1. 51.
  Benimde basima liseden mezun oldugum sene geldi. Kazanamamak demisken , baska sehirlerde baska bolumler tutuyordu ama benim ailemin yasadigi sehirden baska bir yerde okuma olasiligim yoktu. Aciktan hazirladigim sene inekledim istedigim fakulteye girdim. Daha sonralari “oss ye girse baraji gecemeyek gelmis buraya konusuyor” tarzinda cumleler cok kurdum, ama simdi universiteye girmek cok daha zor anladigim kadariyla.farkli konular dahil olmus sisteme, okul puan sistemi de degisti sanirim. Simdiki sistemi gercekten bilmiyorum cunku her sene degisiyor masallah. Ben 2004 de basladim uniye, tek sinav ile girdik sinava. Biz de o zaman tek sinav ile kaderimiz belirleniyor falan diye sinirleniyorduk gerci. Olsun kardesler zor ve moral bozucu bir durum anliyorum ama pes etmek yok. Okumanin yasi yok, siz bu sinavi bu sene olmazda seneye ya da baska bir zamanda kazanacaksiniz. Moralinizi bozmayin lutfen, anne babalarda sinirlenirse onlara kizmayin, sizin iyiliginizi dusunuyorlar aslinda. Stres ya da panik yapmaya gerek yok, daha iyi hazirlanirsiniz daha guzel sonuc alirsiniz. Simdilik azcik kafa dinleyin sonra deli gibi ve duzenli ders calismaya baslayin. Ayrica kuru kuru universite bitirmek bir ise yaramiyor artik, fark yaratmak lazim.dil ogrenin ya da ne bileyim, part time bir ise girin deneyim kazanin. Uzulmeyin o universite kazanilacak. Siz bunu yapacaksiniz.
  ... kimoo
 2. 52.
  Arkadaşlarım bana sonuçlarını atıyor, çoğunlukla tyt dışında barajın altında kalmışlar. Birisi sabahtan beri ağlıyorum yazmış, kendinizi harap etmenize ne gerek var? Üni kazanıp okurken inşaatta ölen insanlar var, onları da düşünün.
  3 -1 ... toujours pur
 3. 53.
  bugünün türkiye koşullarında “istenilen üniversiteyi kazanamamak” şeklinde anlaşılan durumdur.

  yıllardır kontenjan açığı o kadar fazla ki, bu sene bazı bölümlerde küçülmeye gidilmiş, gidilsin tabii. türkiye’de iki öğretim görevlisine 120 öğrencinin düştüğü bölümler var. hatta tek öğretim görevlisi olan bölümler var, şaka değil. eğitmene de yazık öğrenciye de.

  üniversiteyi kazanamamak, istenilen okulu veya bölümü kazanamamak da gayet normal ve sıradan bir şeydir. istediği bölümde okuyabilmek için üç yıl uğraşmış (özel yetenek sınavı) birçok şeyi göze almış biri olarak, bir yıllık bir kayıp gözümde neredeyse hiç değerinde. oynayın arkadaşlar, devam.
  ... mukallit
 4. 54.
  eziklerin yaşayacağı bir durum. ulan barajı geçene en kötü üniversite var onu bile kazanamıyorsanız salaksınız.
  -1 ... updullah avici
 5. 55.
  dünyanın sonudur.
  ... masklavi
 6. 56.
  korku filmi gibi.
  üniversiteyi kazanamamak
  1 ... kristiyanomessi
 7. 57.
  Sırf okumak için yanlış bir bölümde bulunmaktan iyi olan durumdur. Severek okuyacağınız bölümler tercih edin benim gibi eşek olmayın.
  ... cacaball