1. 1.
  üst edit: bazı arkadaşlar ''ıraktakiler alevi değil şii'' diyorlar. beyler, aleviliğin uluslarasındaki tanımı şii'liktir. şiiliğin kelime anlamı şia-tül ali; yani hz. ali'nin taraftarı anlamına gelir. alevi de ali'ci, ali taraftarı anlamına gelir. binaenaleyh aleviyle şii'nin farkı yoktur. sadece bizim ülkemizdeki şii'leri, iran'la münasebetten alıkoymak için onlar alevi diye tanımlanmıştır.

  --

  amerika'lılarla işbirliği içerisine girip sözde sünni iktidarı yıkmak olmuştur. ama garip olan şudur ki saddam sünni değildir, saddam baasçıdır. yarı sosyalist yarı arap milliyetçisi bir dinsizdir. açın bakın saddam'ın çocuklarının isimlerine, hepsi islamiyetten önceki arap isimleri. uday, kusay zart zurt.

  ama ''benden yana olmayan bana karşıdır'' zihniyetindeki aleviler sırf ırakta şii diktatörlüğü kuracaklar diye saddam'ı sünni belleyip sünnilere her türlü zulmü yaptılar. ırakta alevi önderi ayetullah sistani'nin ''amerikan askerine karşı koymak caiz değildir'' diye fetva verdiğini bilmeyen yoktur. aleviler buna savunma olarak ''ama ırak'ta aleviler çok sıkıntı çekiyordu, savaşmamaları normal'' diyebilirler. ulan size kalsa siz türkiye'de de sıkıntı çekiyorsunuz. o zaman türkiye'ye de bir işgal girişimi olsa demek ki onda da aynı tavrı göstereceksiniz.

  neyse bugün ırakta alevi diktatörlüğü var. helal olsun size. bugün bağdat'ta ömer isimli insanı yaşatmıyorlar. suriye'deki diktatör tam alevi olmasa da o da sünni kestiği için alevilerin makulü.

  ama elbet bugünler geçer.
  9 -6 ... jeffrey dahmer
 2. 2.
  Tepkisi ne olacak ellerinde çiçek amerikan askerlerini beklediler Şii ler ve Kürtler.
  3 -2 ... haylaz sirin
 3. 3.
  Saddam baasçı ha ulan sırf şii oldukları için insanları işkenceden geçirmiş bir canidir saddam sünni kültüründen geldiği için kendinden başka herşeyden herkesten nefret eder. Şiiler alevi değildir yobaz arkadaş vede amerikayla işbirliği yapmadılar hatta sünniler arazi olurken amerikaya en sert tepkiyi şiiler gösterdi.
  2 -9 ... shizi
 4. 4.
  suriyedeki sünnilerde işgal güçlerinin yerinde yer alıp kendi devletlerine karşı isyan bayrağı çektiler bu düşünceden hareketle. Neden nusayri esat'ın yanında yer alıp amerika vs bilmem ne koalisyon güçlerine karşı savaşmadılar peki?
  -4 ... ecinni
 5. 5.
  saddam en büyük zulmü kürtlere yaptı amk iti kürtler şii mi? saddam mezhep falan düşünmez hain olarak gördüğünün en şiddetli şekilde kafasını ezerdi. iranla savaştığı sürede kürtler ayaklanır gibi oldu, halepçede onları ezdi. şiiler de ayaklanınca onları da ezdi ne var bunda amk?

  aç wikipediye bak saddamın baasçı olduğunu bilmiyorsun cahil. sünni kültürü kendinden başka her şeyden, herkesten nefret etmekmiş, ay ben buna gülerim amk. bunu söyleyen de sevgi pıtırcığı olsa amk. alevilerin-şiilerin nefret kültürü yahudilere bile rahmet okutur amk.

  peygamberin hanımına zina iftirası atan, peygamberin en yakınındakileri kafirlikle suçlayan, kuran tamamlanmamış diyen, müslümanların %90'ını kafir olarak gören, 1400 yıllık islam kültürüne komple saldıran, osmanlıdan nefret eden, selçukludan nefret eden, sünnileri muaviye piçi diye tanımlayan, safevi devletinden bu yana sünnilere karşı defalarca batıyla müttefik olmaya çalışan sizsiniz oğlum. neyin nefret kültüründen bahsediyorsun sen?
  5 -3 ... jeffrey dahmer
 6. 6.
  ıraklı şiiler amerikalılarla işbirliği yaptılar. ıraklı kürtler de yaptılar. ödül olarak amerika baas iktidarını devirince cumhurbaşkanını kürt, başbakan ve hükümeti şiilerden seçti. kim bu? ırak şiiliğinin en ateşli ismi nuri el maliki. kendisi saddam dönemi yasaklı, dava partisi isimli o dönem terör organizasyonu sayılan iran güdümlü bir oluşumun mensubuydu. donald rumsfeld anılarında, o dönem cia'in şii lider ayetullah sistani ile görüştüğünü, kendisine para verdiklerini parayla fetva verdirdiklerini söyler. bu iddiayı destekleyecek şey ise, baas rejimi yıkılırken sadece necef, tikrik, felluce gibi kentlerde büyük çarpışmaların olması. sadr grubu biraz mesafeli dursa da, genel olarak yönetim sözü alan ıraklı şiiler işgali alkışladılar. barzani önderliğindeki kürtler gibi. iran belgeselinde, iran cumhurbaşkanı muhammed hatemi "saddam ve taliban bizim dini anlayışımıza tersti, stratejik olarak o rejimlerin devrilmesine yardım ettik" der. aynı cümleyi geçenlerde ölen rafsancani'de verdiği röportajlarda anlatır. defalarca abd'lilerle toplantılar yaptıklarını söyler. ve yine ahmedinejad, bir konferansta "biz abd'ye ırak'ta, afganistan'da yardım ettik ama bu yardımlara rağmen bush bizi şeytan ilan etti" der. (videoları var youtube da). mesela 1.körfez savaşında, ingiltere dışişleri bakanı ekranlara çıkıp "saddam iran gibi müttefik ülkelere tehdittir. biz iran'ın yanındayız" diye açıklama yapmıştır. işin komiği, şimdi esad'a karşı olanları abd ile itham ediyor bu güruhlar. e ne demişler, keser döner sap döner değil mi?

  şimdi mesela abd ve israil iran'ı işgal etmeye hazırlanıyor. birkaç yıla kadar ciddi operasyon başlayabilir. burada da suudiler destek olur. o zaman iran'ın "neden abd'ye destek oldun" deme hakkı olmaz.

  bana göre bütün diktatörler gitmelidir. saddam, kaddafi, mübarek, sisi, esad. bunları bölgeye dikenler yine zaten cia, mi6 dır. google da aratın biraz, hafız esad'ın son 4-5 abd başkanı ile kankalığını görürsünüz. fordlar, reagenlar, nixonlar, carterlar, baba bushlar. bölgeye bunları diktiler, halkı mallaştırsın diye (bugün suriyeli dilencilere söveceğinize onlara hiçbir şey vermeyen esad yönetimine sövmeniz lazım), görevlerini yerine getirdiler sonra da abd hepsini çöpe attı.
  ... gelenek karsiti sekuler hero 2
 7. 7.
  yoktur çünkü;

  1. ırak'ta alevi değil, şii'ler var..

  2. ırak işgali sonrası en sert mücadeleyi şii milisler ile, tikrit'li sünni milisler vermiştir. şii milislerin direnişi çok daha kapsamlı ve uzun süreli olmuştur...

  bu mal araplar işgal altında dahi mezhep savaşı yapmıştır, biz yapmayalım...
  2 -1 ... hayis zayeb
 8. 8.
  ırak işgali sonrası da ne zaman? saddam düştükten sonra. saddamı indirdikten sonra elbette alevi kardeşlerimiz dostları amerikaya yönelecek. onlarla bir işi kalmadı çünkü.

  tanım: enteresan bir tepkidir.
  -1 ... jeffrey dahmer
 9. 9.
  Neticede ırağı siktiler . 1 milyon sivil öldü ve bu ölen sivilleri bombalayan araçlar türkiye cumhuriyetinin liman ve pistlerinden kalktı.. 1 mart tezkeresiyle 4900 amerikan uçağı kalkmıştır ülkemizden ölen masum sivillerin vebali mevcut hükümetin defterine de yazılacaktır.
  ... zorlayanbizon