1. 1.
  Üretim için sadece idealist insanlara değil, o insanların üretebilecekleri bir ortama ihtiyaç vardır. O ortam da türkiye'de şu an yok. Üreten insan her daim zararlı çıkıyor. on yılların Sanayicileri bile paralarını çekip yurt dışına kaçırıyorlar. Bu ortamda kim ne üretebilsin?
  5 -1 ... lesley mateas
 2. 2.
  Öyle üretim yok dışa bağımlıyız tamamen. Amerika ülkeye ambargo yapsa ekonomi batar net söylüyorum ve toparlayacağımızı'da sanmam doğrusu.
  3 ... iiiblacktoothiii
 3. 3.
  Diğer ülkelerde halk üretim yok diyor ve uzaylılar gelip orada üretim yapıyorlar. Olayın aslı bu.
  ... pazarsemsiyesi
 4. 4.
  hangi meslek erbabı olursa olsun fark etmez işini en iyi şekilde yapıyorsa serzenişinde haklıdır çünkü elinde fabrika kurma imkanı olsaydı üretim de yapardı.
  diğer türlü işini savsaklayıp kaytarma peşinde olan tembel insanların ekonomiyi eleştirip üretim yok cart curt demelerine acayip ayar oluyorum ulan ülke kötüyse sizin gibiler yüzünden kötü zaten.
  1 -1 ... zaytung23
 5. 5.
  Ben. Tarım ülkesiyiz. Tabiiki sanayileşmeliyiz ama tarımı yok ederek değil. Dışarıdan hiç bir tahıl, meyve, sebze almasak; yine de ülkemizde üretebilecek imkan var fakat üretici mağdur olursa, ezilirse üretemez. Bu sadece en göz önündeki örnekti.
  4 ... creepiest
 6. 6.
  ne üretiyorsun?
  ... munir bey
 7. 7.
  Altı oktan biri boşuna "devletçilik" değildi. Çünkü bu ülke için en ideali devletçilikti. Ne zaman serbest piyasa ekonomisi geldi. Ne zaman küresel finans sistemine entegre olduk; işte o zaman Ülkeye hiç bir artı değer kazandırmayan daha da götüren bir düzen geldi. Şunu sormak istiyorum:

  Bu ülkeye doğumunuzdan bu yana verdiğiniz vergileri toplasanız, kaç fabrika kaç üretim tesisi açardınız? Ama o fabrikalar o üretim tesisleri yoklar. Çünkü halktan alınıyor ama üretilmiyor. Yeniyor. Toplu iğne dahi üretilse şu ülkede halkın yararına ancak yapmıyorlar. Var olanı sömürüyorlar. Eh bu ülkede sömürüleceğini bile bile kim ne üretsin. Ağzının tadıyla bir şey kazanamayacağını bile bile kim ne üretsin.
  2 ... lesley mateas
 8. 8.
  ülkenin tek ürettiği şey sizin gibi eti yenmeyen sığırlar.
  2 ... munir bey
 9. 9.
  en basit örnek piyasanın ezici çoğunluğunu oluşturan çin mallarıdır.
  tarımda çekirdeksiz israil tohumuna bağımlıyız.
  1 ... deli anlamindaki de
 10. 10.
  Ufaktan yanılan tip.
  Öncelikle askeri alanda dışa bağımlılık azalmaya başladı,
  Uzun yıllardır ihracat yapan bir ülkeyiz de zaten,
  Artık tekstil vr gıda haricinde ki yoğun ihracat yapan vestel, beko gibi firmaları saymazsak, askeri alanda da ihtacatımız var artık,
  Askeri harcamalar minimum seviyeye geldiğinde diğer alanlarda da daha fazla gelişme kaydedeceğimize inanıyorum.
  Ülkedeki gerileme dönemi bitmiştir, artık geleceğe daha umutla bakabiliriz.
  Bunun particilikle ilgisi yok, akpye yine oy vermiycem.
  1 -1 ... dalya rock yazar