1. 1.
  Allah'a verdiği nimetler için teşekkür etmek demektir.

  (bkz: allah a şükürler olsun)
  (bkz: allahım çok şükür)
  4 -1 ... kurabiyecanavari
 2. 2.
  arapçadaki şukr kelimesi ile türkçedeki etmek fiilinin birleşmesinden meydana gelmiştir. sadece tanrıya değil bir kimseyede minnet duymak ve gönülden bağlı olmak anlamınada gelir
  2 ... juansebastianveron
 3. 3.
  yaşanmamışlıklar için ağlamak yerine yaşanacaklar için yapılması gereken eylem. geçmişi düşünüp hüzünlenmek niye? geleceği düşünüp heyecanlanmak dururken.
  3 -1 ... bl
 4. 4.
  farkındaliktir.
  başkalarının başına bir sey gelip ders alarak değil , elinizdeki olanların sadece var oldukları için farkına varıp şükretmektir.
  3 ... nirvana
 5. 5.
  hayatın anlamını çözmektir. nerden geldiğini bilmek ve nereye gideceğini sezmektir.
  2 ... hendrix
 6. 6.
  gereksiz bir eylemdir,insan basina gelenlerden ve de secimlerinden bire bir kendisi sorumludur,her hangi bir dıs etkenin yardimi ya da mudahalesi soz konusu olamayacagindan, sukretmek yerine daha iyisini yapabilme dusuncesiyle yanip kavrulmalidir.
  1 -4 ... nobran ne ya
 7. 7.
  Sırrın olmazsa olmazı.
  (bkz: The Secret) (bkz: Rhonda Byrne)
  ... zirvanindaniskasi
 8. 8.
  Efsane Wimbledon tenis oyuncusu Arthur Ashe AIDS'ten ölmekteydi. Dünyanın her köşesindeki hayranlarından mektuplar yağmaktaydı.

  Bunlardan bir tanesi şöyle soruyordu: "Neden Tanrı böylesine kötü bir hastalık için seni seçti?"

  Arthur Ashe buna şu cevabı verdi:

  Tüm dünyada.50 milyon çocuk tenis oynamaya baslar, 5 milyon tenis oynamayı öğrenir, 500.000 profesyonel tenisi öğrenir, 50.000 yarışmalara girer, 5.000 büyük turnuvalara erişir, 50'si Wimbledon'a kadar gelir, 4'ü yarı finale, 2'si finale kalır. Elimde şampiyonluk kupasını tutarken Tanrı'ya "Neden ben?" diye hiç sormadım. Ve bugün sancı çekerken, Tanrı'ya "Niye ben?" mi demeliyim?

  Mutluluk insani tatlı yapar. Zorluklar güçlü yapar. Hüzün ise insan yapar.

  Yenilgi mütevazı yapar. Başarı insanı ışıldatır. Ama yalnız Tanrı yolumuza devam etmemizi sağlar.

  Not: Forward maillerden alıntıdır.
  4 ... anyon
 9. 9.
  rab ın sınadığı her sınavda, verdiği yaşattığı herşeyden ötürü ona teşekkürleri sunmaktır..onun büyüklüğüne sığınmaktır.
  1 ... suspus
 10. 10.
  Sinmektir, insandan koyuna evrimdir. Şükredeceksiniz, elinizdekiler için şükredeceksiniz! Sizin çocuklarınızın okul harçlığı yokken çocuğum var diye şükredeceksiniz! Çocuklarınız televizyonda et gördüğünde yutkunduğunda "ya televizyonu olmayacak kadar fakirler ne yapsın" diyecek şükredeceksin! Alem cukkalanır, şükür kırbacını sırtına her vurduğunda biraz daha fakirleşeceksin ama şükredeceksin. Yaşamak zorunda olmadıkları berbat bir hayat yaşayan karına,kızına şükretmesini söyleyeceksin, şükretmeni söyleyenler bir sürü karı alacak kendine alem yapacak, rahatça yaşayacak sen şükredeceksin. Ama yumruğunu kaldırıp hakkınızı aramayacaksın.
  işte erdem! işte insanlık!
  2 ... bir cipsten cikan 2 taso