1. 565.
    ışık hızı aşılamaz ama normal fizik kurallarına göre öyle.

peki biz gidip fiziği değiştirirsek nasıl olur? yani bir madde olsa alandaki kütleyi ya da fizik kurallarını değiştiriyor.

işte alcubierre drive mantığı böyle çalışıyor. kısacası warp. star trek bunun üzerine kuruludur.
    ... ssgt derek frost westbrook
  2. 564.
    Seni gören kalbim aşıyor.
    ... katzee
  3. 563.
    götünüzü de siktirseniz aşılamaz. realist biriyim.
    1 ... abi50kuruslukgofretlernekadar
  4. 562.
    az buçuk anladığımız ve az buçuk tanıdığımız varlıklar için bu mümkün değil.

ama evrende hiç tanımadığımız ve hiç anlamadığımız varlıklar da olabilir ve belki onlar için alt sınır ışık hızıdır.

ve yine belki de, tanıdığımız varlıklar tanımadıklarımızın bir fonksiyonudur.
    1 ... spin quantum
  5. 561.
    mucizeler birer işaretse elbette.
    -1 ... oguzhandroid
  6. 560.
    su anki fizik ve uzay bilgimize gore asilamaz.
    Ama bundan 200-300 sene evel bir insanin atla gittiginden binlerce defa daha hizli gidebilecegide nasil o zaman icin imkansizsa, aynı mantıkla genede açık bir kapı bırakıp, belkide demek gerekir bence.
    ... dinsiz kitapsiz kafir
  7. 559.
    sözlükte fizik hakkında entry girerken siz:
    ışık hızı aşılabilir mi

gerçek zeka (sayısal ) seviyeniz:
    https://www.youtube.com/watch?v=wKHl7iAszzI+

bırakın ışık hızını ve göreliliği klasik mekaniğin temel denklemlerini bildiğinizi, problem çözme beceriniz olduğunu bile zannetmiyorum.
    1 ... uc boyutlu dusunen kare
  8. 558.
    Bir gün aşılacaktır.

Buna inanıyorum.
    ... n dakota
  9. 557.
    izafiyet teorisine göre aşılamaz. Modern fiziğin üzerinde durduğu en temel prensip ışık hızının bir limit değer olduğudur. Bu hem mantıklıdır hem de bilimsel. ışık hızının aşılması demek tüm algılama biçimimizin değişmesi demek.
    1 ... paralel evrenden dusen insan
  10. 556.
    Zoru başarırız. imkansız ise zaman alır.
    -1 ... kraso