1. 1.
  i.Ü * iktisat fakültesi öğretim görevlisidir. Türk dili derslerine girer ve cogu türk dili hocası gibi turancıdır.Derste kendi yazdıgı siirleri okur,sınavlarda ters kose yapmaktan haz duyar ama her vizede mutlaka dilekce yazdırır.
  1 ... ratata
 2. 2.
  vakti zamanında bir dersinde "Amerikalılar ıraktaki hapishanelerde Babalarla ogulları birbirine iş tutturuyor haberiniz var mı?" demişliği vardır*
  1 ... ratata
 3. 3.
  sınavlarında beklenen notlar alınmaz yüksek puan beklediğinizden düşük ,düşük puan beklediğinizden yüksek puan alabilirsiniz * *
  ... compassrose
 4. 4.
  üniversiteye gidene kadar türk diline dair ne öğrendiyseniz hepsini yıkan, dil kurallarına yeni isimler koyan, ünlü harfe vokal, ünsüze konsonant diyen *, çoğu kişinin dersinden kolay kolay geçemediği istanbul üniversitesi nin demirbaşlarındandır. ilk dersine girdiğimiz günü hatırladım da abartısız bir ders boyunca isminin ne anlama geldiğini, o yaratığı anlatıp durmuştu da yandık demiştim * . istanbul üniversitesini kazananlara tavsiye türk dili diye şahmeran hocayı hafife almayın.
  ... a dying wish
 5. 5.
  yazdığı abuk şiirleri yere göğe sığdıramayan,kendi öğrencilerinin prof. olması ile övünen,notu kıt,sınavları zulüm olan zat-ı muhterem.bir keresinde sınava torununu getirip gözetmenlik yaptırmıştı ki üniversiteler tarihinde bir ilktir zannımca.
  ... snoptik
 6. 6.
  istanbul üniversitesi iktisat fakültesinin korkulması gereken türk dili hocası. her sınavda mutlaka dilekçe yazdırır. Herkese 3 şiir ezberletip, sınavda numarası 0,1,2,3 ile bitenlere divan edebiyatı; 4,5,6 ile bitenlere halk edebiyatı; 7,8,9 ile bitenlere cumhuriyet dönemi edebiyatıyla ilgili şiir yazdırmışlığı da vardır. derste istanbul'un fethinden, süleymaniye camisinin tuvaletlerinden, öğrenciyken beyazıttan taksime eylem için nasıl yürüdüklerinden, okula gelen kıbrısın bütçesi kadar su faturalarından bahseder. başınızdaki şapka yada bereye fes der, zira derste fesle oturmak çok tehlikelidir. üniversitede öğrenci dövmüşlüğü olduğunu söyler. fazla muhatap olunmaması gereken kimsedir.
  ... phial
 7. 7.
  her sene aynı şeyleri soran lakin dersi alanların yarısından fazlasını bırakan adam. dilekçe de kelime hatası yaparsan çizer tüm kağıdı.
  ayrıca kendisi nasıl bir türkçe aşığı ise sedalı konsonant diye aptal tabirleri ezberletir zorla, lan sessiz harf demek değil mi konsonant? bir de ü harfinin oluşmasını çizmiştir tahtaya ki sorma gitsin, adam gırtlak akciğer falan çizdi, gırtlak akciğerden büyüktü tabii şekilde. * satılan notları üzerinde "şahmeran hanım" yazıyor diye etmedik küfür bırakmamıştı bu tonton, ayrıca gözetmen olarak torununu getirdiği doğrudur. ama velet ispiklememişti beni kopya çekerken gördüğünde.

  her derste tahtaya yazı yazdırdığı kızı bırakmış bir insandır bu. çaykara lıymış, yaz okulunda söylemişti, bir yolunu bulup hemşehri muhabbeti kurmak geçen için et etkili yöntemdir bence.

  ayrıca kendisi kosova üniversitesi nin isim babasıdır anlattıklarına göre. çok zor tabii, şehrin ismini üniversiteye vermek.:)
  ... paradigma
 8. 8.
  (bkz: insanda gerilim yaratan isimler)
  ... kopush
 9. 9.
  hayatımda ilk defa 12 eylül darbesini savunun bir insana rastladım "ortalıgı kan götürüyordu 6 tane paşa bu gidişhata DUR(orda el hareketıyle ) dedi ve memleketi kurtardı" bizim hoca cok garip(senin baban cok garip)reklamından ve ses tonundan esinlenerek yazıldı.
  1 ... kafkasya
 10. 10.
  ders sırasında birden anlattıklarını bırakıp siyasete atlar esip gürler. bu gürlemelerin birinde deniz gezmiş e soytarı demiştir.
  ... pankreas