1. 1.
    azı farz, çoğu cehenneme götürebilir fikir yapısı.
    18 -27 ... palta
  2. 2.
    Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur.M.K.ATATÜRK
    34 -54 ... combatant
  3. 3.
    (bkz: faşizm ile milliyetçiliği aynı şey sanmak)
    27 -7 ... palta
  4. 4.
    küreselleşmeyle yokolmak yerine hortlamış kavramdır.
    (bkz: samuel huntington)
    5 ... plug in baby
  5. 4.
    insanların toplumsal özelliklerini biyolojik, ırksal özelliklerine indirgeyerek bir ırkın başka ırklara üstün olduğunu öne süren öğreti. *
    5 -1 ... yasakani
  6. 5.
    insanların sadece olumsuz genellemeler yapıldığında karşlık vermek için kullandığı sözcük.

X: Abi şu isveçliler ne güzel ya, cillop gibiler valla!
    y: Evet yahu... Bir içim sular...

Yukardaki cümle, belli bir kitleyi genelleyip onlar hakkında bir önermede bulunmuştur.

x: Abi şu kürtler de amma çirkinler yahu... Tiplere bak...
    y: Oha, ırkçılıktır bu yaptığın, saçmalıyorsun.

Bu cümlemizin de yapı itibari ile üsttekinden hiçbir farkı yoktur.
    14 -4 ... baybars
  7. 6.
    forwardla bana gelen bir yazıdır.paylaşmak istiyorum;

sevgili beyaz adam,
    doğarım, siyahım
    büyürüm, siyahım
    güneşlenirim, siyahım
    üşürüm, siyahım
    korkarım, siyahım
    hastalanırım, siyahım
    ve ölürüm, hala siyahım

ve sen beyaz adam
    doğarsın, pembesin
    büyürsün, beyazsın
    güneşlenirsin, kızarırsın
    üşürsün, morarırsın
    korkarsın, sararırsın
    hastalanırsın, yeşilsin
    ve ölürsün, grisin
    ve hala utanmadan bana
    renkli dersin..
    13 -3 ... frejya1st
  8. 7.
    avrupa patentli boktan fikriyat.
    6 -1 ... chilavert
  9. 8.
    suç olması neticesinde, yurdumuzda "milliyetçilik" adnı altında devam eden, ha yok dersiniz;

kürtler, türk milletinden soyutlanır.
    ermeniler, türk milletinden soyutlanır.
    rumlar, türk milletinden soyutlanır.

o vakit bunlar ne diye sorarım ben size. "milliyetçilik" adı altında ırkçılık yaparsınız. biri kalkar, "ırkınıza" hakaret ettiği gerekçesi ile başkasını vurur. kürtler terörist olarak yaftalanır. sonra zan altında kalınca, dem vurursunuz milliyetçilikten, nutuklar atmaya başlarsınız.

dizileriniz, silahları, şiddeti yüceltir. kaldırılacağı zaman yasakçı zihniyetten dem vurursunuz. yasak neden olur? şiddetin yüceltilmesi yasaklanmamalı, cezasız mı kalmalıdır? o diziler değil mi binlerce çocuğun idol alıp, birbirini vurduğu? o diziler değil mi, sigaranın yasaklanıp, ondan kat kat zararlı silahların serbestçe yayınlandığı?
    6 -9 ... thedewil
  10. 9.
    işte ırkçılık bu tarz bir mesajı atabilmektir. ne yazık ki bu mesajın sahibi bu sözlükten biri... ne desek boş...

"teorik bilgilerle kafa ütüleme bi kere, bu konuda gayet iyiyim. ama senin derdin demokrasi eşitlik özgürlük değil. bu ülkede pozitif ayrımcılık yapılırken, senin esmer ve pis kokan teninin derdi daha nedir, anlayamıyorum.. skimde mi? değil..

bu topraklarda bir zaman gelicek ki bedeninden kopan kellelerin sayısı tahmin bile edilemiycek. ve biz, emir timur'un torunları onlardan piramitler yapıcaz.. hayallerin senin adına hoştur eminim. daha zamanın varken, bol bol kur.."
    6 -5 ... diyonsos