1. 0.
    Günde 5 kez duyduğunuz ezan sesini senede 1 kez duyduğunuz siren sesine borçlusunuz.

Neyin peşindesiniz hala?
    16 -9 ... flat head
  2. 1.
    Atatürk yobazlığın, din diye dinde yeri olmayan ve bizi geri geri götüren şeylerin karşısındaydı.

Söylediği bir tek söz üzerinden yargıya varılamaz. Atatürkün ileri yaşlarında müslümanlığı öven onlarca sözü vardır. onları da konuşup Atatürk dindar bir müslümandı niye demiyorsunuz.

Ben günde 5 vakit namazını kılan dedemin, müslüman babamın Atatürke olan minnet borçlarını dinleyerek büyüdüm.

Yani demem o ki bu ülkede son derece dindar olup Atatürkü çok çok çok seven insanlar var.

Ama herkesin sevdiği kişiyi kendisi gibi umut etmesi de ilginç ve aslında güzel birşey.
    7 -5 ... new kid on the block
  3. 2.
    Bilmiyoruz tam olarak tatmin edici bir cevap yok. Biz hüsnü zan ederiz o kadar.
    4 -1 ... karton toplayan cocuk
  4. 3.
    Bazı mallar mevlüt okutturup lokma döktürüyorlar.
    Adamı mezarında ters dönderiyorlar.
    Tövbe ya rabbi!
    2 -4 ... hayat guzel
  5. 4.
    inanç gibi tamamen insanların özelinde olan bir durumu tartışmaya açmak ahlaksızlıktır evet.

Fakat ısrarla bir gerçeğin aksini söylemek, gerçekleri çarpıtmak ve yalanlarla hem insanları kandırıp hem de o yüce insanın hatırasına saygısızlık etmek de ahlaksızlıktır.

Ben artık bu konuda bildiklerimi söylemekten yoruldum çünkü ne kadar kanıt göstersem de insanlar anlamamakta ısrar ediyor.

isteyen alsın ata'nın medeni bilgiler kitabını okusun, gerçekleri öğrensin.
    2 -1 ... fasist psikolog
  6. 5.
    Bugün türkiyede cuma namazı atatürkün bizzat imzaladığı ve izin verdiği genelgeye binaen kılınabilmektedir. Peki o halde simdi Bunu nereye sokacaksınız? Zira baya büyük bir ağaç bu. Kimin iman sahibi kimin imansız olduğunu ancak allah bilir. Bu konuda hüküm verenler yarın mahşerde allahın huzurunda ne hesap verecekler? Zannlarına göre mi? Halbuki zann dinen yasaklandı. Atatürk ölmeden 15 gün önce bir genelge yayınlandı ama bazı çevrelerce kasıtlı olarak uygulamaya konmadı. Ne diyordu o genelgede;

"Bütün dünyanın Müslümanları Allah'ın son peygamberi Hz. Muhammed'in gösterdiği yolu takip etmeli ve verdiği talimatları tam olarak tatbik etmeli. Tüm Müslümanlar Hz. Muhammed'i örnek almalı ve kendisi gibi hareket etmeli; islamiyet'in hükümlerini olduğu gibi yerine getirmeli. Zira ancak bu şekilde insanlar kurtulabilir ve kalkınabilirler." (Atatürk, Nedim Senbai, A.Ü. Dil, Tarih, Coğrafya Yay. s. 102, 1979).

http://www.yenimesaj.com....ustafa-kemal-H1267902.htm

Atatürke dinsiz iftirasını atanlara bir örnek de bizzat kendisinin sarfettiği şu sözlerinden gelsin;

Tarih kitaplarında islam tarihi bölümünün yazımına bizzat katkıda bulunarak bu kitaplarda Hz. Muhammed’in savaşlarını anlatan haritaları bizzat kendisi çizmiştir. Tarih çalışmaları sırasında Hz. Muhammet’i eleştirmeye kalkanları,

“Hz. Muhammet’in kıymetinden habersiz cahil serseriler bizim tarih çalışmalarımıza katılamazlar”

diye azarlamıştır. Hz. Muhammet’ten, “Benim senin adın silinir ama o ölümsüzdür”. Diye söz etmiştir.

https://odatv.com/muhafaz...mayacak-0304131200_m.html

Ayrıca filistin konusunda kudüs'ün tehlikeye düşmesi durumunda istanbulun da düşeceği gerçeğinden yola çıkarak şunları söylemiştir;

Atatürk, 1937 yılında Filistin’e yönelik bir Siyonist- Haçlı Hıristiyan saldırısı olacağını haber alır almaz “Filistin’e el sürülmez” diye bir bildiri yayınlayarak Müslüman Filistinlilerin yanında olduğunu herkese göstermiştir.

ısrarla atatürk ün müslüman olduğunu iddia etmek

https://odatv.com/muhafaz...mayacak-0304131200_m.html
    4 -4 ... gazeloglu
  7. 6.
    Bak hele hele. Dedem Atatürkü müslüman diye seviyormuş. Nerde yazıyo canım öyle bişey.

Sevgili dingil o yazının ana fikrini anlayamadın mı. Atatürk senin olduğu kadar benim de.
    1 ... new kid on the block
  8. 7.
    Ben kendim için bile gerektiği gibi müslümanım diyemiyorum kaldı ki atatürk için söyleyeyim. Beni de ilgilendirmez, her koyun kendi bacağından asılır. Ben şunu bilirim; şu ülkede hür bir şekilde istediğimizi yapıp, herkes inandığı dine özgürce ibadetini yapıyorsa bunu özgürlük isteyen nenelerimize, dedelerimize ve onlara komutanlık etmiş atatürk'e borçluyum. Allah hepsinden razı olsun.
    Bırakın ata'yı ağıza sakız etmeyi, vazgeçin bu işten, dönün bu yoldan kardeşlerim. Benim sevmediğim senin manevi değerin, senin sevmediğin benim manevi değerim olabilir. 90 küsür sene bu fikirden yola çıķıp saygı çerçevesinde huzurla yaşadık. Yapmayın, manevi değerlere saldırmayın lütfen. Etmeyin.
    3 ... huzursuz adam
  9. 8.
    Sürekli islama saldıran garip kemalist zihniyetidir. Ama ne hikmetse ataların ismini hutbede duymak isterler.
    10 -5 ... xonix
  10. 9.
    isterse uzaylı olsun paşamı seviyoruz şimdi sggit.
    4 -7 ... ebu fesat