1. 1.
  necmettin erbakanın akpye hitap şekli.
  ... arude50
 2. 2.
  Hem irkci hem emperyalist olunamaz. Bu iki ideolojinin de dogasina aykiridir. Zira emperyalist ulke, somurgesi durumunda bulunan ulkenin halki ile birlikte yasamayi makul karsilarken, Irkci ideoloji bunu reddeder. Irkci ideolojide somurge durumuna getirilen ulkenin halki yok edilmelidir. aksi taktirde ustun olan irk yani baskin ulkenin halki o somurgesi durumunda bulunan ulkenin halki ile birlikte yasarsa o dusuk olan irkin negatif ozelliklerinden bir sure sonra etkilenmeye baslayacaktir. Bu da ulkeyi felakete goturecektir. Netekim amerika'da pek sevilmedikleri gun gibi ortada olan zenci'ler ile birlikte yasamis olmanin ceremesini cekmeye baslamistir. amerika'da her turlu kirli isi zencilerin yaptigi bilindigi halde onlar ile birlikte yasamislar, hatta secim kaygisi ile onlara bir takim tavizler verilmistir. 30 sene bilemedin 50 sene sonra yeryuzunde amerika birlesik devletleri adinda bir ulke kalmayacaktir bu gidisle.
  1 -1 ... migfer
 3. 3.
  emperyalizmin, iç propoganda malzemesi olan ırkçılık ile ayrılmaz bütünlüğünü savunan.

  bu görüşe göre emperyalizm gayrı insani değildir;

  sömürgelerin insanları zaten bayağı, alt, gelişimini tamamlayamayan, kendini yönetemeyecek ve yönetilmeye muhtaçtır, üstün efendi ise tarihi görevini yerine getirir.

  emperyalist niyetlerden arındırılmış bir ırkçılık görülmemiştir gerçek dünyada, popüler örnekleri dahi geç kurulmuş siyasi birliğin kolonyal talepleri arasından üreyivermiştir.

  akp için ise ırkçılık globalist bir hareket için haksız ithamdır,

  emperyalist ise edilgen taraf için geçerli sıfat değildir değil mi sayın hocam.
  ... sıpa