1. 1.
  olaylar ve insanlar karşısında kalbin kırılan parcalarını ifade eder.
  bazen sadece üzülmek yetmez.
  1 ... mintiminti
 2. 2.
  gecenin bir yarısı keane, radiohead, b-witched, evanescence falan dinlemek.
  ... goliath
 3. 3.
  en son yaptıgımız duygusal durum.
  mesela;

  - aha kurbaga
  + vur lan kafasına vur vur
  - ah ıh al sana ana oldu tuhya
  + olum ben sana dedim vurma diye okdar ne yaptın yaa.
  - aha olmemiş lan numara yapıyomuş p..nk
  + vur vur lan vur
  - al sana pat kut, tuh oldu lan...
  + ben sana ne dedim yaa niye vuruyon.
  2 ... boyle biri yok
 4. 4.
  gerçeğin ta kendisidir.

  her gece ayrı üzülüyorum. güldüğüm zamanlar da oluyor ya. ama üzüntü baskın geliyor. beynimi kemiren sorular, sorunlar, geleceğe dair halledilmesi gereken milyon i$, çözülmesi gereken sonsuz bilinmeyenli denklemler... bir çığ oluyor içimde hepsiç kime anlatsam, anlamaz. dinletsem, zorla olmaz. her gece daha bir eriyorum. aynen, güne$in erittiği kar gibi...

  olumsuzluklar olumluluk doğursa ke$ke. biraz..? çok az..? hayır olmuyor. söznüp giden her dileğim gibi bu saçmalık da dudaklarımdan döküldüğü gibi bo$luğa karı$ıyor. ardından, kendime içimden çektiğim nutuklar geliyor. saatler boyu sürüp giden konu$malar...

  "sevdiklerim yanımda yok" diye üzülüyorum. "sonra doğduğum yerde değilim" diye...yalnızım diye... aklıma gelen her $ey için acı çekiyorum, üzülüyorum. "geceleri neden karanlık" diye... "neden soğuk" diye... hepsinin cevabımını bir çırpıda bulabilsem de, "ben kendimi buldum ve kar$ımda bunlar vardı" diyip sıyrılmaya çalı$ıyorum i$in içinden. derinlere dalmadan, "belki bir daha yüzeye çıkamam" dü$üncesiyle uzakla$ıyorum. kaçıyorum.

  caddeler, sokaklar, kaldırımlar o kadar bo$ ki...benden kaçıyor insanlar sanırım. gözlerimi kısıyorum sonra. her yer örümcek ağı. sinirleniyorum ma sonra sinirlendiğime üzülüyorum. ah tanrım, neden böyleyim? rüzgar $iddetli esiyor. hafif ıslak saçlarım bozuluyor. ve ben yine üzülüyorum. birilerine ho$ görüneyim kaygısı beni böyle yaptı, allah kahretsin. aynalarda rastlıyorum bazen; yeni yeni sakallarım çıkmı$, sol gözüm miyopa bağlı kanlanmı$. görmeyeli ne kadar da deği$mi$im. önce sol gözüme üzülüyorum. sonra gözleri görmeyen insanlara... daha sonra ceketimin sevmediğim rengine... ondan sonra ceketi olmayanlara... hep bencillikten insancıllığa doğru sürükleniyorum. çok eski bir söz vardı, söylemi$lerdi bana. hatırlayamıyorum.

  gece yarısı uyandığımda farkettim. gözya$larım yıkamı$ yastığımı. bu sefer akan gözya$larıma değil de bu üzüntülerimin kimsenin farkında olmadığına üzülüyorum. sonra tekrar dalıyorum.
  4 ... dom dom bullet
 5. 5.
  Üzülmek, yarının sıkıntısından bir şey eksiltmez, sadece bugünün gücünü tüketir... *
  6 ... fatal
 6. 6.
  mutlu olmanın guzelligini ve degerini gosteren durum.
  ... kadavra
 7. 7.
  mutlu günlerin değerinin anlaşılmasına neden olacak eylemdir.
  1 ... rire jaune
 8. 8.
  bağışıklık sistemini çökertmeye yarayan şey. bir nevi illet. her illette olduğu gibi bunda da bir hayır beklenmelidir ama. bağışıklık sisteminiz gelmesi beklenilen hayırdan önce çökmesin yeter ki.
  3 ... filozofil
 9. 9.
  alıngan insanların çokca yaşadığı durumdur.
  1 ... handushka
 10. 10.
  sevgiliyle tartışıldığında..sevgili sizi kırdığında,siz onu kırdığınızda gerçekleşen duygusal eylem.
  2 ... psodomaki