1. 1.
    insanın sinirlerini zıplatır.

ulan dışa bağımlıysak ve üretim yoksa sen üretsene neyi bekliyorsun!!
    5 -13 ... goodbadnotgodii
  2. 2.
    Üretim için sadece idealist insanlara değil, o insanların üretebilecekleri bir ortama ihtiyaç vardır. O ortam da türkiye'de şu an yok. Üreten insan her daim zararlı çıkıyor. on yılların Sanayicileri bile paralarını çekip yurt dışına kaçırıyorlar. Bu ortamda kim ne üretebilsin?
    5 -1 ... lesley mateas
  3. 3.
    Öyle üretim yok dışa bağımlıyız tamamen. Amerika ülkeye ambargo yapsa ekonomi batar net söylüyorum ve toparlayacağımızı'da sanmam doğrusu.
    3 ... iiiblacktoothiii
  4. 4.
    Diğer ülkelerde halk üretim yok diyor ve uzaylılar gelip orada üretim yapıyorlar. Olayın aslı bu.
    ... pazarsemsiyesi
  5. 5.
    Yerli ve milli değildir.

Ulan o kadar köprü yapıldı, bi sürü inşaat var üff nasıl üretim yok ayıp bee.
    -2 ... nickini vermek istemeyen uuser
  6. 6.
    hangi meslek erbabı olursa olsun fark etmez işini en iyi şekilde yapıyorsa serzenişinde haklıdır çünkü elinde fabrika kurma imkanı olsaydı üretim de yapardı.
    diğer türlü işini savsaklayıp kaytarma peşinde olan tembel insanların ekonomiyi eleştirip üretim yok cart curt demelerine acayip ayar oluyorum ulan ülke kötüyse sizin gibiler yüzünden kötü zaten.
    1 -1 ... zaytung23
  7. 7.
    Ben. Tarım ülkesiyiz. Tabiiki sanayileşmeliyiz ama tarımı yok ederek değil. Dışarıdan hiç bir tahıl, meyve, sebze almasak; yine de ülkemizde üretebilecek imkan var fakat üretici mağdur olursa, ezilirse üretemez. Bu sadece en göz önündeki örnekti.
    4 ... creepiest
  8. 8.
    ne üretiyorsun?
    ... exlamabin
  9. 9.
    Altı oktan biri boşuna "devletçilik" değildi. Çünkü bu ülke için en ideali devletçilikti. Ne zaman serbest piyasa ekonomisi geldi. Ne zaman küresel finans sistemine entegre olduk; işte o zaman Ülkeye hiç bir artı değer kazandırmayan daha da götüren bir düzen geldi. Şunu sormak istiyorum:

Bu ülkeye doğumunuzdan bu yana verdiğiniz vergileri toplasanız, kaç fabrika kaç üretim tesisi açardınız? Ama o fabrikalar o üretim tesisleri yoklar. Çünkü halktan alınıyor ama üretilmiyor. Yeniyor. Toplu iğne dahi üretilse şu ülkede halkın yararına ancak yapmıyorlar. Var olanı sömürüyorlar. Eh bu ülkede sömürüleceğini bile bile kim ne üretsin. Ağzının tadıyla bir şey kazanamayacağını bile bile kim ne üretsin.
    2 ... lesley mateas
  10. 10.
    ülkenin tek ürettiği şey sizin gibi eti yenmeyen sığırlar.
    2 ... exlamabin