1. .
  alt katta tek başına yaşayan sarışın ve harikulade güzellikte bir bayanın üst katındaki çocuk olmak olarak da genişletilebilecek hadisedir. normal çocuk gürültüsünün üzerine iki kat daha gürültü konularak alt kattaki duvarların zangırdaması sağlanır ve bu sayede komşunun üst kata şikayet sebebiyle gelmesi beklenir. fakat seneler boyu hiç bir zaman şikayet için gelmez bayan, üstelik anne ile karşılaşmalarında anne tarafından gürültü konusu açıldığında 'çocuk onlar, hiç bir zararları yok, gürültü de gelmiyor zaten, dert etmeyin' şeklinde beyanatlar vermektedir. Çok sıkıntılı bir durumdur, allah kimseye vermesindir. **
  1 ... devedikeni
 2. .
  sabahleyin hiç uyanacağınız yokken,patır patır koşma sesiyle başlayıp güümmmm ve arkasından ciyaklama sesiyle uyanmanızı sağlayan ve düştüğü için annesinden bir de dayak yiyip sesinin desibelini arttıran bir çocuksa küfür literatürüne yeni küfürler kazandıran çocuktur.alt kattakiler tarafından sevilmez.
  1 ... gazoz_kapagi
 3. .
  tepenizde habire bisiklete biniyo, kendini duvardan duvara çarpıyosa, annesinin çılgınca bağrışlarına sebep oluyosa kötü bişeydir üst kattaki çocuk olmak...aynı miniminnacık yavruyu dışarda ceylan gözleriyle masum masum bakarken görüyosanız bu ise kendinize kızmanıza yol açacak, sevgi pötürcügü kıvamında bi şeydir.
  1 ... susamsokagi
 4. .
  sayet hinzirlik yapip balkondan pipisini cikarip, ehi ehi diye gulumseyerekten assagi dogru isemeye kalkarsa akibetinin kotu olmasi muhtemel cocuk.
  ... nane limonata
 5. .
  her kapı çaldığında ''acaba aşağıdakiler mi geldi beni şikayet etmeye'' diye korku duymaktır.
  2 ... taharetmuslugu
 6. .
  alt kattakiler yara yara tepinebilirken, "şşş! yavaş yürü, aşağıya çok ses gidiyormuş." uyarılarına maruz kalıp kıpırdaması yasaklanan çocuktur.
  1 ... pinkwaterdrop