1. 1.
  (bkz: likelamak)

  yeni neslin kullandığı ifade bu sanırım. doğru kullandığımı umuyorum.

  üzücü, acı veren, başa gelmesini istemediğimiz bir olayı sosyal medyada görünce verilecek tepkiye karar veremiyorum.

  söz gelimi, adam hastaneye kaldırılmış. tuhaf bir şekilde hasta yatağında perişan bir haldeki fotoğrafını instagram'da yahut facebook'ta paylaşmış.

  şimdi bu perişanlığı beğenecek misin beğenmeyecek misin? beğenince, "ohh beter ol" anlamına çıkar mı? bu gibi durumlarda likelamak geçmiş olsun temennisi anlamına mı geliyor.

  not: arkadaşlar, sizinle ilk defa kişisel bir bilgiyi paylaşıyorum. aslına bakarsanız hiç söylemeyecektim ama başlık nedeniyle açıklamak zorundayım. ben, 62 yaşındayım. bu yeni "şey"leri çok bilmediğimden size sorma zaruretim hasıl oldu. yadırgamayın ya da yargılamayın lütfen. hürmet ve muhabbetlerimle.
  10 ... hassas nihat
 2. 2.
  amcam sen likemış, facebookmuş yok efenim instagrammış bunları bırak, ahiretine odaklan. Önemli olan orada seni ''like'' etmeleri...
  2 ... mirasss
 3. 3.
  Önemli olan aslında o gönderiyi beğendiğinde hissettiğin duygudur. Gerçekten üzüldüysen bunu beğenmden de kendi içinde yaşayabilirsin neden beğenmem gereksin ki . Beğenmenin önemi nedir senin için ? herkes beğendiği için mi beğeniyorsun, yoksa bir tepki olsun diye mi ? Önemli olan üzücü bir şeye verdiğin tepkidir.
  3 ... ses sizlik