1. 1.
  iki yıldıza sahip rütbedir.
  1 ... redwinemania
 2. 2.
  genellikle takım komutanı olarak görev yaparlar
  1 ... dahii
 3. 3.
  (bkz: tegmen) ile (bkz: yuzbasi) rütbelerinin arasında yer alan subay rütbesidir. toplam görev süreleri 6 yıl olmak ile birlikte erken terfi ile 5 yıl sonunda yüzbaşı olabilirler. hatta eğer doktora,sanatta yeterlilik veya yüksek lisans programlarını bitirirlerse 4 yılda yüzbaşılığa terfi edebilirler. Takım komutanlığı ile bölük komutanlığı görevlerini icra ederler.
  1 ... cnyt
 4. 4.
  doğu da genellikle bölük komutanlığı yaparlar. komando bölüklerinde jandarmalara acayip gıcıktırlar. operasyon esnasında çanta falan taşımaksızın 40 kilometre yürüdükleri görülmüştür. olan yine gariban askere oluyor tabi.
  2 -1 ... sex files
 5. 5.
  rütbeliler sahil 100 kişiden oluşan bölükte herkesin görünce tir tir titrediği askerdir. askerin en ufak bir yanlışında, eline geçirdiği sopa ile acımazca döven, emrindeki astsubayve uzman çavuşlara her türlü kıllık varsa yapan rütbelidir. görevde de sadece seyirci olarak askerleri komuta merkezinden takip ederler. şırnak ta üsteğmen olmak işte böyle bir şeydir.
  2 -5 ... imper
 6. 6.
  jandarma bölüklerinde kadro yetersizliğinden dolayı bölük komutanı da olabilmeleri mümkündür. Uzman erbaş statüsünde subay sınavlarını verdikten sonra ulaşılabilecek en yüksek rütbeyi temsil eder.
  ... gwaihiri
 7. 7.
  bölük komutanı yada belirli bir bölüğün yada iş üzerine bir kolun komutanlığını yaparlar. dahil oldukları taburun iş alanına göre yada mevkisine göre bu üsteğmenlerin üstünde bölük amiri olarak yüzbaşı, binbaşı yada yarbay bulunabilir. tabur komutanı olmak için ise en az binbaşı olmak gerikir. taburların bağlı olduğu ve genellikle destek grup komutanlığı olarak bilinen yönetim merkezinin komutanı ise albaydan aşağısı olamaz.
  -1 ... turkerr
 8. 8.
  evli olanları bayağı bi sapık bunların tüm asker gibi. gizliden gizliden sevgili yapma dertlerinden öte bişey yok hayatlarında diye düşünüyorum tabii bu benim fikrim.
  1 -3 ... yenilmis tirnaklar
 9. 9.
  iki yıldızlı subaydır. Teğmenler gibi aşırı deli dolu değildir ama yine asabi olanları vardır. Karacı ve jandarmada bölüklerde takım veya kıdemli üsteğmense bölük komutanlığı yaparlar. Görev yerleri çoğunlukla doğu ve güneydoğuda geçer. Ford, renault megane, opel gibi 30- 40 bin liralık araba alırlar. Eşleri de çoğu çalışan değildir; eşleri çalışanda ya öğretmen, düz memur, yada bankacıdır.

  Hava kuvvetlerinde ise üsteğmenler ana karargahlarda sınıfına göre çalışır ve çok rahat ederler. Pilot olanlar sık sık yurt dışına gider, kendini geliştirir.
  Deniz kuvvetleri ve sahil güvenlikte havacılar gibi olmasa da onlar da rahat ederler.
  1 ... drosecutor
 10. 10.
  Bir arkadaşımın rütbesi. inşallah iki yıl sonra yüzbaşı olacak. Kendisi adam gibi adamdır.
  3 ... vi klarnet calan sarapci koala