1. 1.
  Herkesin kendince milyon dolarları cebe indiriyor şeklinde baktığı ve sürekli eleştirdiği raci ve necati şaşmaz kardeşler. Bir insan bir iş yapıyor ve düzenbazlık, üç kağıtçılık yapmadan işini yapıp kazanıyorsa bu kimseyi ilgilendirmez. Bir insana bakış açınız kazandığı parayla ilgili değil, yaptığı işlerle ilgili olmalıdır. Raci şaşmaz, 2002'den bu yana 7 yıldır ekranlarda kurtlar vadisi dizisinin yapımcısıdır. Bir dizi 7 yıldır hala bugün bile rekor seyirci kitlesine sahip olarak izleniyorsa önce buna odaklanmak lazımdır. 7 yıldır herkesin kolay kolay dillendiremediği bir çok türkiye'nin iç pisliklerini kendince anlatmaya çalışıyordur. Bu iç pisliği tv'den aktarırken kendine göre bir misyon cercevesinde anlatmaktadır. Bu senaryoya katılırsınız veya katılmazsınız. Ama kendi bakış açısını yürekli bir şekilde dizi senaryosuna gömerek anlatabilme cesaretine sahip olması da gerçekten tebrik edilesi bir durumdur. Siz zannediyor musunuz ki bu adamlar çok rahat ve kimse dokunmuyor bu adamlara kafasına göre yapıyorlar filan?

  Sizde bugune kadar kaç tehdit almış olabilirler? Ya da kaç baskı? mesala en son aklıma gelen bir dengesizin tehditini izleyin; http://www.iha.com.tr/hab...-735/Vadi-ye-olum-tehdidi

  Bu sadece basına yansıyan tehdit. Ya yansımayan onlarca tehdit ve baskı?

  Bu işin türkiye gibi bir memlekette 7 yıldır azimle yapılması sadece tebrik edilesi bir durumdur. Bu adamlar cesur adamlardır. Ha görüşlerini benimsemeyebilirsiniz. O zaman kendi görüşünüze yakın şeyleri seyredin ve bunları ön plana çıkarın. Tabi reytingsizlikten dizi 2 hafta da kaldırılmaz ise...
  3 -3 ... kertmeyenkele
 2. 2.
  "ne muhterem insanlarmışda haberimiz yokmuş " dedirten kardeşler.

  ilk seriyi herkes gibi bende beğenerek seyredenlerdenim. iyi ama kötü ilk serinin varmak istediği nokta doğruydu. ilk seri derken ilk 57 bölümden bahsediyorum. çünkü bilhassa osman sınav ayrıldıktan ve dizi tuttuktan sonra, gereksiz bi şekilde uzayan senaryo saçmalamıştır.(her şeyin sorumlusunun nizamettin çıkması gibi.)

  tabi bunda şaşmaz brother'lerin kişisel hırs duyduğu oyuncuları harcamaları da bi etkendir. işini doğru dürüst yapanlarla yollar ayrılmış, hısım akraba ile yola devam edilmiştir.

  ayrıca dizi'nin başarısı sadece şaşmaz kardeşlere ait değildir. senaryoda bahadır özdener vardır. doğru oyuncu seçiminde osman sınav. yakın tarihi senaryoya ekleyen, bi soner yalçın vardır. şimdi bu isimlerin yokluğunda dizinin geldiği durum ortada.

  başta da dediğim gibi; seçtikleri yol yanlış olsada ilk serinin varmak istediği nokta doğruydu. polat mafyayı çökertmek için, mafya gibi davranıyordu. peki şimdi kimliği ortaya çıktığı halde neden hala bi devlet görevlisi gibi değilde, mafya gibi davranıyor. üstelik eski mafya üyeleriyle vatan kurtarıyor. polat'ın neden hala kendi ismini, * kendisi de dahil kimsenin kullanmaması saçmalığı bi tarafa, senaryo ilk yola çıktığı zamankinden sapmış, adeta "şiddeti kutsayan" bi hal almıştır.

  vadi dışında denedikleri hiç bir iş tutmayan şaşmaz kardeşler, iktidar yanlısı tavırlarıyla ve gözlerindeki dolar işaretiyle tam gaz yola devam etmektedirler. * *

  son bi şeyde şu; "reyting rekorları kırma" efsanesi üzerine. kurtlar vadisi senaristlerinin her zaman yakındıkları bi durum vardır; "şiddet bizim üzerimize yapıştırılmış, yafta gibi" şeklinde. hah işte bu reyting konusu da öyle. çünkü vadi en çok izlenen dizi ünvanını yaprak dökümü'ne kaptıralı çok oldu. perşembe geceleri de; aşk-ı memnu zorluyor kendilerini.
  2 -2 ... ikircik
 3. 3.
  (bkz: taylan biraderler) *
  1 ... the faerie queene
 4. 4.
  nuriş lakaplı nuri ergin tarafından ölüm tehdidi almış kardeşlerdir.

  "Kurtlar Vadisi dizi yapımcılarına söyleyin en kısa zamanda iki ağabey kardeşin kellesini alacağım. Size söz basın mensupları bunu bir yere yazsınlar."

  http://www.haber7.com/hab...rtlar-Vadisine-tehdit.php
  1 ... david brent
 5. 5.
  (bkz: coen biraderler)
  ... onurude
 6. 6.
  (bkz: uygur kardeşler)
  -1 ... coolmecardi