1. ?.
    bu öğrenci ya soruyu bildiğinden çok emindir. ya da cevabı bilmiyordur öğretmen beni biliyor sanıp kaldırmaz belki diye düşünüyordur.
    ... etka10
  2. ?.
    aslında bir şey bilmeyen öğrencidir. parmak kaldırmayan öğrencinin daha çok dikkat çekeceğini bilir. akıllı davranır.
    ... vitaminliyogurt
  3. ?.
    ilk defa bir şeyi bilmiş olan öğrencidir, onu göstermek ister.
    ya da biliyormuş gibi yapıp yırtmak isteyen zeki öğrencidir, nitekim hocalar hep parmak kaldırmayan öğrencilere musallat olurlar.
    ... hepeksihepeksi
  4. 1.
    hevesli öğrencidir... çalışkandır,öğretmenin gözüne girmeye çalışandır... yazıktır, bırakınız parmak kaldırsındır.
    ... shn3106
  5. 2.
    parmağı en tepeye dikme hevesiyle göğsü gerim gerim gerilen ve solunum yollarında düzensizlik oluşan örtttmenim örtttmenim insanı.
    1 ... dominick
  6. 3.
    Bu sınıfın en ineği ( bir zamanlar ben ) diğer çocuklar tarafından dışlandığı için veya ezildiği için; parmağını kaldırırarak bu sorunun cevabını biliyorum demek istemiyor. aslen parmağını kaldırmış gibi gözüküp, kolunu diğer öğrencilere; " Kodummu " endamıyla sallıyor.
    ... paoniuwang
  7. 4.
    bir nevi kendisini çoğunluğa entegre etme metotudur.
    parmak kaldırmadığı zaman öğretmenin tüm dikkati parmak kaldırmayanda olacaktır. zeki çocuktur ortama uyum sağlayabilen bir canlıdır. cevabı yanlış söylese dahi bir halk kahramanıdır.
    ... tsira
  8. 5.
    bilmediği halde hoca beni kaldırmasın diye parmak kaldırırsa hoca da inatla bunu kaldırırsa göt olur bu.
    ... delicious
  9. 6.
    genellikle sınıfa kopya vermeyen öğrencidir. haftalar boyu aynı konuya çalışıp, sonunda bir tanesi çözmeyi başarmanın sevinciyle parmak kaldırır.*
    1 ... dumadumadum