1. 41.
  ciddi ciddi 2 yıldır barajı geçemeyerek başardığım durum. askerlik tecili de şubatta bitiyor. açıktan at bakıcılığı okuyup tecil edemiyorum. oysa seneye bir daha şansımı deneyecektim siki tutmuş durumdayım.
  ... ageoflu
 2. 42.
  dünyanın sonu değil seneye tekrar denersin.
  1 ... nekros
 3. 43.
  bu zamanda adını soyadını yazsan üniversiteye giriyorsun. nasıl kazanamıyorsun onu çözemedim.
  ... true
 4. 44.
  Benimdir..

  Sınava girmediğimiz için kazanamadık..
  4 ... gezdimgordumyenildim
 5. 45.
  Çok özür dilerim ama.. ya da dilemem lan. Vazgeçtim. Barajı geçemeyen net maldır diye düşünüyorum. Lgs'ye girecek kardeşim bu sene, o girse üniversite sınavına, geçer barajı o kadar eminim ki. Hatta barajı geçer demem zekasına hakaret olur. Neyse. Boşa para harcamayın sınavlara. Gidin başka işlerle uğraşın. Ülkeye it kopuk da gerek.
  2 -3 ... akakiy akakiyevic
 6. 46.
  Çok da önemli değil. Hayır biz okuduk ne oldu.. çok işler var. En iyisi yurtdışında okumak. 1) dil öğreniyorsun. 2) iş alternatifleri daha yüksek. 3) staj yaptığın yerin senin tekrar çağırması ya da bir yerlere önermesi 4) kendini kanıtladın ve bir işe girip dolar bazında para kazanıyorsun. 5)daha iyi yaşam ve kalite Şimdi burda olsa üniversite oku kpss ye gir yüksek lisans alese gir dil öğren ki burada öğrenmek çok zor. yurtdışına gitsen paran yok çünkü işsizleerin parası olmaz zorlanırsın. Öğrenciyken daha zenginsin. Burada hayat zor. Mühendislik de iş var ama bil bakalım onda da istihdam yok. Üniversite kazanamamak kötü bir şey değil. Daha iyi çalış demenin mesajıdır.
  1 ... loststar7
 7. 47.
  bundan yıllar yıllar önceydi öss vardı düşünün... sınavdan istediğim puanı alamamıştım. puanım kötü olduğundan değil de istediğim bölüme yetmediğinden dolayı tercih yapmamıştım. o zamanlar tercih yapıp kayıt yaptırmazsan puanın düşüyordu. bir sene daha hazırlanmayı kafama koymuştum. nerede eksiğim olduğunu biliyordum çünkü. minibüse binince "bir öğrenci" dememek bile fena üzüyordu beni. "neler yapıyorsun?" diyenlere "sınava hazırlanıyorum." demek salaklık gibi geliyordu. neyse ki ikinci şansımı iyi değerlendirdim ve şimdi kayıp gibi geçen o yıla bakıyorum da "iyi ki" diyorum. hayatımın en önemli yollarını o kayıp sene sayesinde yürüdüm. bugün beni ben yapan her ne varsa o kayıp sene sayesinde oluştu. bundandır ki üzülmeyiniz. gelecek geliyor.
  11 ... pnar
 8. 48.
  dünyanın sonu değildir

  benim simdiki aklım olsa hayatta üniversiteye gitmezdim.

  seçenekler;

  1)bir akrabiniz kredi çeksin size anne,baba,kardeş,amca,dayi vs açın dükkan isletin

  2)meslek edinderme kurslarına gidin
  örnek bayan kuaförlugu ve makyaj
  valla paraya para demezsiniz
  açarsınız dükkanı patron olursun
  yasıtların sınavalara girerken sen iş adami olursun

  3) muhasebe ve finansman kursları
  gidin yazilin
  sonra sertifika alınca
  ön muhasebeci olarak her yerde iş bulursun zamanla yükselme durumu var

  3)illede okucam diyorsan barajı geçsen bile yurt dışında okursunuz ukarayna,rusya veya balkanlarda okursunuz inanın türkiyede ki özel üniversitelerden daha ucuz ve kaliteli eğitim var..

  hayat sizin karar sizin...
  1 ... leonking34
 9. 49.
  kazanınca da bir şey değişmiyor.
  mezun olunca da bir şey değişmiyor.
  bu ülkede hiç bir zaman bir şey değişmiyor. birileri bir şekilde bir yere geliyor ve olan bu ülkenin gençlerine oluyor.

  coğrafya kader ya, aile de kader. orta halli bir ailenin evladıysan ve baban da tek başına anca bu kadar olduysa, sen de tırnaklarınla kazıyarak anca o kadar olabileceksin. (şanslı değilsen.)
  2 ... colchicine
 10. 50.
  günümüzde büyük başarıdır.
  1 ... gulbaba1481