1. 1.
  çünkü kadın şiir yazamaz, yazılan şiire malzeme olabilir en fazla.
  -4 ... david addison
 2. 2.
  Nedeni açıktır gerçekten sevmek erkeklere özgüdür.
  3 -2 ... ktm li aynasiz
 3. 3.
  Nedeni aciktir erkek hegomanyasi baskindir.
  1 -2 ... ruut altmis alti
 4. 4.
  kullanamadığı arabayı park etmeye çalışan kadınlardan böyle şeyler beklemek çok büyük olay.

  satranç da oynayamıyorlar zaten...

  ama dedikodu her gün orhun kitabeleri amk.
  1 -4 ... pietro pacciani
 5. 5.
  kişi, kendi cahilliğini görmeyip, bok atmaya meyilliyse şayet böyle bir başlık açabilir, böyle bir cehalet içinde bulunabilir.
  şair literatüründe bir turlayın en azından insafsızlar.
  5 -1 ... naziko
 6. 6.
  KADINLArın erkekler kadar boş vakti yokmuş demek ki .
  2 -1 ... arasirabazen
 7. 7.
  kısken doğru önerme.

  gelelim nedenlerine; erkekler hakikaten güzel şiir yazıyor okuyunca "of be!! adama bak" diyoruz. erkekler kaleme aldıkları hepmizin ölüp bittiği şiirlerde geçen duyguları gerçekte yaşamıyor, kurguluyor, hayal ediyor ve kağıda döküyor. kadınlar, o şiirlerde yazılı her tür duyguyu aşk, öfke, azru vs zaten iliklerine kadar yaşıyor. yazmasına gerek yok ki. yani birinin dilinde diğerinin eyleminde.
  ... my love away
 8. 8.
  hiç didem madak okumamış insanların söylemidir. didem madak dışında birçok kadın şair örneği var tabii ki ama aklıma ilk gelen o oldu başlığı görünce.
  2 ... porcelainsong
 9. 9.
  Olanı da intihar ettiriyorsunuz.

  Size tüm bu yoksunluklar müstehak.
  6 ... asilsen
 10. 10.
  kısaca anlatacağım. birinci dünya savaşıyla birlikte kadınlar, erkeklerin orduya asker olarak katılmasından dolayı zorunluluk oluştuğu için kamusal alana çıkmaya başladılar. bu dönem kadınlar fabrikalar, atölyeler ve bir çok emek yoğun iş kolunda faaliyet gösteren işletmelerde erkeklerin yerini aldılar.

  birinci dünya savaşı bitip ordular terhis edilinci askerler fabrikaya kadınlar da evlerine çekildiler. ta ki ikinci dünya savaşına kadar.

  ilk büyük savaştan daha büyük işgücü gereksinimi olduğu için ikinci dünya savaşında kadınların çalışma ortamına katılımı kitlelerle olmuştur. ve savaş sona erince bu sefer kadınlar eve dönmeyi reddettiler. ekonomik özgürlüğe kavuştukça kadın haklarında ilerleme böylece sağlanmış oldu.

  kısacası ikinci dünya savaşına kadar bu yüzeysel anlatım paralelinde, kadınlar çocuk büyütmek ve ev işleriyle uğraşan, sanat, bilim ve felsefeyle ilgilenmeyen ikinci sınıf vatandaşlar durumundaydılar.
  4 ... sadede gel