1. ?.
  angora tavsani seven soforler dernegi türünden derneklerin kapılarında görülen tabela. *
  1 ... prosiner
 2. ?.
  bu yazıyı gördüğünüzde anlayınki orada gizli işler dönmekte,kumar oynatılır, içeridekiler üye değil tanıdıktır, fakat siz giremezsiniz.
  1 ... templar
 3. ?.
  (bkz: girmeyen üye olamaz)
  1 ... munferit kalabalik
 4. 1.
  bugün git yarın gel tarzı bir söylemdir. bugün git yarın gel rüşvete, üye olmadan gelinmez üyeliğe teşvik eder.
  1 ... bildigin aslan yahu
 5. 2.
  parayla uye kabul eden muesseselerin "paran yoksa ikile" yerine kullandiklari nezaket obegi.
  ... salih77
 6. 3.
  hemen her dernek kapısında görebileceğimiz yazı. örn. geçenlerde gözüme takılan -siirt ili eruh ilçesi ve çevre köyleri yardımlaşma ve dayanışma derneği-nde de yazıyor bu. iyi de kardeşim, üye olmayan niye girmeye çalışsın ki sizin derneğinize? öyle kapınızı zorlayan tipler mi var "ben eruhlu değilim, çevre köylerinden de değilim ama bi giriyim dolaniyim şurda be abi" diyen adamlar mı var da bu yazıyı kalın puntolarla yazma ihtiyacı hissettiniz, anlamadım ki!
  ... abavnto
 7. 4.
  kırahatane açmak için ruhsat alamayanlar dernek lokali ruhsatı alırlar ve kapıya da bunu yazmak zorunda kalırlar. işte bütün mesele bu olmak yada olmamak.
  1 ... bado
 8. 5.
  kara ambar kamyoncular derneginde gecerli olan kural.

  üye olmak isteyenler, dernegin kurucu üyesi sakir ile güres, elmaya bicak atma, lastik firlatma, icki icme, ve osurukla sise devirme yarismasi yapabilirler.
  ... kapucino
 9. 6.
  peki üye olmayanlar girmeden nasıl üye olacaklar ulan diye kendime sorular sordurtan yazı. hayatım alt üst oldu bu yazı yüzünden. bu tür derneklerin kurulu olduğu kahve kafe veya herneyse gibi yerlerin önünde bekliyorum dükkanı kapatıpta çıktıklarında yakalayıp abi girmeden nasıl üye olacaz bi yolu yok mu bunun yardım et felan diyorumda onlarda cevap veremiyorlar. sanki anaları orda doğurupta kundaklarkene üye etmiş bunları.
  ... bekar evinde kor sinek
 10. 7.
  vize vermeyen giremez işte sözlük ne uzatıyorsun?!
  ... vivendi