1. 1.
  tabi ki turklerdir.
  hansa sorarsan da almanlardir
  yahudiye sorarsan kuskusuz yahudilerdir.
  kicimin yeni ginelisi bile ustun irk biziz diye bikbiklerse hic sasirmayin.
  ustun irk anlayisi aslinda evrimin bir uzantisidir. inanilan evrimde her nasilsa milyonlarca canli turu evrimlesip sadece bunlardan en iyi olanlari ya da en ustun olanlari turlerini surdurmeyi basarabildiyse, insanoglunun evriminde de bu sozkonusudur. yani en akilli, en zeki olan irk digerini bastiricak ve ustun irk olarak hayatini devam ettiricek, diger irklarin ise soylari tukenicek. tipki kendi vatanlarinda isgale ugrayip soylari artik tukendi diyebilecegimiz kizilderililer, aborjinler gibi. o zaman bu isgaller soykirimlar aslinda evrimsel ve tarihsel bir acidan mesrulasmis olmaz mi? iste dunyada kendilerini ustun irk gibi goren toplumlarin uzun vadeli davranislari bu ustun irk anlayisindan geliyor olmali. ve sanirim insanlarin bu genetik baglari tarihle ve evrimle kopmayacagina gore, bu tur bir anlayis hep var olacak. bir gun gercekten varsayilan bir ustun irkin dunyaya hakim olmasi aci ama gercekci bir olasilik gibi duruyor. kimin daha zeki ve acimasiz oldugu belirleyecek belki de bu savasin sonucunu.
  9 -12 ... woolloomooloo
 2. 2.
  müslümana sorarsan takvası en yüksek olanıdır. bir ırk tamamen yüksek takvaya sahipse bütün insanları tarafından, ki bu mümkün değil, o zaman en üstünü olurdu. bu durumda üstün ırk yoktur. ama tabi her millet müslüman olmadığı için genelde gücü eline alan üstün görünür. zulmederek.

  (bkz: george w bush)
  1 -2 ... bushi
 3. 3.
  (bkz: ubermensch)
  2 -2 ... dekadans
 4. 2.
  http://www.genbilim.com/content/view/227/90/
  http://www.ansugo.net/2006/12/15/ustun-irk/
  ... fatal
 5. 3.
  türkiye'nin en faşist insanı olan nihal atsız'ın da tabi ki bir fikri vardır bu konuda!!
  -5 ... beholderr
 6. 4.
  bir türk dünyaya bedeldir.
  2 -4 ... nero claudius caesar augustus
 7. 5.
  üstün veya aşağalık ırk farketmez.
  hepsinin sonu aynı yer nasılolsa.
  sen üstün ol ben aşağalık.
  seni de 5 sene sonra benim yanıma gömücekler.
  kim üst kim al düşünme. gömüldükten sonra ne olcan onu düşün.
  ... dydyma
 8. 6.
  hemen hemen bütün ırklarca, -afrika halkı hariç- kendisine ait olduğu iddia edilen sıfattır.
  1 ... spesyunek
 9. 7.
  kim ne derse desin eğer böyle bir ırk varsa bunlar zencilerdir. ırksal olarak değil de genel olarak yaklaşan bir yaklaşımla ele aldığımızda;

  aklınıza hemen oralar gelmesin * bu adamların fiziksel özellikleri bakımından diğer ırklardan üstün olduğu ortada. kas yapıları nedeniyle bu üstünlüklerine bir de diğer üstünlükleri * eklenince üstün ırk sıfatını teşımaya hak kazanıyorlar bence.
  4 -4 ... xargn
 10. 8.
  (bkz: aryan)
  (bkz: aryan kardeşliği)
  1 ... karniyarik desen jack