1. 1.
    bu sözlükte sözlük formatına uyduğu sürece, herkes her istediğini yazabilir. isteyen atatürk'ü över, isteyen eleştirir; isteyen tayyip erdoğan'ı över, isteyen eleştirir; isteyen fethullah gülen'i över, isteyen eleştirir; isteyen hz. muhammed'i över, isteyen eleştirir. ama eğer bir yazarın sözlükte girdiği entryler hep bunlardan ibaretse, o yazarın sözlükte bulunmasının bir faydası yoktur. Silinir.

bir yazarın israrla siyasi, dini (ya da din karşıtı) konularda polemik yaratan entry girmesi sonucu oluşur. sozlukten silinme sebepleri'nden en önemlisidir.
    9 -7 ... kirmizi merkep
  2. 2.
    makul hiciv teamüllerinden, hakarete ulaşıldığı anda, yazarın gidiciliğinin başlayacağı hal.
    4 ... bl
  3. 3.
    "sadece siyasi entry girme" halinin ağırlaştırılmış versiyonudur.
    zira cümle içindeki "ısrarla" kelimesi bir tür tekerrüre işaret etmektedir.
    - bak bir kere yaptın sustuk ama 50 kere de yapılmaz ki canım...
    3 ... sıçtırtma lamasına
  4. 4.
    niye yasak olduğunu anlamadığım durumdur
    çünkü sözlükten silinme sebebi 4. maddede belirtildiği üzere, (veya yazanın virgül özrü yüzünden belirtemediği üzere) siyaset kavgası yapmakmış. yoksa siyaset yapmak demek mi istemiş acaba? (ne biçim bişeymiş bu; siyaset ve takım kavgası yapmak. aynı kefeye konulur mu hiç bunlar?)
    ki sadede gelirsek siyasi içerikli entry yapmak yasak mı??

4. ısrarla siyaset ve takım kavgası yapmak, propaganda içeren entryler girmek,
    2 ... parse error
  5. 5.
    bir tür düzene başkaldırıdır.
    1 -1 ... otisabii
  6. 6.
    (bkz: corraggiosita)
    ... selmagezinir
  7. 7.
    siyasiden kasit hem rte hem laikler hakkinde hakkinda olumlu olumsuz elestiri yapmaksa burada ne paylasacagiz. siyaset hayatin bizzat kendisidir. gorusleri bildirmek ne siyasete girer nede israra. erdür kisi siyasete ilgi duyuyorsa tabiki siyasetle ilgili entry girecek, diğer erdür kişi cinselliğe ilgi duyuyorsa cinsellikle ilgili entry girecektir. dogaldir. cinsellikle ilgilenen ve siyasetten anlamayan adam nasil siyasi entry girebilirki. insan bildigi sey hakkinda konusmali yazmali bunada israr diye kulp takilmamali. cumhurbaskaninin ismini bilmeyen insan siyasi entry girebilir mi?

(bkz: ya ben lan neyse bir sey demiyorum)

sozlugun dusunceleri yargilamamasi umudu ve (bkz: ozgur paylasim platformu) olmasi temennisiyle...
    1 ... cell-im
  8. 8.
    (bkz: tek tip siyasi düşünce)
    ... steve
  9. 9.
    sözlük formatında ya da kurallarında yasak olan seydir.

ısrarla siyasi entry girmek ne demektir, bir kere siyasi entry girsem mod lar beni ısrarcı bulur mu, siyasi entry girmeyelim de geyik muhabbeti mi yapalım, sol frame x diyalogları, y sorunsalı, z modeli gibi gereksiz, insanlara faydasız baslıklarla mı dolsun dedirten durumdur.

eyvallahtır, böyle devam etsindir, bakalım kim haklı çıkacaktır.

(bkz: siyaset)
    (bkz: sozluk formatında reform)
    2 ... sosyoklon
  10. 10.
    beni çaylak duruma geri getiren, haklı sebeb. insan böyle durumlarda kuralların faydalarını görüyo. Şöle bi arkanıza baktığınızda, istemeden de olsa ne halt yediğinizin farkına varıyorsunuz. *
    ... maksat muhabbet