1. 1.
  öncelikle ;

  http://www.milliyet.com.t...07/09/10/son/sontur40.asp

  sen küçücük bir kızsın , babana bir şey oluyor annen yeniden evleniyor.. sen küçücük bir kızsın , ağaç dallarından kopardığın yaprakları , yoldan aldığın taşı , topraktan aldığın kumu karıştırıp yemek yapıyorsun , evcilik oynuyorsun..

  ağzından bu zamana kadar çıkan en kötü laf belki sadece ''lan'' , belki ''kaka'' , belki ''pis''.. aşka dair bildiğin tek şey arka sıranda oturan çocuğun saçını çekmesi.. belki masumiyetini kaybetmemişsin , çıkan bir filmde hayvani arzulara kapılmadan ''belki öpüşürler'' diye bekliyorsun.. daha fazlasını hayal edemiyorsun ki zaten , küçücük kızsın..

  bir gün baban olacak hayvanat gelip sana tecavüz ediyor , pollyanna değilsin hakkında bir taraflarından salyalar akarak ''ahaha zevk alsın lan o zaman'' diye yazanlardan haberdar değilsin , ne olduğunu şaşırıyorsun üstünde debinen o ayıya bakıp..

  10 yaşındasın sadece.. 10.. yaşın kaç? diye sorduklarında parmaklarınla gösterdiğin yaşlardan en fazla 2 , bilemedin 3 yaş büyüksün.. ama küçücük kızsın yine.. küçücük..

  dolabı açıp ilacı şeker niyetine yiyip yiyip bitirdiğimiz ve karnımızın ağrıdığı o tekerlemeye konu olacak kadar minik.. gündeliğe giden annenin , o ağrılara dayanamadığını görünce doktora götüreceği kadar minik , çaresiz.. ve bir doktorun ''hamile'' cevabını duyup anlayamayacak kadar cahil..

  17 yaşındayken yaşı büyültülüp öldürülen çocuklar gördü bu ülke.. katilleri hala sapasağlam poz verirken objektiflere hem de.. şimdi de sırada bu kız.. ''yok canım , ne 10 yaşı 12 yaşında!'' kararı çıkaran bir mahkeme , ''ahaha üstüme iyilik sağlık ayol , gayet sıradan bir olay pisikolocisi neyin bozulmamıştır'' diyen bir hastahane.. '' aaa ama üvey babasıymış , öz babası olsa kanbağı derdik kınardık'' diyip cezayı indirebileceğini düşünen bir adalet..

  noluyoruz ya ?

  nerde yaşıyoruz be biz ?

  hayır daha önce pek çok kez kanıtladık pamuk ipliğinde kısır döngü yaşadığımızı. pek çok kızımızı kurban verdik törelere. binbir yarayla , ama sadece tek bir kurşunla giden güldünya'yı unutmadık diğ mi ?

  ama bu..

  bak hakim amca , ben kendimi bildim bileli hukuk okumak istiyorum.. öbür taraftaki adaleti bekleyemeyecek kadar değer veriyorum burdaki işlere.. deli gönül istiyor biliyor musun arada , bekledikleri olsun. ama olmuyor burda.. aradığımız kişiye hiç ulaşılamıyor.. ya da o sayfa , hiç görüntülenemedi.

  bak hakim amca , anlıyorsundur beni.. olmaz böyle..

  sen , bu yasaları savunabilir misin ?

  ben yapamam..

  yapma.
  126 -3 ... yarim
 2. 2.
  (bkz: buna cehennem yetmez)
  6 ... yoga yapan mistiq kedi
 3. 3.
  5 dakikadır klavyenin başında ne yazsam diye düşünüyorum ama toparlayamıyorum... keşke hep bir rüyada olsak da bunları göremesek. hani redd diyo ya "gerçek can sıkar, uyandırma"
  6 -2 ... psycho freak
 4. 4.
  sırf rastlamamak için gazetelerin ilk sayfalarına bakmadığım ya da televizyonda izlemek istemediğim haberlerden sadece biri. ama bunları görmemeye çalışmam veya bunları görmezden gelmem olanları değiştirmiyor. ben görmeyince rahatlamıyorum. böyle birşeyi bilmek istemiyorum aklım almıyor, beynim kabul etmiyor , mantığıma sığdıramıyorum. belki de vicdanım el vermiyor akılla ilgili birşey değil bu. zannımca anne, baba ve kardeşlerin değerini ve yerini kavradığım düzeyde olanları midem almıyor. bunlar hep var mıydı? her zaman böyle felakatler oluyor muydu bilmiyorum ama duydukça kulaklarım, kavradıkça zihnim bozuntuya uğruyor. keşke bunlara verilecek bir ceza olsa. ama bunların hakettiği cezanın ne olması gerektiğine de bir cevap bulamıyorum. bildiğim hiç bir işkence yöntemini bunların cezalandırılmasına yeterli bulmuyorum.
  3 ... i see mal people
 5. 5.
  - bu konu hakkında ki düşüncelerini bize küfürlü cümle kullanmadan anlatırmısın fhrmrt ?
  -...
  4 -1 ... fhrmrt
 6. 6.
  şahin k izleyerek zevk alan bir milletiz. bizden daha ne beklenebilir ki?
  4 -4 ... nikiznatimportint
 7. 7.
  adaleti siz sağlamazsanız başkalarına sağlama fırsatı verirsiniz diyesi geliyor insanın. daha neler diyesi geliyor bir bilseniz...
  hoş adaletin yanlış işlemesi bir tarafa en azından işlemiş diyesi geliyor insanın... gün yüzüne çıkmamış bu tarz olayların sayılmayacak derecede olduğunu düşününce...
  e o zaman bizde var bir sorun diyesi geliyor insanın sonra. biz değil miyiz sonuçta o yasaları yazan çıkaran o cezaları veren mağduru korumayan. biz değil miyiz mağdur olanı toplumdan -belki bilinçli belki bilinçsiz- tecrit eden. biz değil miyiz cinsel dürtülerini en yakınındakine yöneltmekte bir sakınca görmeyen "bireyleri" yetiştiren. biz değil miyiz ... diyesi geliyor demek istemiyor. istese de istemese de içinde kırılan bir şeylerin varlığını hissediyor.
  biz değil miyiz diyor tekrar belki biziz hatta belkisi fazla evet biziz diye haykırıyor kendinden nefret ediyor yaşamdan nefret ediyor. sonra farkediyor herşeyin sorumlusunun nefret olduğunu... farkettiğinde bir şeyler daha kırılıp gidiyor... derinlerde ufak bir sızı bırakarak...
  sevgiden nasibini alamamışlara allah yardım etsin diyor. elleriyle yüzünü kapıyor... utanıyor...
  5 -1 ... soytari
 8. 8.
  farketmez. nasılsa içeride kaldığı süre ona yetecektir...
  *
  9 -3 ... karga
 9. 9.
  türkiye'nin acı bir gerçeği...

  tv lerde, internet sitelerinde çocuk istismarına artık bir son verin diye bağırıp duralım. kim bilir ülkemizin neresinde yeni ergenliğe girmiş bir çocuk kaç paraya satılıyor müstakbel kocasına... 13 ünde 14 ünde çocuklar evlendiriliyor... yüzlerce tecavüz olayı oluyor ama o çocukların sesleri çıkmıyor, çıkanlar nedense sırlı (!) bir ölüme kurban gidiyor...

  geçenlerde girdiğim bir internet kafede google sayfası açacağım. goo yazdım, daha önce geçmişte girilmiş sayfalar çıktı karşıma. efendim benden önce oturan arkadaşın fantazi dünyası bir hayli genişmiş, aranan sonuçlar arasında hayvanlı mı ararsınız, yaşlı kadınları mı ararsınız, ayak fetişi mi ararsınız... ama beni beynimden vuran arama "13 yaşındaki kızların ilişkiye girmesi" * oldu...

  cahil insanlar diyemeyeceğim, interneti kullanan insanların bile bu pisliğe meraklı olması derinden yaralıyor.

  ne diyelim, eğitim şart!!
  3 ... yoga yapan mistiq kedi
 10. 10.
  (bkz: sadece turkiye de gorulen olaylar)
  ... dark darkest darko