1. 1.
  saçma gibi gözüken ama tamamen mantıklı bir harekettir. ıssız bir adaya düşseniz yapacağınız şeylerden biri nedir? deniz kenarındaki kumların üzerine taşlarla s.o.s. yazmak. yazınız ne zaman görülür belli değil. başka türlü nasıl iletişim kurabiliriz? radyo tabii ki de. öncelikle dinlemek daha sonra mesaj bırakmak için onu geliştireceğiz. primitif bir radyo yapmak zaten çok basit bir şey. burada tek sorun elektrik akımını daha güçlü iletip daha iyi radyo dalgalarına dönüştürmektir. akımın geçtiği yerlere işemek, sidikteki elektrolit görevi gören elementler vasıtasıyla akımı daha da güçlendirecektir. bulunduğunuz enlem ve boylamı da bir şekilde hesapladıktan sonra (bu da ayrı bir konudur ve elinizde doğadan başka bir şey yoksa biraz meşakkatlidir) radyo vasıtasıyla konumuzu bildiren bir mors kodu bırakabilirsin.

  bunun dışında pil yapmak adada kalacağımız süreçte her türlü işimize yarayacak. burada da sidik devreye giriyor. kısacası sidik bir devre tamamlayıcısıdır. bu yüzden boş yere işeme.

  ayrıca susuz kaldıysan süre kazanmak adına bir kap görevi görecek nesne yaratıp onun içine işeyerek sidiğini içebilirsin. böylece hayatta kalma süren biraz daha uzayacak ve bu sürede nasıl yemek bulabileceğini düşünebilirsin.

  bunlar şimdilik aklıma gelenler. gerçek survivor küçük toplarla hedefleri düşürmeye benzemiyor maalesef.
  2 ... john misty
 2. 2.
  şu şekilde de olabilir:
  birkaç gün boyunca çiş tutulur tutulur ondan sonra mesanede birikmiş çişin bir anda çıkması sonucu ortaya çıkan ivme ile uçulur ve istenen yere gidilir evet.
  ... hangi kanal