1. 1.
  yaklaşık 5 dakika önce varmısın yokmusun ekranında acun ılıcalı'nın, internet - özelde sözlük - ortamındaki kişilerin nicklerinin arkasına saklanarak gerçekleştirdiklerini iddia ettiği hadisedir.

  bu düşmanlık meselesine açıklık getirmek gerek zannımca: en başında ünlü olan insanların gereğinden fazla topluma mal olması ve her adımlarının magazin programlarına gözümüze gözümüze sokulması bizim istediğimiz bir şey değildir, lakin yetmiş milyon civarındaki ülkemizin belkide binde biri oranında oluşan bu insanların yaşamı, yaşam tarzı kimseyi bağlamamaktadır, kimseyi ilgilendirmemektedir. magazin programlarında, şu ünlü şöyle şöyle yaptı, gece hayatında şuraya gitti, şununla eğlendi, onunla yakalandı falan gibi ipe sapa gelmez bilgileri izledikten sonra; bu haberleri yapan basın başka bir sefer yine karşımıza çıkıyor: ve bu insanların iyi aile babası olduklarını, efendi adam, duygusal adam diye servis ediyor. sanki bir önceki gece etrafa saldırıp, kameralar önünde gayr-i ahlaki söylemlerde bulunanlar aynı kişiler değilmiş gibi..

  tabii nihayetinde bu ikiyüzlü yaşam, marjinal hayat tarzları insanlar tarafından bir şekilde ilgi görüyor ve eleştiriler de kaçınılmaz oluyor. ünlü düşmanlığı var mıdır, belki vardır, bilemiyorum. ama şurası bir gerçek ki; magazin adı altında yapılan rezil gazetecilik olmasa bu tür ünlü düşmanlığı asla olmayacaktır.

  bu meselenin adı düşmanlıksa tabii.
  ... nickbulanakadarcanimcikti
 2. 2.
  böyle bir gerçek vardır. kıskançlıkla açıklanabilir.
  ... pilotmont
 3. 3.
  kıskançlık sebebiyledir.
  ... kishyalim