1. 1.
  Türkiye arı yetiştiricileri merkez Birliği başkanı ziya Şahin açıklaması. Arada kim ne kadar cukkalıyor hesap edin. Aracı nakliyeciye, nakliyeci satıcıya, Sonra hepsi vatandaşa...

  üreticiden 11 tlye alınan balın 45 tlye satılması

  http://www.yenicaggazetes...lye-satiliyor-209419h.htm
  1 -1 ... serdarsl06
 2. 2.
  ya böyle komisyoncudan, aracıdan şikayet edenleri anlamıyom. onlarda ticaretten anlamıyor.
  bu aracılık, komisyonculuk madem bu kadar kolay ve karlı bi iş neden yapmıyorsun arkadaşım. git sen yap.
  o aracı komisyoncu dediğin adam ayda 5000 tl kira, dünyanın vergisini ödüyor. birikmiş parasını riske atıp mal alıyor. bunun elde kalanı var. üçkağıtçı satıcı olanı var. bunlar hep risk. işçi parası var. işçiyle uğraşması var. diğer firmalarla rekabeti var.
  e sonra mal markete giriyor. o da öyle bi sürü çalışan, dünyanın kirası falan. oluyor sna 45 tl.
  bu ticarettir. isteyen gidip yapabilir.
  1 -4 ... pilotmont 1
 3. 3.
  Başkan:

  "11 liraya alınan bal 45 liraya satılamaz"

  Satanlar:
  -tmm

  Biz diyoruz çözüm yöntemlerini. Yasa çıkarılsın üreticilerin doğrudan satmasının yolu açılsın, devlet ekonomiye müdahale etsin.

  Yok serbest piyasaymış, yok bilmem bağımsız ekonomiymiş.

  Tarlada 50 kuruşluk ürüne 6 lira vermek hoşunuza gidiyorsa böyle boş söylemleri dinleyip duracağız. Bu yapılamaz bu edilemez, e adam diyor ki istediğim gibi satarım serbest piyasa değil mi? Ne diyeceksin.
  3 -1 ... keyf kahyasi
 4. 4.
  üretici getirip satsa gene ucuz olmaz.
  adam işini gücünü bırakacak. şehre gelecek. sokakta satmasına belediye izin vermeyeceğine göre dükkan tutacak. dükkan tutunca vergi ödeyecek. vs. vs.
  gene aynı hesaba gelecek.
  bakın beyler. yüzyılardır oluşmuş meslekler var. bunlar laf olsun diye ortaya çıkmış meslekler değildir. bir ihtiyactan çıkmıştır ve elbette hakkını alacaktır.

  şahsen bir emlekçıyla komisyoncuyla işim olunca ilk onun parasını veririm çünkü o olmasa o malı ya da ürünü bulamayacaktım. onun sayesinde istediğim zaman hemen o mala eriştim.

  en ufak örnek. internet sitelerinden bi sürü üretici bal mal satıyor. onların fiyatlarına bakın 11/45 gibi bi oran var mı. genellikle markette kaçaysa onda da öyle.
  1 ... pilotmont 1