1. 1.
  Maalesef bizim genç kızların pençesinde olduğu hastalık.

  O kadar sıradan ve birbirinin aynı olduklarından bi'haberler ki...

  Sırtlarında birbirinin aynı çakma pazar çantaları, uyduruk markaların büstiyerleri ve alacalı pantolonlarıyla bu hisse nasıl kapıldıklarını anlamak mümkün değil.

  içlerinde kompedanların 3 tanesi 5 liraya olan külotlarından yoksa ben de bişey bilmiyorum.

  Sikko bir mekanda bir kahve söyleyip tüm gün etrafa prenses pozları atarken düştükleri komik durumu birileri şunlara anlatsın.

  Benim hiç uğraşasım yokkk!
  3 -5 ... poena
 2. 2.
  Kılık kıyafetle itibar görmek, çağdaş ve medeni algınan emperyalist zihniyetin içimize soktuğu ve bizi bir güzel sömürmek için ileri sürdüğü sebepsel fikriyatıdır belirtilen durum. Hâlâ daha Kendini batılı ve aydın sanan zihniyetin oturmamış kişilik yapısı ve karekteristiği bu bakış açısı maalesef. Hâl böyle olunca bize tanzimattan beri empoze edilen Dejenere olmuş dini milli ve ahlâki değerler silsilesini, son model bir otomobile, üç-beş milyarlık bir kıyafete yada takıya, bir villaya yata kata bilmem neye sattıklarında hepimiz birbirimizi suçluyoruz. Halbuki dünya metaını, makam mevkii ve ticari pozisyonunu, mali durumunu haddinden fazla yücelten biziz. O halde pek çoğumuz dünyaya tapar bir haldeyken neden dünyevi unsurlardan şikayet ediyoruz ki? Bu mantıksız çelişki niye? Kimse abbate den giyinince kral, versace den giyinince kraliçe olmaz. Adidası prensler giymez sadece. Sınıfsal farklar kapitalizmin eseridir.
  4 -3 ... gazeloglu
 3. 3.
  çok da büyük problem olmasa gerek. nasıl hissediyorsa ona tav olsun.
  kızlar kendilerinin prenses vb olmadıkları anda psikolojileri alt üst oluyor. trawma yaşıyorlar.
  bu yüzden, prenses olduklarına inanmaları çıldırmalarından iyidir.
  2 ... sansyoklan
 4. 4.
  Karakteriyle kendini prenses sanmasından daha iyi olan durumdur.
  1 ... counterintuitive