelince de bi boka yaramayan yaştır. bi bakarsın geçer yaşlandığını anlarsın...
    ... bana felsefe yapma ne olur
  9. 9.
    şaka maka derken 98 yaşına gelmekten iyi olan durumdur.
    küçükler 18 olmak büyüklerde 18'e dönmek için hayal kurar mis gibi yaştır 18.
    ... elysion
  10. 10.
    18 yaşına giren birey şayet bayansa, girdiği son yaştır. ölene dek 18 yaşında kalır. eğer erkekse ve üniversite sadece hayalden ibaretse bostancı oto sanayii de tanıdıklarım var. yardımcı olurum.
    ... beysar