1. 1.
  ısı geçişini engellemek amacıyla, cam yünü, seramik yünü, taş yünü, xps, eps, polietilen, poliüretan köpük, elastomerik kaçuk gibi malzemelerle yapılan, yatırım maliyetini kısa bir süre içerisinde amorti eden, yeni yönetmeliklerle her binada yapılması zorunlu hale getirilmiş icraat.
  1 ... koko
 2. 2.
  Kesinlikle belediyelerin yeni yapılan binalar da daha da özen göstermesi gereken durumdur. Enerjimizi tutmassak bir gün onu gelip bizden alırlar. (bkz: Irak) Binanın dışa bakan yüzeylerinde dıştan mantolama, içten mantolama, sandviç duvar olmak üzere, uygulaması üç ana gruba ayrılır. Makina mühendisinin o bina için yaptığı etüdler sonrası projelendirilip gereken uygulama tercihe göre seçilir ve ısı yalıtım malzemesi kalınlığı belirlenir. kalınlık binanın serbest olması bürüt hacimi, kullanım amacı, büyüklüğü ve en önemlisi kullanılan malzemeyle eşit orantılıdır.

  Isı yalıtım malzemeleri;

  Polistren köpükler: (XPS-XTS vb.)
  Poliüretan sert köpük levhalar: (halk arasında köpük olarak bilinen beyaz hede, bu yalıtım malzemesi hassas olduğundan dolayı sadece sandviç duvar uygulamasın da kullanılabilir.)
  Cam ve taş yünü levhalar: (sadece çatı katının tavanında uygulanması doğrudur)
  mineral lifli yalıtım malzemeler: (çok var hangisini yazayım) binanın temelinde uygulanmalıdır.
  1 ... atestepegokhan
 3. 3.
  Genelde gereksiz maliyet gibi gözüken aslında uzun vadede kendini amorti eden olaydırdir.
  ... suskunlar meclisi
 4. 4.
  genellikle; eps, xps gibi polistren levha (bkz: strafor) türevleri ile yapılır.
  ... spectr
 5. 5.
  evinizi, ofisinizi veya kaldığınız yerleri yazın serin, kışın sıcak tutmak için yapabileceğiniz izalasyondur.
  1 ... emcekare
 6. 6.
  makine mühendisliği bölümünde de eğitiminin verildiği insanlığın sert mevsim koşullarında rahat etmesi için yapılan izolasyon çalışmasıdır.
  ... kara kalem
 7. 7.
  ts825 nolu standartta en ince detayına kadar anlatılan hadise.
  1 ... mellonnim
 8. 8.
  ısı geçişi ya da heat tranfer derslerinde ayrıntılı bir şekilde işlenen konu.
  ... kamikaze 87
 9. 9.
  yalıtım için kullanılan malzemelerin wi-fi sinyallerinizi de emerek kablosuz ağınızın kullanım alanını daraltan sistemdir. bu da başka bir bakış açısı.
  ... sicak kola
 10. 10.
  ısı yalıtımı binanın dairenin yapının etrafına yapılan diğer ado mantolama olan ve min 5cm kalınlıkta olcak xps en kaliteli ve dış mantolama en iyisidir eps üründe kullanılabilir ama xps en iyisi şuan 5 cm eps kullandık binamızın cevresine izmirde 400 tl gelen doğalgaz faturası kışın 150 tlye indi (%25 doğalgaz zamına rağmen normalde 120 tl fln) hep 25 derecede yakarım termostatı .evin içide fırın gibi oluyor ev kış nedir bilmiyor hep sıcak.
  ülkemize katkısı derseniz enerjiyi dışarıdan ithal eden bir ülke olarak yaptığımız tasarruf bize geri dönecek devlette 2011 yılından sonra yapılan binalarda mantolama zorunlu yaptı ve mantolama olmayan bina ruhsat alamaz.yaklaşık olarak ısı yalıtımına 2000 tl verdik 24 aylık taksit yaptılar zaten aylık kışın 250 tl karı var 100 taksite 150 de benim cebimde kalıyor.süper birşeymiş keşke 10 sene önceden yaptırsaydım 24 ay sonra full kardayım.mantolama kendini 1 yılda çıkartır arkadaşlar.yazında klimamız var eskiden harıl harıl çalıştırıyodum gündüzleri elektrik 250-300 geliyodu aylık artık geceleri pencere açıyorum serin havayı eve dolduruyorum gündüz pencereler kapalı 30 dak açarsam açıyorum klimayı ve ev sepserin.yazında 100 tlyi geçmiyo elektrik faturası.

  mantolama diğer adıyla ısı yalıtımı yapın yaptırtın arkadaşlar her gecen gün zarara.zararın neresinden dönerseniz kardır.
  4 ... yazarokur40