1. 1.
  Isparta'da boşandıktan sonra dini nikahla birlikte yaşamaya devam ettiği Ramazan Yılmaz'ı av tüfeğiyle vurarak öldürüp, cesedini tandırda yakan Emel Gür hakkında hazırlanan iddianame, kabul edildi. iddianamedeki detaylar kan dondurdu. 

  https://galeri.uludagsozluk.com/r/2191192/+

  Cinayetinin ardından hazırlanan iddianame, 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nce kabul edildi. 'Tasarlayarak öldürme' suçundan ağırlaştırılmış ömür boyu hapis istemiyle yargılanacak Emel Gür, iddianamede yer alan ifadesinde, Ramazan Yılmaz ile boşandıktan bir ay sonra kendisini tehdit ederek evine geri götürdüğünü ve imam nikahı kıyarak birlikte yaşamaya devam ettiklerini anlattı. Bir süre Ramazan Yılmaz ile aralarının iyi olduğunu, ancak daha sonra tekrar eskisi gibi tartışmaya başladıklarını ve kendisini dövdüğünü söyleyen Gür, kavgaların şiddetlendiğini belirtti. Eski eşinin bir kadınla mesajlaşmalarını gördüğünü, geceleri bile o kadının adını sayıkladığını ve bundan dolayı tartışmaların daha da şiddetlendiğini anlatan Gür, 22 Ekim 2020 gecesi Ramazan Yılmaz'ın eve alkollü geldiğini, yine o gece kavga etmelerinden dolayı huzursuz olduğu için uyumadığını söyledi. Aynı günün sabahı Ramazan Yılmaz'ın elinde av tüfeğiyle yanına gelerek, kolundan tutup, misafir odasına götürdüğünü kaydeden Emel Gür, burada tüfeği sol şakağına dayayarak, "Kendimi öldüreceğim. Ben ölünce seni sorumlu tutacaklar. Sen de yanacaksın" gibi sözler söylediğinden bahsetti. 

  Tüfeğin namlusunu kendi şakağına dayayan Ramazan Yılmaz'ın, sağ eliyle tutup sağ işaret parmağını tetiğin üzerine koydurttuğunu iddia eden Gür, Yılmaz'ın parmağıyla baskı yaparak tetiği çektirdiğini, bu sırada tüfeğin ateş aldığını, oğlunun da yaşanan bu olayı gördüğünü ileri sürdü. Ramazan Yılmaz'ın tüfekle vurulmasından sonra kafasının yatak odasının eşiğine gelecek şekilde düştüğünü, alt kısmının ise girişteki koridor kısmında kaldığını kaydeden Emel Gür, olayın ardından çocuklarının yurtta kalmasını istemediğinden, Ramazan'ın 'bir gün başımı alıp gideceğim' sözünü hatırlayarak, cesedi ortadan kaldırma düşüncesinin aklına geldiğini, bunun üzerine cesedi kolundan dışarıya doğru sürüklemeye başladığını, ağır olduğu için zorlandığını, bu sürede oğlunun kendisine yardım etmediğini anlattı.

  Ramazan Yılmaz'ın cansız bedenini evinin bahçesine indirdiğini, bahçede yatacak olursa etrafta herkesin görebileceğini düşündüğünden cesedi evin altındaki oda şeklindeki tandır fırınına götürdüğünü söyleyen Emel Gür, daha sonra evde kan izleri olan yerleri temizlediğini, halıyla birlikte kan olan ne varsa cesedin üstüne attığını, orada bulunan kağıtlarla cesedi ve yanındaki eşyaları tutuşturduğunu ve tandırın üzerini sacla kapattığını belirtti. Olay sırasında kızı ve küçük oğlunun evde olduğunu, küçük oğlunun olayları gördüğünü, Antalya'dan gelen büyük oğluna da yaşananları anlattığını söyleyen Emel Gür, kızına ise babasının evden gittiğini söylediğini ifade etti.

  Ramazan Yılmaz'a ait telefonu, Eğirdir Gölü'ne attığını belirten Gür, telefon burada bulunursa Yılmaz'ın intihar ettiğinin düşünüleceğini belirtti. Eve geri döndüğünde Ramazan Yılmaz'ın cesedinin yanmaya devam ettiğini, ara sıra paspaslar ve battaniyelerle ateşi beslediğini, cesedin yanıp kül olan kısımlarını el arabasının içerisine koyduğunu, ancak o el arabasını tandırdan çıkarmadığını, planının sabaha kadar cesedin yanması olduğunu daha sonra da kalan parçalarını çuvala koyarak bahçedeki su kuyusuna atmayı düşündüğünü, ceset kokusunu bastırmak için de etrafta bulduğu plastik çaputu ateşe atarak yaktığını söyledi.

  https://haberglobal.com.t...klari-kan-dondurdu-137216
  1 -1 ... traveler of secret moments
 2. 2.
  Vahşice ve sogukkkanli bir cinayet. Yarisi kadinin suçunu hafifletmek için uydurdugu şeyler gibi duruyor. Iyi bir ceza verilmesi gereken kadindir. Böyle annem olsa korkumdan o evde yasayamam.
  10 ... giden gider
 3. 3.
  iyi bir cezadan kastımızın (cesedi saklamak amacıyla naaşa eziyet ediyor, çay içtiğini bakarsak pişmanlık göstermiyor) 2 yılı hücrede olMak üzere ağırlaştırılmış müebbet olmadığı sürece, ki cezası normal şartlarda gerçekten de bu, eşitlikten uzak olacağını düşündüğüm cezayı gerektirir.
  2 ... katalin
 4. 4.
  Kim bilir neler yaşadı da bunları yapacak noktaya geldi zavallı kadın. Kesin adam suçludur. Yoksa kadınlar asla durduk yere kimseyi öldürmez. Ama erkekler durduk yere öldürür pis erkekler. Ama kadınlar asla öldürmez. Kadınlar güldür ma çiçektir. Tşkler
  3 -1 ... ilcan havhav
 5. 5.
  geri kalan ömrü hapislerde geçecek kadındır.
  1 ... anonim hesap
 6. 6.
  Maktulün yapmış olma ihtimali olan yanlışlar bir kenara, intiharına dair sanığın sözlerinin tümünün yalan olduğu çok açık.

  Çektim vurdum de gitsin. Sokarım ceza indirimine.
  ... yok herif
 7. 7.
  Alkollü imiş de ne biçim yanmıştır tandırda herif güfür güfür..
  ... vigilante8
 8. 8.
  Ayrintilarin kan dondurucu oldugu cinayetin zanlisi olan kadindir. Kadin sucu hafiflesin diye milyon yalan uydurmus. Adam suc ustune kalsin diye intihar mi edecek? Yeme bizi vahsi kari.

  Acikca uzun sure planlamis bunu. Her ayrintiyi dusunmesinden belli. Cesedin kokusunu bastirmak icin plastik vs atmaya kadar dusunmus. En agir cezayi alip hapisde curumeli bu kadin. Uzun zaman planlanmis ve vahsice oldurmustur.
  3 ... katil oldum