1. 1.
  ne gariptir bu güzel ülkem. insanları gariptir en başta. bu toprakların havası suyu bir başka herhalde gelen buraya değişiyor hemen. aslında bu sorunun çözümü çok basit. birazcık empati. azıcık empati bütün sorunları çözecek vallaha da hiçbir sorun kalmayacak.

  bu ülkenin güzel bazı insanları kendilerini padişahın sol , ırklarını ise sağ testisleri sanıyorlar. anlamayadığım durum ise kendini bu kadar kıllı bir testis sanan adam karşı taraftan nasıl tertemiz bir vajina olmayı bekler? sen bu kadar kıllı bir testisken karşında ki adam tabii ki daha kıllı bir penis olur vajina değil.

  türkün ırkçısı bu kadar baştacı edilirken kürtün ırkçısı öldürülüyor. iyi de kardeşim farkınız nedir? çatlı milliyetçi ise öcalan da milliyetçidir. sen çatlıyı seviosan öcalanı seven adamlara laf edemezsin. çünkü ikiside milliyetçi kardeşim ikiside köken olarak aynı durumdalar. ama güzel ülkemin güzel insanları ısrarla bi bok anlamamaya devam ediyorlar. hala sorunu kürtleri kürdistan'ı tanımayarak , dalga geçerek büyüyeceklerini sanıyorlar. hala kürtleri amerika'nın oyuncağı göstererek aşağıladıklarını sanıyorlar ama farkında değiller ki giydikleri boxer bile amerikan bezinden hatta ölürken sardıkları kefen bile amerikan bezi.

  bu kadar kukla olmuşken kürtleri amerikan oyuncağı olmakla suçlamak komik. işte türk ve kürt milliyetçileri. ikisi de tıpkısının aynısı. ikisi de birbirinin benzeri. ikiside aynı türün tohumu. yani çift başlı yılan. biri ölmeden diğeri ölmez bunun farkına varmak şart....
  13 -24 ... 300 samatyali
  #3937754 :)
 2. 2.
  (bkz: yok öyle bişey)
  -2 ... tarzan ince dallarda
  #3937757 :)
 3. 3.
  ırkçı olmasından dolayı olmayan farklardır. ikisi de birbirinden budala, ikisi de birbirinden insan düşmanıdır.
  10 -2 ... oneqeno
  #3937763 :)
 4. 4.
  aradaki fark türk milliyetçiliği ile kürt milliyetçiliği arasındaki fark kadardır. türk milliyetçiliği aslen kültür ile ilgilenir, kültür milliyetçiliğidir. ziya gökalp'ten beri yani türk milliyetçiliğinin ideolojik formasyon kazanmasından bu yana böyledir. kürt milliyetçiliği ise tamamen türk devleti düşmanlığı üzerine inşa edilmiş, kürt ırkçılığıdır. kürt milliyetçiliği dışlayıcı, türk milliyetçiliği ise bütünleştiricidir. ben bir çok türk milliyetçisi kürt gördüm, ama hiç kürt milliyetçisi türk görmedim. türk milliyetçiliğinin siyasi lideri "onlar ne kadar kürtse ben de o kadar kürdüm, ben ne kadar türksem onlar da o kadar türk" demiştir, ama kürt milliyetçiliğinin lider dediği terörist başı iki kelimeyi bir araya getirip konuşamadığından terörizme başvurmuştur. türk'ün ırkçılığa kayanı da aynı ölçüde dışlanıyor. zaten çok ufak marjinal bir grup olan atsızcılar hakkında bu sözlükte yazılanlara bakabilirsiniz.
  5 -5 ... nerde kalmistik
  #3937808 :)
 5. 5.
  hiç bir fark yoktur. ırkçılığın ise tutulacak hiç bir yanı yok.
  2 -2 ... azarath
  #3937819 :)
 6. 6.
  biri türk öldürmek ister, diğeri kürt.
  1 -1 ... stewie
  #3937825 :)
 7. 7.
  ırkçı kürt,* türk milliyetçiliğini ırkçılık olarak tanımlarken kendisini "kürt halkının savunucusu" olarak görür.

  ırkçı türk* ise çıkar "evet, ırkçıyım. türk ırkı sağolsun." der.

  milliyetçilik için öncelikle bir millet olması gerekmekte. bütünleştirici olan türk milliyetçiliği ise bazılarının gözünde hala kürt mikro-milliyetçiliği, daha doğrusu, bölücülüğü ile bir tutulmakta.
  6 -4 ... sonkuzu
  #3937854 :)
 8. 8.
  biri dağ hayvanlarının haklarını savunan maymun, diğeri ise kendini savunan insandır.

  Edit: sıralama değişti. Başka türlü neden eksileyesiniz bu kadar.
  10 -12 ... srpski
  #5586487 :)
 9. 9.
  aralarındaki tek fark birinin kürt diğerinin türk olmasıdır.
  (bkz: yaratılanı severim yaradan dan ötürü)
  1 -1 ... du hast
  #5586973 :)
 10. 10.
  birisi Türk'ün vatanında yaşar ve ırkçılık yapar.

  Diğeri kendi vatanında yaşar ve vatanınından Kopartılmaya çalışılınan sözde kürdistancılara karşı ırkçılık refleksi geliştirir.

  Birisi en aşağı 2000 yıllık kesintisiz bağımsızlık hayatıyla bağımsız kalabildiğini ve bağımsız olduğunda Egemenlikleri altındakilere optimal (felaket uykum var türkçe kullanacak sözcüğü bulamadım yerine kusura kalmayın) düzeyde hak ve hukuku ve özgürlük tanıdığını kanıtlamıştır.

  Diğeri, Bugün Musulda kerkükte Türk Bölgelerinde bombalar patlatıp her gün yüze yakın Türk'ü katletmektedir.
  Ha tabi bir de ülke içerisinde katlettikleri 30küsür bin kişi var. Devlet kurup bağımsız olamayacakları ve egemenlikleri altındaki halklara da iyi davranmayacakları aşikardır.

  Kürt, Kürt diye birbirine kenetlenmiş bir millet olmamasına rağmen ırkçılık yapar

  Türk net bilinen 2000 küsür yıllık tarihinde Granit bir kütle hakine gelmiş bir milletin ırkçılığını yapar.

  Türk Kürtlere göre zaman içerisinde diğer soylarla karışmasına rağmen Türklüğünü kaybetmemişken, Kürt diye bir soyun olmaması Kürtlüğün Fars, Ermeni, peştun zart zurt soylarıyla karman çorman yapıda olması nedeniyle birisi bir ırkın ırkçılığını yapar diğeri mesmelez bir soyun ırkçılığını yapar.

  Türk ırkçısı belki amerika gibi güçlerin piyonluğunu yapabilir lakin bu bilinçsizce yapılan bir piyonluktur ve buna ayıldığında Amerikaya sırtını döner

  Kürt ırkçısı güle oynaya amerikanın köpekliğini yapar bundan hiç gocunmaz, Tut dese tutar, otur dese oturur.

  vs vs.
  11 -10 ... selim pusat
  #5587032 :)