1. .
  bugün türkiyenin en yoğun atatürkçü nüfusunu barındıran ilçelerden biri olan kadıköyde bir siyasal partinin dağıttığı broşürün üzerindeki atatürk resmini gören üç tane lise yaşlarındaki hatunun atatürk resmine verdiği tepki. şimdi ne desem a o.ospular o olmasa şimdi siz yoktunuz mu desem, siz bu topraklarda o ve onun askerleri sayesinde dolaşıyosunuz mu desem, allah belanızı versin mi desem, sizi yetiştiren anne babanın a.ına koyayım mı desem ne desem ?bildiğim tek şey o an o kızların kafasını bahariye caddesindeki mavi jeans in camından içeri sokmamak için kendimi zor tuttuğum ve şu an bunu yapmadığım için pişman olduğumdur. camın parası neyse verirdik a.ına koyayım. * *
  49 -13 ... africa
 2. .
  ataturk'ten başka her insana benzeyen ve ataturk diye gösterilen yığınla resim var. okullara, resmi kurumlara, binalara saga sola asılan yığınla değişik tip atatürk portreleri..

  ulan diyorum ya atatürk karakteristik bi yüze sahip degildi sürekli değişiyor, ya da ata'ya uyuz olan bazı adamlar zevk olsun diye farklı şekilde çizim yapıyorlar.

  böyle düşünmesi de ihtimaller arasındadır.
  5 -2 ... nietzsche
 3. .
  cahilliklerine vermek lazım. önemsenmemesi gereken durumdur.
  1 -3 ... pink_floyd
 4. .
  atatürk resmini görünce ıyyy atatürk diyen iki o.ospunun verdiği bu tepkinin üzerine açılan ancak sol frame de böyle kötü görüneceği için moderasyondan başlığı ıyy atatürk diyen zihniyet olarak değiştirmesi istenmişken işlerin bir şekilde karışması sonucu hem başka bir yere yönlenmiş hem entryleri kaybolmuş yanlış anlama kurbanı olmak üzere olan kavram.
  2 ... africa
 5. .
  (bkz: ilkokulda atatürk eğitimi)
  3 -1 ... lowerkid
 6. .
  tarihinden bihaber kişi zihniyetidir. sürekli "sarp benle çıkmadı x'le çıktı", "berkay'ın çıktığı kız da ne o öyle çirkin şey" gibi dedikodu yapan nankör zihniyettir ayrıca. ikili ilişkiler ile kafayı bozmuş olması muhtemeldir.
  3 ... uieat
 7. .
  (bkz: kafasına soktuğumunun zihniyeti)
  3 ... no promise
 8. .
  kesinlikle önemsenmesi, hatta bir an önce üstüne gidip nerede hata yaptık diye bakılması farz olan olay/zihniyettir. işe öğretmen maaşlarına zamla başlayabiliriz, tavsiyem budur. tabi baştakilerin bu durumdan gayet memnun oldukları da aşikardır ama neyse.
  3 ... soul forged sin
 9. .
  abuk sabuk genç kız dergilerine çağdaşlık emaresi muamelesi yapan bir milletin şikayet etmeye hakkı olmayan durum. çocuk sabahleyin derse gidiyor kız arkadaşları dün akşamki diziyi konuşuyor, öğlen arasında cinsellik, makyaj, erkek arkadaşı çaktırmadan aldatmanın binbir yolunu anlatan süper zeki dergileri gazete bayiisinden koşa koşa alıyor, gazete alacak hali yok ya, eteğinin belini üç dört kat katlayıp eteği diz üstüne çekme teknikleri geliştiriyor, öğleden sonra ece ahmetle çıkmış, mehmet elifi ellemiş muhabbeti, akşamleyin büyücü, sihirci dizileri izliyor, babasının yanında da biraz bol küfürlü spor programı izleyince ıyy atatürk, ayy amerikan askeri, off brad bitt, coss angelina jolie, atsan atılmaz satsan satılmaz..
  6 ... kisinin degeri aradigi seydir
 10. .
  "tayyip amca bize atatürk örnek gösterildi ama, örnek siz olmalısınız." cümlesini minicik beyinlere kazıyan ve bunu da marifetmiş gibi etrafa salyalar saçarak gösteren zihniyetin ta kendisidir.

  --spoiler--
  "Sevgili Tayyip Amca, bize Atatürk örnek gösterildi. Onun yolundan gitmemiz istendi ama ben şu an anladım ki zorla kimse örnek alınmaz. Siz hep dik yürüyün olur mu? Hep ayakta durun. "işte bizim örneğimiz Tayyip Erdoğan olmalı" desin istiyorum herkes."
  --spoiler--

  http://www.takvim.com.tr/2007/02/15/gnb117.html

  peşin edit: bu habere hiçbir merciden yalanlama gelmemiştir, kimse çıkıp yalan haber diye ötmesin...

  2. edit: *
  10 -4 ... paleface