1. 1.
  Tepkisi ne olacak ellerinde çiçek amerikan askerlerini beklediler Şii ler ve Kürtler.
  3 -2 ... haylaz sirin
 2. 2.
  Saddam baasçı ha ulan sırf şii oldukları için insanları işkenceden geçirmiş bir canidir saddam sünni kültüründen geldiği için kendinden başka herşeyden herkesten nefret eder. Şiiler alevi değildir yobaz arkadaş vede amerikayla işbirliği yapmadılar hatta sünniler arazi olurken amerikaya en sert tepkiyi şiiler gösterdi.
  2 -9 ... shizi
 3. 3.
  suriyedeki sünnilerde işgal güçlerinin yerinde yer alıp kendi devletlerine karşı isyan bayrağı çektiler bu düşünceden hareketle. Neden nusayri esat'ın yanında yer alıp amerika vs bilmem ne koalisyon güçlerine karşı savaşmadılar peki?
  -4 ... ecinni
 4. 4.
  ıraklı şiiler amerikalılarla işbirliği yaptılar. ıraklı kürtler de yaptılar. ödül olarak amerika baas iktidarını devirince cumhurbaşkanını kürt, başbakan ve hükümeti şiilerden seçti. kim bu? ırak şiiliğinin en ateşli ismi nuri el maliki. kendisi saddam dönemi yasaklı, dava partisi isimli o dönem terör organizasyonu sayılan iran güdümlü bir oluşumun mensubuydu. donald rumsfeld anılarında, o dönem cia'in şii lider ayetullah sistani ile görüştüğünü, kendisine para verdiklerini parayla fetva verdirdiklerini söyler. bu iddiayı destekleyecek şey ise, baas rejimi yıkılırken sadece necef, tikrik, felluce gibi kentlerde büyük çarpışmaların olması. sadr grubu biraz mesafeli dursa da, genel olarak yönetim sözü alan ıraklı şiiler işgali alkışladılar. barzani önderliğindeki kürtler gibi. iran belgeselinde, iran cumhurbaşkanı muhammed hatemi "saddam ve taliban bizim dini anlayışımıza tersti, stratejik olarak o rejimlerin devrilmesine yardım ettik" der. aynı cümleyi geçenlerde ölen rafsancani'de verdiği röportajlarda anlatır. defalarca abd'lilerle toplantılar yaptıklarını söyler. ve yine ahmedinejad, bir konferansta "biz abd'ye ırak'ta, afganistan'da yardım ettik ama bu yardımlara rağmen bush bizi şeytan ilan etti" der. (videoları var youtube da). mesela 1.körfez savaşında, ingiltere dışişleri bakanı ekranlara çıkıp "saddam iran gibi müttefik ülkelere tehdittir. biz iran'ın yanındayız" diye açıklama yapmıştır. işin komiği, şimdi esad'a karşı olanları abd ile itham ediyor bu güruhlar. e ne demişler, keser döner sap döner değil mi?

  şimdi mesela abd ve israil iran'ı işgal etmeye hazırlanıyor. birkaç yıla kadar ciddi operasyon başlayabilir. burada da suudiler destek olur. o zaman iran'ın "neden abd'ye destek oldun" deme hakkı olmaz.

  bana göre bütün diktatörler gitmelidir. saddam, kaddafi, mübarek, sisi, esad. bunları bölgeye dikenler yine zaten cia, mi6 dır. google da aratın biraz, hafız esad'ın son 4-5 abd başkanı ile kankalığını görürsünüz. fordlar, reagenlar, nixonlar, carterlar, baba bushlar. bölgeye bunları diktiler, halkı mallaştırsın diye (bugün suriyeli dilencilere söveceğinize onlara hiçbir şey vermeyen esad yönetimine sövmeniz lazım), görevlerini yerine getirdiler sonra da abd hepsini çöpe attı.
  ... daikokuten
 5. 5.
  yoktur çünkü;

  1. ırak'ta alevi değil, şii'ler var..

  2. ırak işgali sonrası en sert mücadeleyi şii milisler ile, tikrit'li sünni milisler vermiştir. şii milislerin direnişi çok daha kapsamlı ve uzun süreli olmuştur...

  bu mal araplar işgal altında dahi mezhep savaşı yapmıştır, biz yapmayalım...
  2 -1 ... hayis zayeb
 6. 6.
  Neticede ırağı siktiler . 1 milyon sivil öldü ve bu ölen sivilleri bombalayan araçlar türkiye cumhuriyetinin liman ve pistlerinden kalktı.. 1 mart tezkeresiyle 4900 amerikan uçağı kalkmıştır ülkemizden ölen masum sivillerin vebali mevcut hükümetin defterine de yazılacaktır.
  ... zorlayanbizon