1. 1.
    Yavuz Sultan Selim ve Şah ismail şiir ve edebiyat düşkünü iki hükümdardı. Bir tanesi şiirlerini Türkçe yazdı bir tanesi Farsça.Tahminlerinizi yaparken aceleci davranmayın yanılırsınız. Bir ipucu vereyim Osmanlı Türk değildir,Türklüğü kabul etmez.
    2 -3 ... cincinnatus
  2. 2.
    merdüm-i dîdeme bilmem ne füsûn etti felek.
    giryemi kıldı füzûn, eşkimi hûn etti felek.
    şirler pençe-i kahrımda olurken lerzân.
    beni bir gözleri âhûya zebûn etti felek.

Ah ahh.
    1 ... tecrubekonusuyor
  3. 3.
    Türklükle sünni siyasal islamı bir tutan cehaleti gözler önüne sermiş başlıktır.sünni olmayanı müslümandan,müslüman olmayanı türkten saymayan bu zihniyete 1000 yılı islamiyetle geçmiş 5000 yıllık tarihimizi okumaya davet ediyorum.Arap yalamacılığından aldığınız zevki özünüze dönmekten ziyadesiyle alabilirsiniz.
    Not:Lan çok güldüm yaaaa,başlığı açan şah ismail e giydirmiş ama profil resminde yavuza ait olduğunu sandığı şah ismail resmi var.şah ismailin küpesinin olduğu kulak memesi kadar beyin yok şu çomarlarda.
    2 -2 ... cincinnatus
  4. 4.
    din zehrinin ırka bulaşıp onları şia sunni diye ayırıp birbirini katletmesini tarih kitaplarında okuyup halen daha sunni veya şia olmak saçmalık bence.
    sonuçta din sana komşunu, kardeşini bile öldürtebilecek bir şey.
    alevileri diri diri yaktıran şey de din değil miydi? adamlar sunni olsa hiçbir problem kalmazdı.
    2 -1 ... crux ansata