1. 1.
  bir irkin diger bir irka, sosyal, ekonomik, kulturel nedenlerden dolayi daha baskin olmasi.
  2 ... ben hep 17 yasindayim
 2. 2.
  kişilerin uydurduğu üstünlüktür, aslı olmayandır.
  2 ... other
 3. 3.
  faşist insanlar tarafından ezilen sınıflara karşı silah olarak kullanılan, yine faşizm mantalitesi tarafından bir milleti yüceltmek için kullanılan ve aslında hiçbir zaman, hiçbir dinde tasvip edilmiş olmayan uydurma bir düşüncedir.

  böyle bir üstünlüğün olabileceğini savunup, nedense ırk üstünlüğünü savunan herkesin kendi milletini üstün ırk kabul etmesi sebebiyle birçok savaşlar çıkmış, birçok soykırım yapılmıştır. şiddetle karşı olduğum ve savunucularını ilkel olarak gördüğüm bir tezdir.
  2 -2 ... talihsiz sokak kedisi
 4. 4.
  (bkz: ırk dil din)...
  ... escold
 5. 5.
  En çok, at ve köpeklerde sözkonusu olan farklılıktır.
  1 ... tellal
 6. 6.
  (bkz: zenci olmak)
  her ne kadar çoğu bunu inkar etse de spordan tutunuz ki bir çok dalda üstün oldukları kabul edilmesi artık gerekendir.
  1 ... mrcl
 7. 7.
  dünyadaki insan ırklarının gen ağacı çıkarıldıktan sonra ırk üstünlüğü diye bir olay olmadıgı kanıtlanmıstır..her ırkın iyiside kötüsüde vardır .. insan bu beşer elbet bir gün şaşar..
  1 ... ayse acikgoz
 8. 8.
  faşizm .
  ... wolfalone
 9. 9.
  bütün olarak kendilerini eksik hisseden insanların, bu eksikliklerini göz ardı edebilmek için sığındığı hede.
  ... kedietzsche
 10. 10.
  üzerinde birçok akademik insanın araştırmalar yürüttüğü bilimsel bir tezdir aynı zamanda.

  siyasi boyutunun ise gayet bilimsel dayanakları olan , ancak tüm ideolojilerini bir yahudin uydurduğu ve ondan önce kimsenin bahsetmediği sınıf mücadelesi denen komik kavrama veya binlerce yıl önceki mezopotamya efsanelerine dayandıran tiplerin hiçbir zaman hiçbir yerde kabul etmeyeceği hem siyasi bir doktrin hem de bilimsel bir ''iddia''dır.

  peki neye göre üstündür? boya,hızlı koşmaya veya penis boyuna göre mi? hayır, insanın kapasitesini bunlardan çok daha büyük ölçüde zeka etkilemektedir. bu konuda en önemli çalışmaları yapan ingiliz profesör richard lynn ve ekibi de buradan ilerlemektedir, onların çlışmalarına göre avrup'nın son yıllarda beyin göçüne ihtiyaç duyması da avrupa'daki göçmen nüfusa ve bunların beyaz avrupalılarla biyolojik olarak karışmasıdır.

  2006 yılındaki çalışmalarda şöyle bir iq haritası çıkmıştır. ırk üstünlüğü

  kaldı ki bilim çevresinde de kabul edenlerin olduğu bir tezdir. dna'nn ikili sarmal yapısını çözen james dewey watson bunların en başında gelir. hatta stephen hawking'de bir röportajında bir ''üstün ırk'' ve ''üstün olmayan ırk (aşağı değil)'' dan bahsetmiştir.

  bunun yanına bir de siyasi kolu vardır bunun. siyasi areneda white supremacy olarak geçer. dünyada en çok abd'de avrupa'da ise rusya ve yunanistan'da yaygındır.

  ek; ayın yarılması, adamların uçması, dünya dış varlıkların savaşması var ırk üstünlüğü yok öyle mi? *
  1 -2 ... gaspirali