bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    is basvurularinda negatif puandir.
    -1 ... soyle-boyle
  2. 2.
    genelde hukukcuların icra ettiği olaydır.
    ... quaxtriel
  3. 3.
    universitede, cesitli nedenlerle, normal egitim suresinden**** daha fazla surede egitim gormek anlamina gelir.
    1 ... soyle-boyle
  4. 4.
    önceden belli olduğunda (örneğin: 2 yıl önceden) aileye son ana kadar belirtilmeyen durumdur. okulun uzaması en başta "hocalardan" kaynaklanır. öğrenci bu durumda en masum kişidir. okulun uzadığı aileye söylendiğinde uzadığı sene (belirtilen uzama süresi 1 yıldır genellikle) kesin bitirlieceği teminatı verilir. tabi bazen üste çıkmanın yöntemleri de yok değildir.

-şey baba bir şey diyecektim.
    *ne var paleface?
    -baba şey benim okulum uzadı
    *nasıl uzadı lan?
    -ya baba uzadı işte, bizim okulda yaz okulu var ya yaz okuluna bırakmak için bırakıyolar 55 alsam gececeğim derste 50 verip bırakıyolar.
    *ee nasıl olacak şimdi bu. bana bir senede 6-7 bin ytl'ye patlayacak (hakikaten önce maddiyat gelir böyle durumalarda)
    -ya baba ben çalışırım zaten 4 dersim var ya.
    *ya olmadı şimdi bu. mezun olan var mı?
    -evet var 15 kişi
    *sen neden o 15 kişi arasında değilsin? (mutlaka bir yarış havası yaratılır hesap sorulurken)
    -ben ezberci eğitime karşıyım baba. onlar 4 senede boş mezun olurken, ben 5 senede dolu dolu mezun olacam.
    *bak bak bak...
    -(sinirlenilir) ya baba ben ilk senemde kazandım üniversiteyi, kazanamayıp sonu belli olmayan bir durum için 1 sene bile sana dersane parası verdirtmedim.
    *5'te bitiyor değil mi?
    -tabi canım kesin bitiyor.
    2 ... paleface
  5. 5.
    tum arkadas cevreniz mezun olurda siz olamazsanız insana cok koyacak bir durum. bir alt donemizle aynı sınıfta olursunuz ve herkes sizin sene uzattıgınızı bilir.
    1 ... ms.viking
  6. 6.
    yakın zamanlarda iki dönem üst üste 1.8 in altında kalındığı zaman 1. sınıfta bile olması muhtemel olaydır.hem bu şekilde arkadaşların mezun olmadan da okulu uzatmış olursun.
    2 ... bykarizma
  7. 7.
    askerden bir nevi kaçma yoludur. yapan şahsın 1 sene daha gitmeyeyim askere ingilizcemi bilgisayarımı halledeyim düşüncesidir.
    ... suran
  8. 8.
    keşke her insan evladı yapsa da ailelerimiz 'niye 4 senede bitmiyor' diye sorduğunda 'e zaten kimse bitiremiyor ki' diye cevap verebilsek diye düşündüğüm olay.
    3 ... pammuk
  9. 9.
    kotu bir sey oldugu tecrubeyle sabit olunup asla onerilmeyen hayati erteleme sorunu.
    -1 ... antistar
  10. 10.
    bölümünü sevmeme, okulunu sevmeme, geldiği şehri sevmeme gibi nedenlerden başa gelebilen durum.**kimse nedenini sorgulamaz, sadece kaldığın kısmı önemlidir herkesin gözünde. kalana değil kaldıran sebeplere bakmak gerekir.
    ... freedean